Bakan Avcı’dan Adaylara Uyarı!

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Taceddin dergahında düzenlenen “İstiklal marşı’ nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’ u Anma Programı” sonrasında YGS hakkında yaptığı açıklamada, 2 milyon 178 bin 563 adayın 173 il ve ilçe sınav merkezinde, 7 bin 300 okulda, 117 bin salonda yarın saat 10.00’da sınava gireceğini belirterek bütün adaylara başarılar dileyerek uyarılarda bulundu.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, katıldığı anma programında YGS sınavıyla ilgili açıklamalarda bulundu. 2 milyon 178 bin 563 adayın sınava gireceğini belirtirken sınava girecek tüm öğrencilere başarılar diledi. Nabi Avcı. YGS ile ilgili öğrencilere uyarılarda da bulundu.

Bakan Avcı :”2 milyon 178 bin 563 aday 173 il ve ilçe sınav merkezinde, 7 bin 300 okulda, 117 bin salonda yarın saat 10.00’da sınava girecek. Bütün adaylarımıza başarılar diliyorum. Sınav süresince yurttaşlarımızın, özellikle sürücülerimizin, adayların dikkatlerini dağıtacak gürültüden uzak durmalarını, mümkün olduğu kadar sessiz sakin bir sınav yapabilmemiz için yardımcı olmalarını özellikle rica ediyorum. Velilerimizden de çocuklarımızın yarınki sınavı için çok fazla telaş etmemelerini, kendi telaşlarını çocuklarımıza sirayet ettirmemelerini, bunun da hayatın dönemeçlerinden biri olduğunu, her zaman telafisinin de mümkün olduğunu dolayısıyla bu sınavı olabildiğince sakin bir şekilde tamamlamamız için yardımcı olmalarını rica ediyorum.” dedi.

Bakan avcı özellikle sürücülerden sınav esnasında korna çalmamaları , gürültü yapmamalarını dileyerek sınavın güvenli geçmesi için yardımcı olan güvenlik güçlerine özellikle teşekkür etti. Basın mensuplarına yönelik “yarınki sınav ve sonrasında öğrencilerimizi, adaylarımızı tedirgin edecek, telaşlandıracak “şok şok” şeklindeki yayın yapmamalarını, bunun olağan bir akış içinde yapılması gereken, tamamlanması gereken bir işlem olduğunu hatırlatıyorum. Medyamıza da gösterdiği duyarlılık için şimdiden teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Şırnak, güvenlik nedeniyle bu yıl sınav merkezi olmaktan çıkarıldığından, YGS’ ye başvuran öğrencilerin sınav merkez yeri Batman, Gaziantep ve Siirt’ e kaydırılmıştı. Bu sebepten Şırnak Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı üzerinden yol ve konaklama masrafları için nakdi yardım yapılıyor.

Tags:

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir