Bahçeye veya Kır Evine Yılan Gelmemesi İçin Ne Yapılabilir?

Bahçeye veya kır evine yılan gelmemesi için neler yapılabilir sorusunun cevabını sizler için hazırladık. Yılan ilaçlama ve yılandan arındırma yöntemlerini yazımızın detayında bulacaksınız.

Omurgalı hayvanlar familyasından olan yılanlar; yiyecek bulmak amacıyla yaşam alanlarına sıklıkla giren sürüngenlerin de başında gelmektedir. Yeryüzünde yaklaşık olarak 2700 farklı türü bulunan yılanın boyu sadece birkaç santimetre de olabilmektedir. Aynı zamanda uzunluğu 10 metreyi geçen yılan türlerinin de mevcut olduğu bilinmektedir. Renkleri, görünümleri, beslenme şekilleri ve hepsinde önemlisi insan için zararlı olup olmadıkları değişebilen yılan türleri arasında en uzun yılan türü anakonda yılanıdır. Bu zararlı hayvanlardan ancak yılan ilaçlama uygulaması yapılarak kurtulabilinir. .

Tüm bu özellikleri farklı olsa da yılanların tüm türlerinde geçerli olan bazı özellikler de mevcuttur. Örneğin hiçbir yılan türünün ayakları yoktur ve tamamının ağızları ile çeneleri öne doğru uzanmış bir anatomidedir. Uzun ve çatallı olan dilleri sadece beslenmelerinde kullandıkları bir organ değildir. Aynı zamanda uzaktaki tehlikeleri dahi çatallı dilleri sayesinde algılayabilmekte, savunma ya da saldırı pozisyonuna geçebilmektedirler. Uzakta bulunan besinlerin yerini tespit etmek için de dillerini kullanırlar. Ölümcül olabilecek kadar tehlikeli yılanlardan korunak için yılan ilaçlama uygulaması yaptırmak gerekir. Bu uygulamayı herkes gerçekleştirilemez. Ancak, ruhsatlı yılan ilaçlama firmaları ile anlaşmanız gerekmektedir.

Solunum yaparak hayatta kalan yılan türleri ilginç özelliklerinden biri büyük boyutlardaki avlarını yutarken soluk borularının tıkanmasıdır. Ancak bu durumda solunumları durmaz çünkü vücutlarının içerisinde hava kesecikleri mevcuttur ve bu keseciklerdeki havayı akciğerlerine göndererek solunuma devam edebilmektedirler. Pek çok kemirgende ve sürüngende bulunan dış kulak yılanlarda yoktur. Tehlikeleri toprak ile temas halinde olan başları ile çeneleri arasındaki bir kemik ile algılarlar. Dolayısıyla çok hızlı olarak saldırı yahut savunma durumuna geçebilirler. Yaşam alanınızda tek bir yılan dahi görseniz, derhal yılan ilaçlama uygulaması yaptırınız. Mutlaka alanında uzman, yılan ilaçlama şirketleri ile anlaşınız. Yılan çok tehlikeli bir hayvandır, her firma bu işi yapamaz.

Türkiye’de yaklaşık 50 farklı yılan türü mevcuttur. Bu türlerin tamamının şehirlerde bulunduğundan söz edilemez. Ancak kırsal alanlarda yiyecek bulamayan yılanlar hangi türden olursa olsun insanların yaşam alanlarına gelebilmektedir. İki yahut 3 yılda bir yılanlar derilerini değiştirmektedir. Yaşam alanlarınızda yılan derisi görmeniz, en az bir yılanın o bölgede yuvalandığı anlamına gelmektedir. Çünkü yılanlar yalnızca yuvalandıkları muhitte deri değiştirmektedirler.

 Türkiye’de bulunan diğer yılan türleri nelerdir?

 • *Engerek yılanı türleri
 • *Çukur başlı yılan
 • *Kedigözlü yılan
 • *Hazer yılanı
 • *Karayılan
 • *Sikkeli yılan
 • *İnce yılan türleri
 • *Su yılanı türleri

Yılan ısırdığında ya da soktuğunda ne yapılmalıdır?

Yılan sokması veya ısırması durumunda ne tür bir yılanın saldırısına uğrarsanız uğrayın mutlaka bir hekime görünmeniz gerekmektedir. Tüm yılan türlerinin zehirli olduklarının asla unutulmaması gerekmektedir. Yılan sokması veya ısırması durumunda sağlık kuruluşlarına müracaat etme aşamasında yapılması gereken bazı müdahaleler olabilmektedir.

Yılan tarafından ısırılan insan ya da hayvan asla hareket etmemelidir. Hareket etmesi zehrin vücuda daha hızlı yayılmasını sağlamaktadır. Derhal ısırılan yer açıkta kalacak şekilde, üst bölümü vücuda yakın olan taraftan sıkıca bağlanmalıdır. Ardından ısırılan yerin üzeri kesilerek zehrin dışarıya akıtılması gerekmektedir. Süt ile birlikte ısırılan bölgenin emilerek zehrin dışarıya hızlıca çıkarılması gerekmektedir. Tüm bu müdahale sağlık kuruluşuna gitmeden önce yapılmalıdır. Çünkü pek çok yılan türünün zehri 20-30 saniye içerisinde vücudu etkilemekte hatta ölümcül bir etki dahi bırakabilmektedir.

Yılar ısırması ya da sokması durumunda yapılabilecek en büyük hata yılanı yakalamaya çalışmak olacaktır. Yılan ile mücadele, bireysel olarak gerçekleştirilirse çok tehlikelidir. Yılanların tehlike anında son derece aktif davranabilecekleri ve yeniden kendisini yakalamaya çalışan bireyi ısırabileceği yahut sokabileceği unutulmamalıdır. Bu durumda derhal yılan İlaçlama firmamız ile irtibata geçilmesi ve ekiplerimizin durumdan haberdar edilmesi gerekmektedir. Bu gibi durumlarda karşılaşmadan önce, mutlaka yılan ilaçlama işlemi gerçekleştirin.

Yaşam alanları yılanlardan nasıl arındırılır?

Yaşam alanlarında görülen yılanları yakalama çabaları çoğu zaman bireylerin yılan tarafından ısırılması veya sokulması ile sonuçlanmaktadır. Bu nedenle bireysel çabalar ile yılanları yakalamak olanaksız bir yöntem olmaktadır. Yılanlarla mücadele kesinlikle profesyonel bir ilaçlama metodu ile başarılı sonuçlar vermektedir. Yaşam alanlarında görülen yılanların mekânlardan uzak tutulması için yılan ilaçlama servisi elemanları tarafından, tedbir amaçlı ilaçlama uygulamaları da yapılabilmektedir. %100 garantili ilaçlama yöntemlerimizle, yaşam alanlarınızda rahat bir nefes alın.

7/24 kesintisiz olarak, yılan ilaçlama uygulamamızdan faydalanabilirsiniz. Firmamız ile irtibata geçmeniz yaşam alanlarınızdaki tüm yılan türlerinden kısa sürede kurtulmanızı sağlayacaktır. Müşteri temsilcilerimize günün her saati, haftanın her günü ulaşabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Bahçeye veya Kır Evine Yılan Gelmemesi İçin Ne Yapılabilir?

Bahçeye Veya Kır Evine Yılan Gelmemesi İçin Ne Yapılabilir? Özet Bilgiler

 • Siz de; bir dahaki gelişinizde, bu aramaları yaparak , bu sayfayı kolaylıkla bulabilirsiniz.  icin ne yapilir yılan eve gırınce ne yapmalı eve yılan gelmemesi için ne yapmalı.
 • .bbcode_container {width: 50%;} Yılanlar dolaşma mevsimleri boyunca, teorik olarak toprak ve su olan her yerde yılan görülebilir. Ancak, kendisine karş.
 • Bahçeden Yılanı Uzak Tutmanın Yooları Yılanlar dolaşma mevsimleri boyunca, teorik olarak toprak ve su olan her yerde yılan görülebilir.
 • 1. Bitkisel mücadele yöntemi soğan ya da sarımsak dikilebilir yılan kokusunu sevmez. bulunduğun mekanın etrafına bol bol nane ek bir tane bile kalmaz.
 • Ancak, kendisine karşı doğrudan bir saldırıda ve tepkide bulunmadığınız sürece bir yılan size saldırmak yerine kaçmayı tercih edecektir ve size de bir zararı dokunmayacaktır.
 • Yılan ilaçlama ve yılandan arındırma yöntemlerini yazımızın detayında bulacaksınız.
 • Bahçeden Yılanı Uzak Tutmanın Yooları. Yılanlar dolaşma mevsimleri boyunca, teorik olarak toprak ve su olan her yerde yılan görülebilir.
 • Ancak, kendisine karşı doğrudan bir saldırıda bulunmadığınız sürece bir yılan size saldırmak yerine kaçmayı tercih edecektir ve size de bir zarar vermeyecektir.
 • Şık Bahçe Dekorasyon Ürünleri.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir