Bağlar’da Sabaha Kadar Çatışma!

Henüz başkentteki patlamanın yaraları tam olarak sarılamamışken Diyarbakır’ın merkez Bağlar ilçesinde teröristler rahat durmuyor. Araçları aleve veren teröristler polis ve asker ile çatıştı. güvenlik güçlerinin sabaha kadar çatıştığı geceden ayrıntılar..

Diyarbakır’ın bir çok semtinde dün gece çatışmalar yaşandı. Dün akşam PKK’lılarla güvenlik güçleri arasında Merkez Bağlar ilçesi olmak üzere uzun süren ateşli çatışmalar oldu. Merkez Bağlar ilçesi koşuyolu semtinde yoğunlaşan çatışmalarda PKK’lılar önce araçları araçları yaktı. Bir çok semtten yoğun silah sesleri ve patlamalar duyulduğu haberi alındı. Çatışmalarda 1 polis memurumuz şehit olurken, 3 teröristin öldürüldüğü bildirildi.

Seyrantepe bölgesinde de bu gece saat 22.45 sıralarında PKK’nın şehir yapılanması olan Sivil Savunma Birlikleri (YPS) tarafından yollar aniden kesilmeye başlandı. Kentin merkez Bağlar ilçesinin Koşuyolu mahallesinin Kaynartepe ara sokaklarından çıkan ve ellerinde uzun namlulu ateşli silahlar bulunan göstericiler, durdurdukları birçok aracı barikat olarak kullanarak yolu trafiğe kapattı ve yakmaya başladı Güvenlik güçlerimizin anında karşılık vermesiyle göstericiler sokak aralarına anında dağıldı. Teröristlerin uzun namlulu silahlarla güvenlik güçlerine ateş açması üzerine çatışma çıktı.

Ara ara şehrin bazı mahallelerinden de silah sesleri ve patlamalar büyük gürültüyle duyuldu. PKK’nın şehirlerdeki yeni yapılanması olan terörist gruplarından YPS’nin Koşuyolu mevkiinde bazı zırhlı polis araçlarına roketatarlarla saldırdıkları belirtildi. Güvenlik güçlerimizin hemen karşılık verdiği açıklandı. Terör örgütüyle yaşanan çatışmalar sabaha kadar sürdü. Çatışmalarda şu ana kadar gelen bilgiye göre 3 terörist öldürüldü, 1 polisimiz ise şehit oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir