Audi’nin Yeni Teknolojisiyle Kırmızı Işıkta Beklemeye Son!

Audi’nin yeni teknolojisiyle artık kırmızı ışıkta beklemek tarih olacak. Audi’nin Connect PRIME özelliği sayesinde; gerçek zamanlı trafik ışık bilgileri önceden aracınıza ulaşacak. İşte bu yeni teknolojinin trafikte sizlere sağlayacağı faydalar ve Audi Connect PRIME özelliği hakkında detaylı bilgiler…

Audi’nin üst düzey otomobillerine eklenecek olan bu özellik, şimdikinden daha da akıllı olmalarını sağlayacak!Audi’nin Connect PRIME özelliği ilk kez trafik ışıklarında kullanılmaya başlanacak. Şehrin trafik ışıkları hakkındaki gerçek zamanlı bilgiler öncede otomobile ulaşacak.

Audi’nin kullanıma sunmaya hazırlandığı yeni teknoloji şehrin trafik altyapısından otomobile sinyaller aktararak bambaşka bir sürüş keyfi yaratmayı amaçlıyor. 2017 yılında bazı şehirlerde kullanıma girmesi planlanan araç – altyapı iletişim platformu sayesinde trafik ışıkları sürücüler için sorun olmaktan çıkacak.

Şehirdeki tüm trafik ışık sisteminin verileri, Audi’nin bu yeni teknoloji destekleyen otomobillerine gönderilecek. Araç bilgi ekranına yansıyan veriler trafik ışıklarında kırmızı ışığın ne kadar süre ile yandığını, ne kadar süre kaldığını gösterecek. Böylece, sürücüler kırmızı ışıkların durumuna göre sürüş hızlarını belirleyebilecek ve daha az sayıda kırmızı ışık ile karşılaşacak.

Araç – Altyapı iletişiminin ilk basamağı olan bu sistemi, park yerleri, trafik yoğunluğu, kazalar ve altyapı çalışmaları gibi diğer canlı bilgilerin aktarıldığı daha gelişmiş sistemler takip edecek.

2017 Audi modellerinden sadece küçük bir kısmı bu sisteme sahip olacak ve bunların arasında 1 Haziran 2016 tarihinden sonra üretilen Audi Q7, A4 ve A4 allroad modelleri bulunmakta. Audi, diğer araçlarının ne zaman bu sisteme kavuşacağı konusunda bir bilgi vermiş değil…

Hızlı trafik akışını sağlayacak!

Pam Malhotra‘nın (Audi America Genel Müdürü) söylediğine göre firma, bu teknolojinin araç gezinti sistemleri, start – stop özellikleri ile birleştirilebileceği ve hatta bölgeler içerisinde trafik akışını iyileştirebileceği bir gelecek görmekte.

Bu teknoloji aslında bu haliyle, ülkemizde de pek çok trafik ışığında kullanılan sayaç sisteminden çok da farklı değil. Ancak Audi Bağlantılı Araçlar Genel Müdürü Pom Malhotra “Gelecekte bu teknoloji aracın otomatik dur kalk sistemi ile entegre olarak çalışabilir. Böylece trafik akışı hızlandırılarak yolculuk süreleri azaltılabilir” diyor.

 

Audi’nin Yeni Teknolojisiyle Kırmızı Işıkta Beklemeye Son!

Audi, Alman menşeili bir otomobil şirketidir ve Volkswagen grubunun bir markasıdır. Şirketin merkezi Ingolstadt , Bavyera ‘da bulunmaktadır.

Şirketin geçmişi 1899 yılına ve August Horch ‘a dayanmaktadır. İlk Horch otomobili kendisi tarafından 1901 yılında tasarlanmıştı. 1910 yılında Horsche, şirket dışına atılmış ve kendi adını, eski ortaklarıyla olan anlaşmazlıklar nedeniyle yaptığı tasarımlarda kullanamayacak hale gelmişti. Eski Almancada anlamı “Dinle!” olan “Horch”, Latincede aynı anlama gelen Audi’yi kendi markası olarak kullanmaya başladı.

1932 yılında Audi, Auto Union ‘ı oluşturmak üzere Horch, DKW ve Wanderer şirketleri ile birleşti. Auto Union’ın kullandığı birbirine bağlı dört halka da bugün Audi’nin logosu olarak kullanılmaktadır.

II. Dünya Savaşı sonrasında şirket, DKW etrafında ürünlerini sunmaya çalıştı; ancak iki çekişli motoru o kadar ünlü olamadı. Eylül 1965’de Audi, dünyanın en modern motorlarından biriyle tekrar bir çıkış yaparak 72 beygirlik 4 kapılı sedanını piyasaya sundu.

1970’lerde Audi, 1950 yıllarında dünyanın en büyük motorsiklet üreten şirket olan NSU ile birleşti. Bu şirket Neckarsulm , Stuttgart yakınında bulunmaktaydı. NSU daha küçük arabalar yapmayı öngörüyordu. Daha sonrasında yeni rotasyon motorları Felix Wankel ‘in fikirleriyle kullanılmaya başlandı. 1967’de çıkartılan yeni NSU Ro 80 bir uzay çağı arabasıydı ve o gün irtibarıyla sunduğu aerodinamik, ağırlık ve güvenlik donanımları açısından kusursuzdu; ancak motorlardaki rotasyon hatası NSU için pahalıya patlamıştı. Yine de, günümüzde hâlâ Audi’nin bazı modelleri Neckarsulm’da üretilmektedir.

Geçen 30 yıl içerisinde Audi, yüksek güce sahip birçok model üretti. 1980’de piyasaya sunulan ünlü “Quattro” modeli, İngiliz üretici Jensen’ın 1966 yılında ürettiği FF modelinden beri dünyada ilk kez üretilen 4 çekerli binek araçtır. Adı Audi Quattro olarak lanse edilen bu model, 5 silindirli turbo motorlu, coupé karoserli bir spor otomobildi. Ayrıca bu modelle birlikte Audi rallilere katılarak yarışlarda 4 çeker sistemini kullanarak ralli tarihinde yeni bir çığır açtı. Üst üste yarışlarda kazandığı başarılar yüzünden Audi yarışlardan çıkarıldı. Audi, bu atılımla teknolojide zirveye oturdu.

Audi 80 modeli ile beraber, tüm modeller “Quattro” özelliğini kazandı. Audi 80, her ne kadar 1986 yılında “dede arabası” imajına sahip olsa da, 1991 yılında yapılan makyaj çalışmasıyla unutulmaz bir tasarım piyasaya sunuldu. Bu model oldukça iyi satış rakamlarına ulaştı.

Gelişen teknoloji ile, Audi dünyanın en gelişmiş motorunu kullanmaya başladı. 1995’te S4 modelinde kullanılan dört çekerli motoru bu döneme damgasını vurdu.

1994’te de dünyanın tamamen alüminyumdan yapılmış ilk seri üretim otomobili olan A8 modelini tanıtan Audi, bu modelinde ASF olarak adlandırılan “Alüminyum uzay kafesi” teknolojisini kullanmaya başladığı ilk araçtır. Şu anda bu teknolojiye sahip bir diğer aracı olan R8 , tamamen ASF teknolojisi ile üretilmektedir. Ayrıca ortadan konumlu motor ile otomobil tarihinde binek araçlarda çığır açmıştır. 90’ların ortasında yeni serilerini piyasaya süren Audi, dünyanın en kaliteli otomobilleri arasında yerini aldı.

2000 yılı itibariyle yarış dünyasının en zorlu ve prestijli yarışlarından olan 24 saatlik Le Mans yarışını 4 kez ard arda kazanan Audi, 2003’te de VW grubunun başka bir markası olan Bentley ile tamamen Audi kadrosu altında bu başarıya imza attı.

Audi’nin Yeni Teknolojisiyle Kırmızı Işıkta Beklemeye Son! Özet Bilgiler

  • Audi ’ nin yeni teknolojisiyle artık kırmızı ışıkta beklemek tarih olacak. Audi ’ nin Connect PRIME özelliği sayesinde; gerçek zamanlı trafik ışık bilgileri önceden aracınıza ulaşacak.
  • Audi ' nin Yeni Teknolojisi . Audi Sağolsun Kırmızı Işıkta Beklemeye Son …  Audi yeni bir teknoloji daha çıkardı.
  • Şehrin tüm trafik ışık sisteminin verileri, Audi ’ nin yeni teknoloji destekleyen otomobillerine gönderilecek ve böylelikle kırmızı   Bu oyunu bekliyoruz ya gelse saldırıcaz 😀 Cem.
  • Audi , yeni teknolojisi sayesinde kullanıcılarının kırmızı ışıkta en az beklemesini sağlayacak ve yeşil ışığın son anlarını gösterip daha hızlı olması için uyaracak.
  • Audi ‘ nin yeni geliştirdiği Connect PRIME ( Kırmızı ışıkta beklemeye son )  olarak bu teknolojiyi 2017 model Q7, A4 ve A4 allroad modellerinde kullanılması bekleniyor .
  • Şehirdeki tüm trafik ışık sisteminin verileri, Audi ’ nin bu yeni teknoloji destekleyen otomobillerine gönderilecek.
  • [IMG] Audi ' nin Connect PRIME özelliği ilk kez trafik ışıklarında kullanılmaya başlanacak.
  • Trafik ışıkları hakkındaki anlık bilgiler araca gelecek.  Şehir içinde yer alan tüm trafik ışıklarının bilgileri yeni çıkarılacak olan Audi model arabalara gönderilecek.
  • Trafik ışıkları hakkındaki anlık bilgiler araca gelecek.  Şehir içinde yer alan tüm trafik ışıklarının bilgileri yeni çıkarılacak olan Audi model arabalara gönderilecek.
  • Audi 'den kırmızı ışık desteği.  İşte Alman otomotiv devlerinden Audi , bu doğrultuda yeni bir teknoloji üzerinde çalışıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir