ATV 1 Nisan Şakasını Gerçek Sandı 16 Gün Sonra Haber Yaptı!

ATV 1 Nisan şakasını gerçek sandı. Ana haber bülteninin sonunda yer alan haberde Google’ın 1 Nisan’da yaptığı ‘sürücüsüz bisiklet’ şakasına yer verildi. Ama şaka heberi değil icad haberi olarak…

ATV haber bülteninde akıllara durgunluk veren bir hataya imza atıldı.

Haber merkezleri Ana haber bülteninin sonlarına doğru eğlenceli haberlere yer verirler. Atv’de geçen akşamki bültende bu geleneği devam ettirdi. Ama yayınladıkları haber aslında gerçeklikten uzak sadece bir şakaydı. Google’ın 1 Nisan’da yaptığı ‘sürücüsüz bisiklet’ şakasını gerçek zanneden ATV haber ekibi, bu gelişmeyi büyük bir icad olarak izleyicilere aktardı.

Şakanın üstünden 16 gün geçikten sonra sunulan haberde yeni bisikletin sürücüye ihtiyacı olmadan gidebildiği, asla devrilmediği ve hatta uzak bir konumdan mobil uygulama sayesinde bisikletin çağrılacağı ‘temel gazetecilik’ esaslarına dayanarak anlatıldı.

Bu haberi gören izleyeciler hemen sosyal medyaya sarıldı. Haber ile ilgili binlerce tweet atıldı. Ve yapılan hata sosyal medyanın gündemi oldu. İşte ATV haber merkezi ve bu haber ile ilgili sosyal medyada atılan tweetlerden bazıları;

 

  • Google’ın 1 Nisan ’da yaptığı ‘sürücüsüz bisiklet’ şakasını gerçek zanneden ATV haber ekibi, bu gelişmeyi büyük bir icad olarak izleyicilere aktardı.
  • ATV ana haber bülteninde Google'ın 1 Nisan 'da yaptığı 'sürücüsüz bisiklet' şakası 16 gün sonra gerçekmiş gibi sunuldu.
  • ATV ana haber bülteninde Google'ın 1 Nisan 'da yaptığı 'sürücüsüz bisiklet' şakası 16 gün sonra gerçekmiş gibi sunuldu. Haberler , 18 Nisan 2016 Pazartesi.
  • haber bülteninde Google'ın 1 Nisan 'da yaptığı ' sürücüsüz bisiklet' şakası 16 gün sonra gerçekmiş gibi sunuldu. ATV ekranlarında akıllara durgunluk veren bir hataya imza atıldı.
  • ATV ekranlarında akıllara durgunluk veren bir hataya imza atıldı.
  • AKP'nin televizyon kanallarından ATV , Google'ın 1 Nisan 'da yaptığı 'sürücüsüz bisiklet' şakasını 16 gün sonra haber yaptı . Pazartesi, 18 Nisan 2016 13:08.
  • AKP'ye yakınlığıyla bilinen televizyon kanalı ATV , Google'ın 1 Nisan 'da yaptığı 'sürücüsüz bisiklet' şakasını gerçek sanarak 16 gün sonra haber yaptı .
  • AKP'ye yakınlığıyla bilinen televizyon kanalı ATV , Google'ın 1 Nisan 'da yaptığı 'sürücüsüz bisiklet' şakasını gerçek sanarak 16 gün sonra haber yaptı .

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir