Atölyesine Müşteriden Çok Otomobil Giriyor!

Bodrum Sanayisindeki bir marangoz atölyesinin bu aralar başı otomobillerle dertte. Öyle ki bu atölyeye 2 ayda tam 5 kez otomobil girdi. Duyanlar şaşkınlıklarını gizleyemiyor ama son iki ay içinde farklı zamanlarda beş otomobil, virajda kontrolden çıkarak yol kenarındaki bir marangoz atölyesine girdi.

Kazaların hepsi gece meydana geldi. Ciddi bir yaralanma da olmadı. Ama işyeri sahibi 43 yaşındaki İsmet Kırca, tedirgin halde çalıştıklarını belirtiyor. Ve yolda bir an önce önlem alınmasını istiyor.

Dışa eğimli olduğu görülen virajda, aşırı hız yüzünden direksiyon hakimiyeti yitiren sürücüler, kapı ve pencerelerini kırdıkları atölyeye daldı. Marangozhanede çalışan işçilerde bu durumdan bayağı kormuş halde.

Kazaların nasıl olduğunu anlatan İş yeri sahibi, “Bazen 150-200 km hızla giriyorlar. Kazaların büyük bölümünün gece olması can kaybını önlüyor ama maddi zararımız 100 bin TL’yi buldu.” dedi.

“Tedbir alınması için ille de birilerinin ölmesi mi gerekiyor? diye de soran işçiler Atölye içerisinde her an bir otomobil girecek diye korku içerisinde çalışıyoruz” diye de eklediler.

 

Tags:,
One Comment

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir