Atatürk Havalimanı’ndaki Hain Saldırı Nasıl Gerçekleşti?

Atatürk Havalimanı’ndaki hain saldırının detayları ortaya çıktı! Havalimanını kana bulayan üç canlı bombanın patladığı saldırının detayları da kan dondurdu. İşte hainlerin saldırıyı gerçekleştirme şekli…

Atatürk Havalimanı’nı kana bulayan teröristler ölü sayısını arttırabilmek için hain planı en yoğun saatlerde yani akşam devreye soktu. 41 kişinin hayatını kaybettiği olayın detayları ortaya çıkıyor.

Saldırı sonrasında Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri saldırıyla ilgili güvenlik kamera görüntülerini topladı. 3 teröristin Atatürk Havalimanı Dış Hatlar terminaline taksiyle geldikleri belirlendi.

160628200600_istanbul_624x351_reuters_nocredit

Teröristlerden biri, taksiden iner inmez giriş kapısı önüne geçti. Ve orada beklemeye başladı. Diğer terörist ise hemen içeri yöneldi.

160628204630_havalimani_yolcular_624x351_epa_nocredit
İçeri giren terörist Havalimanı girişindeki x ray cihazı önünde kuyrukta bekleyenlere ‘Biraz sonra burada bomba patlayacak’ diyerek bağırdı. Yolcular panik olarak kapıya doğru koşmaya başlayınca kapıda bekleyen terörist önce kurşun yağdırdı, sonra üzerindeki bombayı patlattı.

Üçüncü terörist ise kaostan yararlanarak daha önce planladıkları gibi yürüyen merdivenlerden koşarak üst kata, Atatürk Havalimanı’ndaki Dış hatlar Gidiş Terminali’ne çıktı.
Etrafa ateş açarak koşan terörist, bir polis tarafından vurularak yere düştü. Silahı kendisinden uzağa fırlayan saldırgan daha fazla çatışamayacağını anlayınca düştüğü yerde üzerindeki bombayı patlattı. Polisin saldırganı vurup düşürmesiyle daha fazla kişinin öldürülmesinin önüne geçildi.

Arama bölgesinin vatandaşlarla dolu olması nedeniyle polisin saldırgana müdahalede zorlandığı anlaşıldı. 3 canlı bombanın öldüğü patlamada 41 kişi hayatını kaybederken, 239 kişi de yaralandı.

Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ve Bomba İmha uzmanları da tek tek delilleri topladı. Polisi IŞİD’e götüren değerlendirme ise ‘saldırının hedef alındığı noktanın daha çok turistlerin bulunabileceği dış hatlar terminalinin incelenmesi’ oldu.

IŞİD’in geçmişteki eylem sicilinde Sultanahmet ve Taksim de Alman ve İsrailli turistleri hedef alması, benzer eylemeleri Belçika ve Fransa’da yapmış olması, saldırıda direkt sivillerin hedef alınması, son 4 gün içerisinde örgütün İstanbul’da 2 ayrı bomba timinin yakalanması, yine örgütün Türkiye’yi İslam olarak kabul etmeyip “Tahut” düzenin devamı olduğu bir ülke olarak görüp cihat alanı içerisinde görmesi gibi değerlendirmeler ilk olarak IŞİD Örgütünün telaffuz edilmesine neden oldu.

Atatürk Havalimanı saldırısı, 28 Haziran 2016’da yerel saatte 21:22’de İstanbul ‘un Bakırköy ilçesindeki Atatürk Havalimanı ‘nda gerçekleştirilen silahlı ve bombalı intihar saldırısı .

IŞİD mensubu olduğu belirtilen üç saldırgan, dış hatlar terminalinde önce uzun namlulu silahlarla etrafa ateş açtı, ardından da üzerlerindeki bombaları patlattı. Saldırı sonucu 45 kişi hayatını kaybetti, 236 kişi yaralandı.

29 Haziran 2016’da Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ‘nde bir günlük ulusal yas ilan edildi ve bayraklar yarıya indirildi.

Atatürk Havalimanı’Ndaki Hain Saldırı Nasıl Gerçekleşti? Özet Bilgiler

  • Saldırıyı gerçekleştiren teröristler ölü sayısını arttırabilmek için hain planı devreye soktu.  3 teröristin Atatürk Havalimanı Dış Hatlar terminaline taksiyle geldikleri belirlendi.
  • Ana Sayfa Türkiye Atatürk Havalimanı ’ ndaki Hain Saldırı Nasıl Gerçekleşti ?  3 teröristin Atatürk Havalimanı Dış Hatlar terminaline taksiyle geldikleri belirlendi.
  • Hainler İstanbul Atatürk Havalimanı ’nı kana buladı. 3 terörist önce uzun namlulu silahlarla sivillere ve polislere kurşun yağdırdı ardında da üzerlerindeki bombayı patlattı.
  • Atatürk Havalimanı 'nda 28 Haziran 2016 tarihinde 45 kişinin yaşamını yitirdiği yaşanan terör saldırıyla ilgili 45 kişi hakkında 257 sayfalık iddianame düzenlendi.
  • Atatürk Havalimanı 'nda 41 ölünün, 239 yaralının olduğu 3 canlı bomba ile gerçekleştirilen saldırının nasıl düzenlendiğini ortaya çıktı.
  • Atatürk Havalimanı 'nda düzenlenen hain saldırının izleri yavaş yavaş ortaya çıkıyor.
  • Türkiye'yi yasa boğan hain saldırıdan son dakika haberleri gelmeye devam ediyor.
  • Atatürk Havalimanı 'nda 28 Haziran 2016 tarihinde gerçekleştirilen terör saldırısına ilişkin 41'i tutuklu 45 şüpheli hakkında iddianame hazırlandı.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir