Arzuhan Doğan Yalçındağ Kimdir? Başarı Hikayesinde ki Sır Nedir?

Image result for Arzuhan Doğan Yalçındağ

Arzuhan Doğan Yalçındağ, 2007- 2010 yılları arasında Türk Sanayici ve İş adamları Derneği’nin (TÜSİAD) 40 senelik tarihinde yönetim kuruluna seçilmiş ilk bayan başkanıdır. 1964 İstanbul doğumlu olan Arzuhan Doğan Yalçındağ, Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan’ın en büyük kızı, Doğan Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Doğan TV Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Arzuhan Doğan Yalçındağ, lise eğitimini Saint- Michel Lisesi’nde tamamlamıştır. Üniversite eğiminiyse önce Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde daha sonra da Londra’da Amerikan Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamlamıştır.

Üniversite eğitimini tamamlayan Arzuhan Doğan Yalçındağ, 1990 senesinde ilk profesyonel iş yaşamına Milpa içerisinde, Alman Quelle firmasıyla birlikte Mail Order şirketini kurarak başlamıştır. 1992 yılına kadar aynı şirkette yöneticilik yapan Yalçındağ, 1993 -1995 yılları arasında Alternatif Bank’ın kuruluş aşamasındaki çalışmalara da katılmış, Alternatif Bank’ın faaliyete geçmesi ile birlikte, bankanın yönetim kurulu üyesi olarak vazife yapmıştır. Çalışma yaşamı boyunca sürekli yeni ve büyük projeleri yaşama geçirmeye çalışan Yalçındağ, bunun için büyük çaba sarf etmiştir.

Arzuhan Doğan Yalçındağ, 1995 -1996 yılları arasında Milliyet Dergi Grubu’nun yönetiminde vazife almıştır. Milliyet Dergi’de finans bölümünün tüm sorumluluğunu üstlenen Yalçındağ, 1996 senesinde Türkiye’nin en büyük ve en önemli özel kanallarından biri olan Kanal D’ de çalışmaya başlamıştır. Kanal D’nin çeşitli birimlerinde çalışan Yalçındağ, 1999 senesinde Doğan Yayın Holding ile CNN International arasında haber kanalı kurulması yönündeki çalışmalara öncülük ederek, gerekli çalışmaları başlatmıştır. Amerikalı Time Warner grubuyla ortak olarak yapılan bu önemli proje, 2000 senesinde CNN Türk adı ile yayın yaşamına başlamıştır. Bu önemli süreci yöneten Yalçındağ, profesyonel iş yaşamında önemli bir başarıya imza atmıştır. Yalçındağ, 1996 senesinde Aydın Doğan Vakfı’nı kurarak bir çok sosyal sorumluluk projesinde yer almıştır. 2010- 2011 yılları arasında da vakfın başkanlığını yapmıştır. Yalçındağ, halen vakfın yönetim kurulu üyeliği görevini devam ettirmektedir.

2005 senesinde bünyesinde Kanal D, DMC, CNN Türk, Grup Radyoları ve D Prodüksiyon ve D- Smart uydu platformunu toplayan, Doğan TV Holding’i kuran Arzuhan Doğan Yalçındağ, kurduğu şirketin İcra Kurulu Başkanlığı görevini üstelendiği gibi şirketin de CEO’su olmuştur. Doğan TV Holding’in CEO’luk görevini yürütürken, 25 Ocak 2007 tarihinde Türkiye’nin önde gelen iş insanları kuruluşu olan TÜSİAD’ın 40 senelik tarihinde yönetim kurulu başkanlığına seçilen ilk bayan olmuştur. TÜSİAD’ın 37.’si yapılan genel kurulu sonrasında başkanlığa seçilen Yalçındağ, 3 sene süre ile görev yapmıştır. 2010 senesinde görevinden ayrıldıktan sonra da çalışmalarına TÜSİAD Başkanlar Konseyi Üyesi ve TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Başkan Yardımcısı olarak devam etmektedir. Yalçındağ, ayrıca TÜSİAD başkanlığından ayrıldıktan sonra babası Aydın Doğan’ın kurduğu Doğan Holding’in başkanlığını devralarak şirkette ikinci kuşak yöneticiler dönemini başlatmıştır. Daha sonra başkanlık görevini kardeşi Begümhan Doğan Faralyalı’ya devretmiştir.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Dışişleri Bakanlığı yaptığı dönemde, Arzuhan Doğan Yalçındağ’ı Türkiye’nin Avrupa Birliği nezdinde fahri büyükelçisi olarak görevlendirmiştir. Yalçındağ’da bu sıfatla Türkiye’nin Avrupa Birliği üyeliği için Kadın İnsiyatifi’nin kurucu başkanı olarak Türkiye adına Avrupa Birliği ülkelerinde lobi çalışmalarını yürütmüştür.

Arzuhan Doğan Yalçındağ, Dünya Ekonomik Forumu/World Economic Forum tarafından Genç Global Yönetici seçilme başarısı göstermiştir. Yalçındağ, ülke genelinde önemli sosyal sorumluluk projelerine imza atan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) yönetim kurulunda çalışmıştır. Türkiye Kadın Girişimciler Derneği KAGİDER ve Türk-Amerikan İşadamları Derneği TABA’nın kurucu üyeleri arasında yer alan Yalçındağ, derneğin yönetim kurulunda da vazife yapmıştır.

İstanbul Modern Sanat Müzesi’nin kurucuları arasında yer alan Yalçındağ, halen müzenin yönetim kurulu üyesi olarak çalışmaktadır. Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı’nın da kurucularından olan Yalçındağ ayrıca Türkiye Vodafone Vakfı Danışma Kurulu, American Turkish Society Yönetim Kurulu ve Dünya Ekonomik Forumu’nun yürütme kurulu üyesidir.

Arzuhan Doğan Yalçındağ, New York’taki Paley Media Center’ın ve Expo 2015 Milano’nun uluslar arası danışma kurulunda vazife yapmıştır. Ayrıca Arzuhan Doğan Yalçındağ, Ak Parti Hükümeti tarafından 3 Nisan 2013 tarihinde açıklanan ve barış sürecini yönetecek olan 63 kişilik ‘Akil İnsanlar’ listesine Ege Bölgesi’nden girmiştir.

Türkiye’nin en zengin ve başarılı iş bayanlarından biri olan Yalçındağ’a 2009 senesinde İtalya Cumhuriyeti’nin Kumandan (Commendatore dell’Ordine della Stella d’Italia) nişanı verilmiştir.

Arzuhan Doğan Yalçındağ’ın aldığı diğer ödüller ise şunlardır:

 • Yılın Yıldızları Ödülü, 2015, Yıldız Teknik Üniversitesi İşletme Kulübü

Yıldız Teknik Üniversitesi İşletme Kulübü tarafından düzenlenen ‘Yılın Yıldızları’ mükafat töreninde ‘En Beğenilen İş Kadını Ödülü’ Doğan TV Holding Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ’a verilmiştir.

 • 9. Liderlik Zirvesi, 2012, Liderlik Ödülü

9’ uncusu düzenlenen Liderlik Zirvesi’nde, “Liderlik Ödülleri” verilmiştir. Zirvede Liderlik Ödülü’ne başarılı ve örnek bayan yönetici Arzuhan Doğan Yalçındağ layık görülmüştür.

 • Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Kulübü (ENSO), 2011, Yılın İş Kadını Ödülü

Arzuhan Doğan Yalçındağ, Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Kulübü tarafından düzenlenen mükafat töreninde, Yılın İş Kadını ödülünü almıştır.

Doğan Yayın Holding Başkan Vekili ve Doğan Holding Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Ali Yalçındağ ile evli olan Arzuhan Doğan Yalçındağ’ın 2 erkek çocuğu vardır.


 


Arzuhan Doğan Yalçındağ Kimdir? Başarı Hikayesinde Ki Sır Nedir? (Ek Bilgiler)

Arzuhan Doğan Yalçındağ Kimdir? Başarı Hikayesinde Ki Sır Nedir?

 • Arzuhan Doğan Yalçındağ ’ın eşi Mehmet Ali Yalçındağ 'ın arasıra kullandığı odasını izin almadan boşalttıran Hanzade eniştesiyle karşı karşıya kaldı.
 • [B] Arzuhan Doğan Yalçındağ Kimdir ? Başarı Hikayesinde ki Sır Nedir ?[/B].  Başarı Hikayesinde ki Sır Nedir ?[/B] yazısının kaynağı : Böylesi Yok!
 • “İçerik hala kral. Dijital ise oyunun ciddi bir parçası” diyen Arzuhan Doğan Yalçındağ , bölgede etkin bir oyuncu olmak için arayışlarının sürdüğünü anlatıyor.
 • İzle
 • Arzuhan Doğan Yalçındağ (d. 1964), TÜSİAD'ın seçilmiş ilk kadın başkanıdır. Yalçındağ , Aydın Doğan 'ın kızıdır. Mehmet Ali Yalçındağ ile evli ve iki çocuk sahibidir.
 • Resmi büyütmek için üzerini tıklayın Arzuhan Doğan yalçındağ ’ın ilimiz versiyonu. Günay Öztürk Kart ve Çin XIAMEN fuarından muhteşem bir kare
 • Arzuhan Doğan Yalçındağ , 1964 yılında İstanbul’da Sema Işıl Doğan ve Aydın Doğan ’ın kızı olarak doğmuştur.  Arzuhan Doğan Yalçındağ Kimdir ? Yorum Yaz. 1.035 okunma.
 • Arzuhan Doğan Yalçındağ , 2007 2010 yılları arasında Türk Sanayici ve İş adamları Derneği’nin (TÜSİAD) 40 yıllık tarihinde yönetim kuruluna seçilmiş ilk kadın başkanıdır.
 • Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ yaptığı açıklamada, Kanal D’deki üst düzey değişikliği duyurdu.  İşte Arzuhan Yalçındağ ’ın o açıklaması
 • Arzuhan Doğan Yalçındağ , sırasıyla Saint Michel Lisesi, Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji bölümü ve Londra’da Amerikan Üniversitesi İşletme bölümünü bitirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir