Artık Otomobiller de Android kullanacak

Google’nin yeni sistemi Android Auto, Apple’nin CarPlay uygulamasına rakip olarak çıkarıldı. Ama çok kısa sürede Otomobil firmaları tarafından daha çok tercih edilen uygulama oldu. Bunun birinci nedeni de, android kullanan kişi sayısının daha fazla olması tabii ki. Bu zamana kadar az sayıda otomobilde bulunan android auto google’nin uygulamaya verdiği önemi artırmasıyla artık neredeyse tüm araçlarda standart olarak bulunacak.

Android Auto kısaca; USB arayüzünü kullanarak Google Now arayüzünü otomobilinizin ekranına yansıtan bir sistem. Böylece gözlerinizi yoldan ayırmadan seyahat etmeyi ve gerek eğlence gerek bilgi uygulamalarını cep telefonunuzun ekranından otomobil bilgi ekranına taşıyarak bilgilere oradan erişmenizi sağlıyor.

Elbette tüm otomobillerde ekran yok. Bu sebeple Google, Android Auto’yu cep telefonları için de bir uygulama olarak sunuyor. Uygulama henüz tüm ülkelere sunulmuş değil. Yavaş yavaş dağıtılmaya başlayacak.

android-auto

Android Auto Nedir?

Android Auto Google tarafından geliştirilen bir akıllı telefon projeksiyon standartı ve Android işletim sisteminde (sürüm 5.0 “Lollipop” ve sonrası) çalışan mobil cihazların sağladığı gösterge ünitesidir. Android Auto Google I/O 2014 de, 25 Haziran 2014 tarihinde ilan edildi. Android Oto mobil uygulaması 19 Mart 2015 tarihinde serbest bırakıldı. Standart sürücülere, GPS haritalama / navigasyon, müzik çalma, SMS, telefon ve web araması üzerinde kontrol sunar; ses komutları ile güvenli sürüş sağlamak için ellerle serbest çalışmasının vurgulanmasına rağmen, dokunmatik ekran ve düğme kontrollü gösterge ünitesi görüntülemesi de desteklenecekdir. Uyumlu uygulamalara Google Haritalar, Google Play Music, Spotify, Songza, Stitcher Radio, iHeartRadio ve TuneIn, MLB at Bat içerir.

Resmi Android Auto websitesi Android Autonu destekleyen en fazla otomobil üreticilerinin listesini yaparken, 2015 ve 2016 model yılları için yayımlanan birçok araç resmen henüz bunu desteklemiyordu. Android Auto, 6 Ocak 2014 tarihinde ilan edilmiş Open Automotive Alliancenin, bir parçası ve 28 otomobil üreticileri ve mobil teknoloji tedarikçisi Nvidia ile ortak bir çabadır. Mayıs 2015 yılında Hyundai şirketi 2015 Hyundai Sonatada kullanılabilir ilk yapım Android Auto hizmetini sunan ilk üretici oldu. Müşteriler bayiinde ya da 16 Haziran 2015-den başlayarak self-servis aracılığıyla mevcut 2015 Sonata modellerini Android Auto ile güncelleyebilir.

Artık Otomobiller de Android kullanacak

ARM , MIPS

Samsung Galaxy Note

Android; Google ve Open Handset Alliance tarafından, mobil cihazlar için geliştirilmekte olan, Linux tabanlı özgür ve ücretsiz bir işletim sistemidir . Sistem açık kaynak kodlu olsa da, kodlarının ufak ama çok önemli bir kısmı Google tarafından kapalı tutulmaktadır. Google tarafından ücretsiz olmasının sebebi, sistemin daha hızlı ve çabuk gelişmesi, birçok popüler marka tarafından kullanılması ve bu sayede reklamlarını daha fazla kişiye ulaşmasını sağlamaktır. Google , Android sistemi üzerinde çalışan Google Play marketteki oyun ve uygulamalar üzerinde aldığı reklamları yayınlayarak para kazanmaktadır. Android’in desteklenen uygulama uzantısı “.apk”dır.

Android, aygıtların fonksiyonelliğini genişleten uygulamalar yazan geniş bir geliştirici grubuna sahiptir. Android için halihazırda 1 milyondan fazla uygulama bulunmaktadır. Google Play Store ise, Android işletim sistemi uygulamalarının çeşitli sitelerden indirilebilmesinin yanı sıra, Google tarafından işletilen kurumsal uygulama mağazasıdır. Geliştiriciler, ilk olarak aygıtı, Google’ın Java kütüphanesi aracılığıyla kontrol ederek Java dilinde yazmışlardır.

Open Handset Alliance , 5 Kasım 2007’de Android’i kurduğunu duyurmuştur ve ardından 34 adet donanım , yazılım ve telekom şirketi, mobil cihazlar için telif hakkı olmayan bir işletim sisteminin teknolojinin gelişimi için yararlı olduğu konusunda hemfikir olmuşlardır.

Android, Linux çekirdeği üzerine inşa edilmiş bir mobil işletim sistemidir. Bu sistem ara katman yazılımı, kütüphaneler ve API C diliyle yazılmıştır. Uygulama yazılımları ise, Apache harmony üzerine kurulu Java-uyumlu kütüphaneleri içine alan uygulama iskeleti üzerinden çalışmaktadır. Android, derlenmiş Java kodunu çalıştırmak için dinamik çevirmeli Android Runtime kullanır ve cihazların fonksiyonelliğini artıran uygulamaların geliştirilmesi için çalışan geniş bir programcı-geliştirici çevresine sahiptir. Google aynı zamanda işletim sistemindeki hataları bulan kullanıcıları para ödülü ile ödüllendirmektedir.

android auto türkiye, android auto apk, android auto indir, android auto nedir, android auto nasıl kullanılır, android auto app, android auto opel, android auto ekşi

Artık Otomobiller De Android Kullanacak Özet Bilgiler

  • Artık Otomobiller de Android kullanacak . Haber Boylesi Yok . 09/11/2016.  Bunun birinci nedeni de, android kullanan kişi sayısının daha fazla olması tabii ki.
  • Android 'in otomobiller için geliştirilen sürümü Android Auto, artık tüm otomobillerde çalışacak!  Android Auto kısaca; USB arayüzünü kullanarak Google Now arayüzünü
  • Android Auto Artık Telefonlarda Çalışacak.  Akıllı telefon ekranları geçtiğimiz yıllarda sürekli büyüdü ve neredeyse otomobillerde kullanılan sistemlerin boyutuna ulaştı.
  • Tüm Otomobillere Uyumlu Android Auto Hemen indir. 8 Kasım 2016 09:29 Otomobil .  sistemini de kullanabildikleri Android Auto, artık tüm otomobillerde kullanılabilecek .
  • Tüm otomobillere uyumlu Android Auto yayımlandı.  dışında navigasyon ve sesli yanıt sistemini de kullanabildikleri Android Auto, artık tüm otomobillerde kullanılabilecek .
  • Tamindir › Haber › Yazılım , Sosyal Medya › Microsoft Skype Artık Otomobillerde De Kullanılacak .  Skype Android Android İçin Sesli Ve Görüntülü Görüşme Uygulaması.
  • Ana sayfa Android Android Artık Otomobillerde : Android Auto.  Google I/O 2014 etkinliğinde yeni Android sürümü L, akıllı saatler derken Android otomobillere de girdi.
  • 3 Ocak 2013, 14:43 Otomobiller De Artık Google Maps Kullanacak .  onedio sosyal içerik platformu. IOS ve ANDROID CİHAZINIZA İNDİRİN.
  • Ana Sayfa Haberler Android Auto artık her otomobile entegre!  güncelleme ile Android Auto uygulamasını her otomobilin kullanabileceği hale getireceğini açıkladı.
  • ANA SAYFA. Otomobiller de Artık GoogleMaps Kullanacak ! 3 Ocak 2013. 0.  Android Telefonlar İçin En İyi 7 RAM Temizleme Uygulaması. 11 Temmuz 2015.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir