Apart Otel Nedir? Apart Otelin Özellikler Nelerdir

Herkesin tatil anlayışı farklıdır. Kimi kendi yazlığında konaklamak ister, kimi 5 yıldızlı otellere gidip herşeyin önüne geleceği bir tatili tercih eder, kimiyse tüm vaktini dışarda geçireceği için kalacağı yerin lüks olup olmamasına bakmaz ve temiz, hesaplı bir pansiyonu tercih eder. Bu liste uzar da gider. Çünkü bahis konusu tatil yapmak olunca konaklama seçeneği çoktur.

Konaklama alternatiflerinden biri de apart otellerdir. Bu yazımızda sizinle apart otelin ne demek olduğunu, diğer konaklama alternatiflerinden farkını ve Türkiye’de yer alan bazı örnekleri paylaşacağız.

Apart Otel’in Özellikleri Nelerdir?

Bu konaklama tipi ya apartman veya villa şeklindedir. Kalınacak yerlerin içinde genelde bir veya birden fazla oda, salon ve mutfak yer almaktadır. Çoğunlukla geniş bir yapıya sahip oldukları için genellikle büyük aileler tarafından tercih edilmektedir. Bu seçimin sebeplerinden bir tanesi işin maddi boyutudur. Çünkü apart otellerde kişi sayısı arttıkça kişi başına maliyet düşer. Bir daireyi veya villayı tutup ailece kalmanız mümkündür. Yani bu konaklama tipinde kişi başı fiyat verilmemektedir. Gecelik tek bir fiyat verilir ve tüm aile konaklayabilir (Elbette kişi kısıtlaması olan apart oteller de olabilir. Bu nedenle; kaç kişi kalacağınızı, bunun karşılığında ücretin ne olacağını ve odaların müsaitlik durumunu önceden görüşmenizde yarar vardır. Böylece son dakika sürprizleriyle karşılaşmazsınız)

Büyük ailelerin tercih etmesinin bir diğer sebebi ise bu yapıların genellikle ev gibi olması, birkaç adet odanın bulunması ve geniş bir ailenin de rahat rahat sığabilmesidir.

Peki, apart otellerde yeme içme işleri nasıl olmaktadır? Genellikle otellerdeki gibi sabah kahvaltısı veya akşam yemeği verilmemektedir. Bunun yerine dairelerde mutfak bulunmaktadır ve müşteriler kendi yemeklerini kendileri pişirmektedirler. Bu sayede hem otellerde olduğu gibi yemek saatlerinde hazır bulunmak zorunda kalmazlar, hem de diledikleri maliyete yemek yiyebilirler. Burada konaklayanlar genelde çevredeki marketlerden alış veriş yapmakta ve mutfaklarında istedikleri yemekleri pişirmektedirler. Bazen de diledikleri cafe veya restoranlara gitmektedirler. Yani aslında daha özgürdürler. İstedikleri saatte, istedikleri yerde, istedikleri yemeği yiyebilirler. Otellerde sunulan yemekleri yemek veya sabah kahvaltısına yetişebilmek için erkenden uyanmak zorunda kalmazlar ve sırf akşam yemeğini kaçırmamak için planlarını bozmazlar. Bununla beraber bazı apart otellerin kendi içerisinde restoranları vardır ve bazı günler buralar da tercih edilebilir. Bazılarıysa sabahları kahvaltı vermektedir.

Apart Otel Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hemen hemen her tatil beldesinde bu tarz konaklama seçeneği mevcuttur. Seçim yapmadan önce telefon açıp bilgi alabilir, daha önce giden tanıdıklarınız var ise onlara danışabilirsiniz. En önemli konulardan birisi gideceğiniz yerin temiz olmasıdır. Ancak tek dikkat etmeniz gereken bu deyildir elbette. Konumu nasıl? Denize çok mu uzak? İnternet bağlantısı var mı? Mutfakta hangi araç gereçler var? Yanınızda nevresim, havlu gibi malzemeler götürmeniz gerekiyor mu, yoksa orda mevcut mu? Yakınlarında mutfak alış verişi yapabileceğiniz yerler var mı? Bu ve bunun gibi daha bir çok sorunun cevabını bilmenizde yarar vardır. Aksi taktirde oraya ulaştıktan sonra hoşunuza gitmeyecek sürprizlerle karşılaşabilirsiniz. Böyle bir durumda da keyfiniz kaçabilir ve tatil yapalım derken stres dolu günler geçirebilirsiniz.

Apart Otelin Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Avantajları

 • Gecelik ücret ödeyip, ailece konaklayabilirsiniz. Yani otellerde olduğu gibi kişi başı ücret ödemeniz gerekmez. Özellikle kalabalık bir aile iseniz bu tür konaklama sizin için daha hesaplı olacaktır. Ancak alakalı kişilerle en çok kaç kişi kalabileceğinizi önceden görüşmeniz gereklidir. Bazı alternatiflerde kişi sınırlandırması olabilir.
 • İçerisinde mutfağı olduğundan istediğiniz yemeği pişirip, dilediğiniz saatte yiyebilirsiniz. Ya da isterseniz dışardaki farklı restoranları deneyebilirsiniz. Bazı apart otellerin kendi içerisinde de restoranları vardır. Böyle durumlarda bazı akşamlar buralarda da yemek yiyebilirsiniz. Yine bazıları sabahları kahvaltısı da vermektedir. Böylece otellerde olduğu gibi her gün aynı saatlerde, aşağı yukarı aynı yemekleri yemek zorunda kalmazsınız.
 • Genellikle yapıları ev gibi olduğundan sanki kendi yazlığınızda kalıyormuş hissine kapılabilirsiniz.
 • Oteller genelde oldukça kalabalık olur ve bu kalabalık içinde dinlenebilmek pek mümkün olmayacaktır. Apart oteller ise genelde daha sakindir ve size istirahat etme olanağı sağlar.
 • Otellerde çeşitli etkinlikler ve imkanlar olur. Siz de para vermiş olduğunuz için bunları kaçırmak istemezsiniz. Ancak bunları kaçırmayayım derken otele tıkılıp kalırsınız ve çevredeki güzellikleri göremeden tatiliniz biter.

Dezavantajları

 • Tatilde bile yemek yapmak zorunda olmak bazı kişilerin hoşuna gitmeyebilir. Tatil bir çok kişi için istirahat etmek, yemek yapmaktan ve ev işlerinden de biraz uzaklaşmak demektir. Ancak apart otellerde bu pek mümkün olmayabilir. Çünkü bu tip konaklamada genellikle mutfakta yemek pişirilir, arkasından bulaşıklar yıkanır.
 • Otellerde çeşitli etkinlikler, aktiviteler olabilir. Hatta bazı otellerin kendi içerisinde gece eğlenebileceğiniz yerleri de vardır. Ancak apart oteller genelde ev gibidir ve bu tarz olanaklar pek yoktur. Elbette istisnai durumlar da olabilir.

Türkiye’den Bazı Apart Otel Örnekleri

Yazımızın bu kısımda sizinle birkaç apart otel örneği paylaşacağız. Ancak unutmayın ki bunlar denediğimiz ve daha önce konakladığımız yerler deyil. Amacımız size bu konaklama tipiyle ilgili biraz fikir vermek. Dilerseniz bunlardan birisini veya size uygun olacağını düşündüğünüz başka bir tanesini tercih edebilirsiniz. Ancak seçiminizi yapmadan önce gitmeyi düşündüğünüz yeri iyice araştırmanızı tavsiye ederiz.

Arın Apart

Akyaka’da yer alan mekan 2010 senesinde açılmıştır ve toplamda 9 adet odası vardır. odalar da 4 kişinin kalabilmesi mümkündür. Mutfağında buzdolabı ve mutfak gereçleri mevcuttur. Bu sayede kendi yemeğinizi pişirebilirsiniz.

Yalçınkaya Apart Otel

Çeşme’de yer alan bu mekanının bir adet açık havuzu vardır. Mutfağı olması nedeniyle yemeklerinizi hazırlayabilirsiniz. Aynı vakitde Çeşme merkeze yakın mesafededir ve bu nedenle şayet isterseniz burda yer alan restoranlardan birisinde de yemeğinizi yiyebilirsiniz.

Partmezzo Apart Otel

Kemer’de yer alan bu mekanın 3 adet yüzme havuzu vardır. Yemeğinizi mutfağınızda hazırlayabilirsiniz. Dilediğiniz akşamlar odanızda yemek hazırlamak yerine burda yer alan restoranda yemek yiyebilirsiniz. Ayrıca sabahları bedava kahvaltınızı edebilirsiniz.

Apart Otel Nedir?Apart Otel Nedir? Apart Otelin Özellikler Nelerdir (Ek Bilgiler)

Apart Otel Nedir? Apart Otelin Özellikler Nelerdir apart otel nedir bulmaca, apart nedir vikipedi, apart otelde olması gerekenler, üniversite apart nedir, öğrenci apart nedir, apart ne demek ingilizce, apart nedir ekşi sözlük, apart otel eş anlamlısı

 • Türkiye’nin güncel otel rehberi TatilBudur . İletişim bilgileri +90 (850) 3333333 24 saat
 • Apart Otel Nedir ? 17 Kasım 2016 Yazar: Büşra Sunal.  Çünkü apart otellerde kişi sayısı arttıkça kişi başına maliyet düşer. Bir daireyi ya da villayı tutup ailece kalmanız mümkündür.
 • Simge Apart Otel Otel Puanı : 10 0 kişi yorum yapmış.  Mavi Renk ile gösterilen özellikler Simge Apart Otel tarafından standart olarak sunulmaktadır.
 • Uygar Apart Hotel Otel Puanı : 10 0 kişi yorum yapmış.  Mavi Renk ile gösterilen özellikler Uygar Apart Hotel tarafından standart olarak sunulmaktadır.
 • Apart Otel Nedir ? Apart Otel Nedir ? Müşterilerin yeme ve içme gereksinimini karşılayabilmek için gerekli malzemeler ile donatılmış
 • apart daire nedir, öğrenci apart nedir , apart oda nedir, pansiyon nedir , apart türkçe, apart otel nedir , apart öğrenci evi nedir, üniversite apart nedir , APART NEDİR?
 • nedir ve apart otel ne demek sorularına hızlı cevap veren sözlük sayfası. ( apart otel anlamı, apart otel ingilizcesi, ingilizcede apart otel , apart otel nnd).  Apartment hotel .
 • Beş yıldızlı oteller ; yerleşme durumu, yapı, tesisat, donatım, dekorasyon ve hizmet standardı olarak üstün özellikler gösteren, dört yıldızlı oteller için aranılan  Apart Otel .
 • Otel Tipi. Apart (223). Olanaklar.  Ekonomik tatil için bir numaralı konaklama alternatifi olan apart otellerde , aile odası ve standart oda gibi farklı oda kategorileri karşılar sizi.
 • Datça Merkez Datça Muğla bölgesindeki Datça Emre Apart Ve Otel Telefon Numarası: 0 850 ile direkt ulaşın.  Apart Otel . İskele Mahallesi, 62/1 Cad. 79.Sok.
 • Kullanımı kolay, hızlı, basit! Hemen otel rezervasyonunuzu yapın.
 • Göre fırsatlarından yararlanın! Karşılaştırıp öyle karar verin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir