Antakya’nın Görülmesi Gereken Doğal Güzellikleri

Antakya’Da Görülecek Yerler hatay gezilecek görülecek yerler, antakya’da ne yenir, antakya türkiye, iskenderunda gezilecek yerler, hatayda gezilecek yerler forum, antakya seyahat rehberi, hatayda piknik yerleri, samandağ türkiye

Antakya Türkiyede görülmesi gereken yerlerin başında gelir ve daha ilk adım attığınızda farkını size belli etir. Havası, yemekleri, yapıları, farklı dinden ve dilden yaşayanlarıyla ziyaretçilerine apayrı bir deneyim yaşatır. Hoşgörünün beşiği olan Antakya asırlardır bir çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Defne ağaçları, Asi Nehri, cami, kilise ve havranın yan yana olduğu sokakları ve zengin mutfak kültürüyle Unesco tarafından da barış şehri olarak seçilmiştir.

Antakya’da Görülecek Yerler

Antakya’da görülecek yerler arasında St.Pierre Kilisesi, Habibi Neccar Camii, Hatay Uzun Çarşı ve Harbiye Şelalesi yer alır. Hangi tarihte yapıldığı kesin olarak bilinmeyen St. Pierre Kilisesi Asi Nehrinin batısında yer alır. Bir mağaradan oluşan bu kilise bir çok yerli ve yabancı turistin ilgisini çekmektedir. St.Pierre Kilisesi’nin taban mozaikleri özellikle görülmeye değerdir. Bir diğer uğrak nokta olan Habibi Neccar Camiiyse Hz. İsa’nın havarilerine ilk inanlardan bir Antakya’lı olan Habibi Neccar’ın adına yaptırılmıştır. Habibi Neccar Camii’den çıktıktan sonraysa birkaç dakika içinde Hatay Uzun Çarşı’ya ulaşabilirsiniz. Içerisindeki sayısız dükkanlarıyla Antakya’nın en hareketli yerlerinden biridir ve sokaklarında yürürken aklınıza gelebilecek bir çok şeyi bulabilirsiniz. Hatta şayet acıktıysanız kasaptan etinizi alıp dileğinize gore kebap bile yaptırabilirsiniz. Yeterli vaktiniz var ise Harbiye Şelalesi de görülmesi tavsiye edilen yerler arasındadır. Harbiye Şelalesi Antakya Bölgesinde ki en eski şelalerden birisidir. Özellikle yaz aylarında burada piknik yapabilir, sandalyalerden ayaklarınızı sulara sokup serinleyebilirsiniz. Piknik yapmayı tercih etmezseniz Boğaziçi Restaurant’da kekik salatasının, humusun, kemiksiz ızgara tavuğun ve künefenin tadına varabilirsiniz. Antakya’da kalacağınız süreye bağlı olarak Antakya Arkeoloji Müzesi, Aziz Pavlus Ortodoks Kilisesi, Beşikli Mağara ve Bakras Kalesi’ni de görebilirsiniz. Ayrıca Antakya’ya çok kısa mesafede yer alan ve Hatay’ın en büyük ilçesi olan İskenderun’da ziyaret edebileceğiniz yerler arasındadır.

Antakya’da Görülecek Yerler

Antakya’yı solumanın, ruhunu hissetmenin en güzel yolu dar sokaklarında yürümek ve kapıları açık evlerin avlularını izlemektir. Zaman vakit kulağınıza Arapça bir şarkı çalınır ve etrafta gördüğünüz Arapça yazılarla birlikte size apayrı bir ülkedeymiş gibi belli etir. Antakya’ya gelmişken Anadolu restaurant’ta mezelerden ve kebaplardan tatmadan, Affan Kahvesin’de Haytalı yemeden ve tarihi çarşıdan nar ekşisi ve doğal sabunlar satın almadan dönmek olmaz. Seyahatinizin sonunda hem mideniz hem de gözleriniz bayram  edecek ve Antakya’ya tekrar gelmek isteyeceksiniz.Antakya’Nın Görülmesi Gereken Doğal Güzellikleri (Ek Bilgiler)

Antakya’Nın Görülmesi Gereken Doğal Güzellikleri hatay gezilecek görülecek yerler, antakya türkiye, hatayda gezilecek yerler forum, iskenderunda gezilecek yerler, hatay’da ne yenir, samandağ türkiye, hatayda piknik yerleri, harbiye türkiye

  • gereken yerler neresidir, antalyanın tarihi turistik mekanları doğal güzellikleri .  Bunun doğal bir sonucu olarak da yaklaşık 11 m. yi bulan kalın bir kültür dolgusu içermektedir.
  • gidince mutlaka gezilmesi görülmesi gereken yerler neresidir, antalyanın tarihi turistik mekanları doğal güzellikleri .  Danimarka’ nın Doğal Güzellikleri Tarihi Yerleri Resimleri.
  • Antalya ’ nın Doğal Güzellikleri . Sponsorlu Bağlantılar. Sayfa Başlıkları.  Antalya ’ nın bütün bu tarihi güzellikleri bir bir görülmesi gereken yerlerdir ve keşke görebilsek.
  • Antalya , tarihi, doğal güzellikleri , sahilleri, denizi açısından oldukça ilgi görmektedir.  Güncel • Mekanlar • Yaşam » Antalya ’da Mutlaka Görülmesi Gereken 7 Doğal Mekan.
  • yazdan ufak esintiler verelim istedik, işte Antalya ’da gezilmesi ve görülmesi gereken yerler  Dinlenmek, eğlenmek ve bu doğal güzellikleri yaşamak Kalkan’da mümkün.
  • ve doğal güzellikleri ile Hatay, Türkiye’nin mutlaka görülmesi gereken şehirlerinden biri.  Müzeler: Hatay’da görmeniz gereken ilk yer dünyaca ünlü Antakya Mozaik Müzesi.
  • Kardeşlik ve barış şehri Hatay tabii ki tarihi ve doğal zenginlikleri ile birçok alternatif sunuyor.  Antakya merkez dışında hatay’da görülecek yerler.
  • sağlamıştır. hatay.gov.tr Hatay'da gezilecek yerler doğal ve mimari  Habib i Neccar Camii. antakya .bel.tr.  Habibi Neccar Camii Hatay'da gezilmesi gereken yerlerden biridir.
  • ve o güzellikleri paylaşmak istiyorum sizlerele. Antakya   olan Antakya Türkiye’de mutlaka görülmesi gereken   Dünyanın en büyük ikinci doğal sahiline sahip olan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir