Anneler Günü Ne Zaman? En Güzel Anneler Günü Şiirleri!

Anneler günü ne zaman kutlanır? Anneler günü için güzel sözler ve mesajlar! Annelerimizi mutlu etmek için önem verdiğimiz günlerden biri de Anneler günü’dür. Biz de sizin için 2016 Anneler gününde Annelerinizi mutlu etmeniz için güzel sözler ve şiirler hazırladık. Gününe özel en güzel şiirler ve hediye önerileri bu yazıda bulabilirsiniz…

Hayattaki en değerli varlıklarımızın hiç kuşkusuz anne ve babalarımız. Onlara olan sevgimiz her zaman başkadır. Ama bazı özel günler var ki o günler de onları mutlu etmenin yollarını bilmemiz gerekir. Bu bazen bir söz bazen güzel bir hediye.

Anneler günü 8 mayıs’ta kutlanacak. Anneler günü içinde güzel sözler ve hediye tavsiyelerini sizler için hazırladık. Ama öne isterseniz anneler günü hakkında biraz bilgi verelim…

ANNELER GÜNÜ HAKKINDA BİLGİLER

Anneler Günü ülkemizde her yıl Mayıs ayının ikinci Pazar günü kutlanır. Dünyanın dört bir tarafında da farklı günlerde anneler günü kutlanıyor.

Anneler günü geleneği ilk olarak Antik Yunanların Yunan mitolojisindeki Rhea onuruna verdikleri yıllık ilkbahar festivali kutlamalarıyla başlar. Antik Romalılar da ilkbahar festivallerini İsa’nın doğumundan 250 yıl öncesinden Kibele onuruna kutluyorlardı.

ABD’de Anna Jarvis’in kaybettiği kendi annesi için 1908 yılında başlattığı anma günü, 1914 yılında Kongrenin onayıyla Amerika çapında genişledi. Ve o günden beri dünyanın değişik ülkelerinde kutlanıyor.

ANNELER GÜNÜ İÇİN GÜZEL SÖZLER VE MESAJLAR

* Seni bir gün değil her canım yandığında, başım sıkıştığında seni çağırıyorum. Sesimi duyan tek insan sensin. Anneler günün kutlu olsun anneciğim.

* Gökyüzünden bir yıldız kayar, dilek tutarız. Annem gözlerini kapar bütün dilekleri benim içindir. Ellerinden öperim.

* Dün, bugün ve yarın..daima seni sevdim, hep seveceğim. Bizimki bitimsiz, tanrısal bir sevgi.. Anneciğim anneler günün kutlu olsun.

* Hırçınlığımın tesellisi, şefkatine sığındığım, hayatımı gönüllü paylaşan annem.. hakkını nasıl öderim..

* Sen evimizin kraliçesi, başımızın tacısın.. en aziz varlığımız. Anneler günün kutlu olsun annem.

* Kuzey rüzgarı da esse, kopsa da fırtına, sığınacağım tek liman sensin annem. Hakkını nasıl öderim.. Başımı dizlerine koymaya geldim.

* Beni benden çok sevdiğine inandığım tek insan, annem. Ellerinden öperim.

* Annem senin sevgin dünyamı ısıtan tek güneştir. Hiç ışığın eksilmeyecek biliyorum.

* Sınırsız bir sevgi, anlatılmaz bir sevgiyle beni seven annem, sana layık olmak için yaşıyorum. Anneler günün kutlu olsun.

* Senin kucağın, senin merhametin beni yaşama bağlıyor sevgili anneciğim. Anneler günün kutlu olsun..

* Annem senin sevgin dünyamı ısıtan tek güneştir. Hiç ışığın eksilmeyecek biliyorum. Varlığınla mutluyum. Anneler günün kutlu olsun sevgili annem.

ANNELER GÜNÜ HEDİYE TAVSİYELERİ

* Buket çicek

* Yılın annesi ödülü

* İstridye içerisinden çıkan inci kolye

* Mutfak aletleri

* Okumayı seven anneler için kitap

* Sportif annelere pilates seti

* Parfüm, çanta, ayakkabı vb.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir