Anne ve Babalara Çocukları İçin En İyi 10 Öğüt

Anne ve babalar çocukları için birçok şeyi yapmaktan kaçınmazlar. Kaçınanlar dışında tabi ki.. Peki çocuğun her istediğini almak, söylediği ve istediği herşeye evet demek, hatta bu istekler için tonlarca para dökmek.. Evet bu söylediklerimiz bize birazcık tanıdık gelebilir. Yapılan son araştırmalara göre anne ve babalar çocukları için herşeyi göze alan bireyler oldular. Dikkat edelim sadece alan; veren değil. Veren anne babadan kastımız çocuklarına zamanını, beraber birşeyler yapmayı, vakitlerini beraber geçirmeyi. Evet iyi bir anne-baba çocukları ile bolca vakit geçirmeyi göze almalı, birlikte etkinlikler yapmayı göze almalı. Giriş belki bazı anne-babaları rahatsız edebilir ama iddia ediyoruz; yazımızı tamamen okuduğunuzda, haklı olduğumuzu göreceksiniz.

İşte anne ve babalara çocukları için en iyi 10 öğüt ..

Çocuğunuz İle Birlikte Yemek Pişirin


 

Ebeveynlerin çocukları ile birlikte yemek yapmalı çocuklarınızla olan ilişkilerinizi güçlendirir. Özellikle mutfağın patronu anneler; yemek yaparken çocuklarınızın yapabileceği bazı yemek görevlerini onlara verin. Yemek servise hazır olduğunda çocuğunuzu gururlandırmak için beraber yemek yaptığınızın altını çizin. Bu çocuklarınız için, gurur kaynağı olabilir. Anne ve babasına yardım etmenin verdiği mutluluğu, gelişimi için büyük bir adım olacaktır.

Çocuğunuz İle Birlikte Müzik Yapın


 

Pedagog’ların çocuklar için en fazla önerdiği aktivitelerden biri müzikle ilgilenmeleri hatta ve hatta en azından bir enstrüman çalmayı öğrenmek. Çocuklar küçük yaşlarda müzik ile çok fazla ilgilenmezler; onlar için bir çizgifilm izlerken bile, çizgifilm içinde geçen müziklerden ziyade sebep neden ve sonuç odaklı davranırlar. İşte bura da devreye anne ve babalar giriyor. Çocuğunuzla birlikte müzik yapmalısınız. Beraber şarkılar söylemeli, eğer herhangi bir müzik aleti kullanabiliyorsanız ona öğretmelisiniz.

Birlikte Her Gece Kitap Okuyun


 

Çocuklarınıza her gece yatmadan önce hikaye kitapları okumanız çok faydalı olacaktır. Çünkü siz hikayeleri okurken, çocuğunuz hayal dünyasi gelişecektir. Kafasında anlattığınız hikayeleri canlandıracak ve o hayallerin içine sizi yani anne-babasını da koyacaktır.

Birlikte Ağaç Yada Tohum Ekin


 

Çocuklarınız ile birlikte ağaç yada tohum ekmeniz, başlangıcın ve gelişimin sembolü olabilir. Küçük yaştaki çocuklarınızla birlikte ağaçlar ekmeniz, doğayı sevmesine ve bazı şeylerin nasıl başladığını ve gelişimi için neler gerektiğini öğrenmesine katkıta bulanacaktır. Unutmayın doğayı seven; insanıda sever.

Bir Başkasını Mutlu Etmenin Yollarını Öğretin


 

Anne ve babalar çocuklarına birilerini mutlu etmenin yollarını anlatmalı ve ona devamlı sevgiyi aşılamalıdır. Unutmayın ki, çocuklarınız büyüdüklerinde anne ve baba olacaklar. Siz onlara birilerini mutlu etmeyi öğretirseniz, onlarda kendi çocuklarını mutlu etmeyi ve mutlu ettirmeyi öğretebilirler.

Çocuğunuza Yeni Oyunlar Öğretin


 

Çocuklar için oyun oynamak vazgeçilmez bir tutkudur. Her yeni oyun onların gelişimi ve mutluluğu için çok önemlidir. Anne ve baba olarak çocuklarınızla birlikte oyunlar oynamalı ve bildiğiniz yeni oyunları onlara öğretmelisiniz. Sizi bir arkadaş gibi görmeleri faydalı olacaktır.

Birlikte Dışarıda Aktivite Planlayın


 

Anne ve babalar genellikle dışarıda yapacakları aktiviteleri çocuklarına danışmadan yaparlar; ve çocuklarda buna uymak zorunda kalır. Bazen tam tersini denemenizi tavsiye ediyoruz. Çocuklarınızla birlikte aktiviteler planlayın ve onların düşüncelerine önem verdiğinizi gösterin.

Birlikte Sıfırdan Bir Şey İmal Edin


 

Çocuklar belli bir yaştan sonra kendi becerileri ile sıfırdan birşeyler yapmak isterler, ama malesef genelde son noktayı koyamazlar. Yapamamaları onları bu aktiviteden soğutabilir. Anne ve babalar müsait oldukları zamanlarda, çocukları ile birlikte bazı şeyleri sıfırdan imal etmelidir. Mesela kartondan evler yapabilir, iplerden süs ve kolyeler yapabilirsiniz. Sizden aldıkları bu güç ile istedikleri zaman herşeyi yapabileceklerine inanmalılar.

Birlikte Bir Odayı Dekore Edin


 

Bu başlığımız aslında en çok anneleri ilgilendiriyor. Evlerin genel iç mimarı ve dekoratifçisi annelerdir. Kimseye pek söz hakkı vermezler. Ama annelerden ricamız en azından, çocuklarınızın kullandıkları odaları onlarla birlikte dekore etmeniz olacaktır. Bırakın kendi odasını kendi hayaline göre dekore etsin. Ona bu konuda güvendiğinizi hissettirin.

Birlikte Ateş Yakın


 

Başlık biraz tuaf gelmiş olabilir. Ama paniğe gerek yok. Çocuklarınızla ateş yakmak, sıcaklığı ve sıcaklığın verdiği o samimiyet duygusunu alevlendirir. Sizde çocuklarınızla birlikte sıcacık atmosferi birlikte yaşamak için ateş yakmalısınız..

Biyolojik olarak baba, anneye sperm vererek bir çocuğun dünyaya gelmesinde rol alan erkek . Genlerin yarısı babadan gelir. Bununla birlikte “baba” tanımı sosyolojiden hukuğa , farklı alanlarda farklı şekillerde açıklanır.

Biyolojik babası tarafından terkedilen insanların genellikle kendilerini yetiştirenleri baba olarak kabul ettiği gözlenir. Anne ve baba boşandıktan sonra annenin yeni eşini baba olarak kabul edenler de olabilir. Dolayısıyla her birey kendi görüşleri yönünde insanları baba olarak kabul edebilir.

Pek çok ülkenin yasalarında çocuk babasını hiç tanımamış olsa bile, evlatlık verme gibi istisnalar dışında, biyolojik babanın sorumlulukları tanımlanmıştır. Ülkeden ülkeye değişecek şekilde her ay anneye nafaka ödeme, çocuğun bakımını üstlenme gibi sorumluluklar biyolojik babaya mahkeme kararı ile verilebilir. Korunmadan tek gecelik cinsel ilişkiye giren insanlar da bu tür sorumlulukları yasalar çerçevesinde almak zorundadır.

  • Ana Sayfa Yasam Anne ve Babalara Çocukları İçin En İyi 10 Öğüt .  Yapılan son araştırmalara göre anne ve babalar çocukları için herşeyi göze alan bireyler oldular.
  • ANNE ve BABALARA .
  • 05 Ocak 2013 10 :30.
  • Biz anne babalar , devamlı çocuklardan bir beklenti içinde oluruz.  Peki biz anne babalar , çocuklara karşı neler yapmalıyız? İşte anne ve babanın yapması gereken ilk 10 .
  • Kendini ifade etmenin iyi bir yoludur.  Oysa ki hayatta her zaman kazanamayacaktır. Anne babalara en büyük tavsiyem; çocuklarına hep kazanmayı öğretmemeleri.
  • Ana Sayfa EBEVEYNLİK Anne Babalara 10 Güzel Öğüt !  Stresi atmanın iyi bir yoludur.  Günümüz çocukları teknolojinin içine doğuyor.
  • Anne Babalara 10 Güzel Öğüt . Ütopya Okulları’nın Danışmanı İngiliz Penny Tassoni, çocukların her zaman geleceğini düşünmek gerektiğini söyler.
  • Anne babalara öğütler niteliğindedir. Çocuk eğitimi ve çocuğa söz geçirmek   Beşeriz eksik olabiliriz. Yanlış yapabiliriz. En iyisini bilip yaptığını zannetmek büyük bir hatadır.