Anlamakta Zorlandığımız En İlginç 12 Trafik Levhası

Trafik işareti ne anlama geliyor diye her zaman düşünmüşüzdür. İşte en ilginç 12 trafik levhası ve anlamakta zorlandığımız ve anlamını tahmin edemeyebileceğimiz en şaşırtıcı trafik işaretleri…

Aşırı hız ve elektronik kontrol…

 

Nadiren gördüğümüz ve anlamakta zorlandığımız trafik işaretlerinden ilki siyah mavi temalı bu işaret. İşaret hem aşırı hız hem trafik cezası gerektiren ihlallerle ilgili elektronik kontrol yapıldığı anlamını taşıyor.

Deniz veya nehir kıyısında biten yol

Deniz veya nehir kıyılarında biten yol anlamına gelen bu trafik işaretiyle arabaların denize uçmasının engellenmesi hedefleniyor.

Patlayıcı madde


Patlayıcı madde taşıyan araçların girmesinin yasak olduğunu ifade eden bu levha çok sa sık görmediğimiz bir trafik işareti.

El Arabası Giremez


Taşıt giremez işaretlerinden biri olarak nitelendirilen bu trafik işareti el arabası giremez anlamı taşıyor. El arabasının trafikte ölümcül olduğu yollar ise otoban ve ekspres yollar olarak belirlenmiş.

Trafiğe Kapalı Yol


Yolun her iki tarafnın da trafiğe kapalı olduğu anlamına geln bu işareti anlaamak gerçekten güç. Ne olduğunu anlamakta zorlanabiliyoruz ve araştırmakta fayda var.

Su miktarı


Belirli bir miktardan fazla su kirletici madde taşıyan araçların girmesinin yasak olduğu anlamına gelen bu ilginç trafik işareti; tasarımı da bizleri şaşırtabiliyor. Eğer anlamını bilmiyorsak tahmin etmemiz de gerçekten güç.

Trafik sıkışıklığı


Trafiğin çok yoğun olmadığı yerlerde,  trafiğin ilerideki yerlerde yoğun olabileceği anlamına gelen bu işaret bulunuyor. Sürücülerin uyarılması anlamından çok öenmli bir işaret.

Askeri Araç Çıkabilir


İlk etapta bakıldığında pek çok sürücünün tank giremez işareti olarak düşündüğü bu işaret neredeyse tam tersi anlamına geliyor. Askeri araç çıkabilir anlamına gelen bu işaret algılamakta zorlandığımız işaretlerden sadece biri.

Anayol Sonu Levhası


Anayol sonu anlamına gelen bu levha,  tasarımıyla dikkat çekiyor. Pek çok sürücünün anlamakta güçlük çektiği bu levha diğer trafik işaretlerinden farklı renklerde tasarlanmış.

Gevşek malzemeli zemin levhası


Gevşek malzemeli zemin levhası; yolda ilerlerken öndeki araçtan taş sıçrayabileceği anlamına geliyor. Bu tip yollarda sürücüler takip mesafesine oldukça dikkat etmeli.

Mecburi Yön


Tehlikeli madde taşıyan araçlar için mecburi yön anlamına gelen bu levha, trafiğin sağlıklı işleyebilmesi için oldukça önemli.

Bütün yasaklamalar ve kısıtlamaların sonu


Bütün yasaklamalar ve kısıtlamaların sonu anlamına gelen bu levha sürücüleri rahatlatıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir