Ankara’yı Kana Bulayan Saldırganların Kimliği Tespit Edildi!

Dün akşam saatlerinde ANKARA Kızılay’da 37 kişinin hayatını kaybettiği ve 100′ ün üzerinde yaralının olduğu terör saldırısı sonrasında, saldırıyı düzenleyenlerin bir erkek bir de kadın olduğu iddia edilmişti. Saldırıyı gerçekleştiren kişilerden birinin, ilk bulgulara göre PKK terör örgütü üyeliğinden yargılanan Tekirdağ Marmara Ereğli’si doğumlu, üniversiteli 24 yaşındaki S.Ç.D. olduğu öne sürüldü.

Şahsa ait birbirinden çok farklı göründüğü fotoğrafları ortaya çıktığı saptandı. Resmi olmayan bir açıklamaya göre diğer saldırganın ise PKK bağlantısı olan bir erkek olduğu iddia edildi. Şüphelinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğu öne sürülüyor.

Saldırganlardan biri olduğu öne sürülen S.Ç.D.’nin Balıkesir Üniversitesi Turizm Fakültesi Seyahat İşletmesi İkinci Öğretim Bölümü’ne 2012 yılında kayıt yaptırdığı ve okula geldikten bir süre sonra kayıplara karıştığı, S.Ç.D.’nin babasının ise 2013’de kızının kaybolduğuna dair polise başvurduğu öğrenildi. Bununla birlikte Balıkesir 2’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde PKK terör örgütü üyeliği ve propagandası suçundan dört kadın arkadaşıyla yargılandığı belirtildi. S.Ç.D.’ nin kimliğinin, hurda haline gelen araçtan toplanılan ceset parçalarından ve parmak izinden tespit edildiği ve araştırmaların sürmekte olduğu iletildi.

CANLI BOMBANIN AKRABALARI GÖZALTINDA

Canlı bomba olduğu belirtilen S.Ç.D.’nin babası konuştu. Tekirdağ’da yaşayan baba C. Demir, “Kızımla 2013’ten beri hiç görüşmedim. Üniversiteye giden tek çocuğum. Polis ekipleri geldi, hastaneye gittik ve DNA testi yaptılar” şeklinde açıklama yaptı. Aynı zamanda bombalı aracın sahibi de dahil aralarında S.Ç.D.’nin akrabalarının da bulunduğu 10 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

İKİNCİ CANLI BOMBANIN DA KİMLİĞİ TESPİT EDİLDİ İDDİASI

Reuters haber ajansı sadırıyı düzenleyen ikinci şüphelinin kimliğine ilişkin bir iddiada bulundu. İsmini vermek istemeyen bir yetkilinin konuştuğu ajansa göre, saldırıdaki ikinci şüpheli PKK bağlantılı bir erkek ve henüz resmi olmayan iddiaya bakılırsa şüpheli Türkiye vatandaşı.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir