Ankara’da Facianın Eşiğinden Dönüldü!

Ankara’da cephanelik bulundu. Jandarma, arama noktasına sadece 800 metre uzaklıktaki yan yolda silah ve mühimmatın ele geçirildi. Ankara Valiliği, olayla ilgili inceleme başlatıldığını açıkladı.


Jandarma ihbar hattına sabah saatlerinde bir ihbar geldi. İhbar sonrası hemen harekete geçen güvenlik ekipleri, aralarında Bixi, Kaleşnikof, el bombalarının da bulunduğu silah ve patlayıcı madde bulundu. Yol kenarına atılı şekilde bulunan mühimmatın kim ya da kimler tarafından oraya bırakıldığına dair bilgi yok. Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

Ankara Valiliği’nden yapılan yazılı açıklama ise şu şekilde: “25.02.2016 Perşembe günü 156 Jandarma ihbar hattına yapılan bir ihbarı değerlendiren ekiplerce eski Samsun yolunda, Jandarma arama noktasına 800 metre mesafedeki yan yolda yapılan arama tarama çalışması neticesinde;

1 Adet Bixi
1 adet Kaleşnikof
2 Adet El Bombası
287 Adet Bixi Mühimmatı
120 Adet Kaleşnikof Mermisi (4 Şarjör içerisinde)
4 Adet Fünye
2 Patlatma Düzeneği
3 Poşet Patlayıcı Madde olduğu değerlendirilen malzeme, yol kenarına atılı şekilde bulunmuştur.

Konu ile ilgili incelemelere çok yönlü olarak devam edilmektedir.”

Ankara’da 28 kişiyi katleden hain saldırıdan kısa bir süre sonra böyle bir cephaneliğin ele geçirilmesi ile adeta facianın eşiğinden dönülmüş oldu. Ayrıca emniyet ekipleri şehir genelinde teyakkuza geçti.

Başlığın diğer anlamları için Ankara sayfasına bakınız.

Ankara, Türkiye ‘nin bir ili , başkenti ve en kalabalık ikinci şehri . Nüfusu 2016 itibarıyla 5.346.518 kişidir. Bu nüfus, 25 ilçede,1433 mahallede bulunmaktadır. İl genelinde nüfus yoğunluğu 209’dur.Coğrafi olarak Türkiye’nin merkezine yakın bir konumda bulunur ve Batı Karadeniz Bölgesi’nde kalan kuzey kesimleri hariç, büyük bölümü İç Anadolu Bölgesi ‘nde yer alır. Yüz ölçümü olarak ülkenin üçüncü büyük ilidir. Etrafı Bolu , Çankırı , Kırıkkale , Kırşehir , Aksaray , Konya ve Eskişehir illeri ile çevrilidir.

Ankara’nın başkent ilan edilmesinin ardından şehir hızla gelişmiş ve günümüzde Türkiye’nin ikinci en kalabalık ili olmuştur. Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk yıllarında ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayanan ilin topraklarının yarısı hâlâ tarım amaçlı kullanılmaktadır. Ekonomik etkinlik büyük oranda ticaret ve sanayiye dayalıdır. Tarım ve hayvancılığın ağırlığı ise giderek azalmaktadır. Ankara ve civarındaki gerek kamu sektörü gerek özel sektör yatırımları, başka illerden büyük bir nüfus göçünü teşvik etmiştir. Cumhuriyetin kuruluşu ndan günümüze, nüfusu ülke nüfusunun iki katı hızda artmıştır. Nüfusun yaklaşık dörtte üçü hizmet sektörü olarak tanımlanabilecek memuriyet, ulaşım, haberleşme ve ticaret benzeri işlerde, dörtte biri sanayide, %2’si ise tarım alanında çalışır. Sanayi, özellikle tekstil , gıda ve inşaat sektörlerinde yoğunlaşmıştır. Günümüzde ise en çok savunma, metal ve motor sektörlerinde yatırım yapılmaktadır. Türkiye’nin en çok sayıda üniversite ye sahip ili olan Ankara’da ayrıca, üniversite diplomalı kişi oranı ülke ortalamasının iki katıdır. Bu eğitimli nüfus, teknoloji ağırlıklı yatırımların gereksinim duyduğu iş gücünü oluşturur. Ankara’dan otoyollar , demir yolu ve hava yoluyla Türkiye’nin diğer şehirlerine ulaşılır.

Bilinen tarihi en az 10 bin yıl öncesine, Eski Taş Çağı ‘na ulaşan Ankara, tarih öncesinden günümüze dek pek çok medeniyeti barındırmıştır. Hititler , Frigyalılar , Lidyalılar , Persler , Galatlar , Romalılar , Bizanslılar , Selçuklular , Osmanlılar ve nihayet Türkiye Cumhuriyeti , il topraklarını kontrolleri altında tutmuştur. Tektosaglar ın ve Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti olan Ankara şehri ve Frigyalıların başkenti Gordion , il sınırları içinde yer alır. Yıldırım Bayezid’in Timurlenk’e yenik düştüğü Ankara Muharebesi Çubuk yakınlarında ve Kurtuluş Savaşı ‘nın dönüm noktası olan Sakarya Muharebesi Polatlı yakınlarında yapılmıştır.

İlin Batı Karadeniz Bölgesi’nde yer alan kuzey kesimleri haricindeki büyük kısmı İç Anadolu Bölgesi’nde yer alır ve kara iklimine sahiptir. Şehirler dışındaki il topraklarının büyük kısmı tahıl tarlalarıyla kaplı platolardan oluşur. İlin çeşitli yerlerindeki doğal güzellikler korumaya alınmış, dinlenme ve eğlence amaçlı kullanıma sunulmuştur. İlin adını taşıyan tavşanı , keçisi ve kedisi dünya çapında bilinir, armudu , çiğdemi , yerel yemeklerden Ankara tavası ve Kızılcahamam ve Beypazarı’nın maden suyu ise ülke çapında tanınır.

  • Başkent'te köprüden düşerek bir kişinin ölümüne yol açan kaza MOBESE kameralarına yansıdı.
  • Ankara ' da bir benzin istasyonunda, petrol yüklü tanker alev aldı.
  • Başkent’te yokuş aşağı inerken freni boşalan iş makinesi yüklü tır, bir binaya çarptı.
  • Ankara ' da bir binanın yıkımı sırasında meydana gelen göçükte 4 iş yeri kullanılamaz hale geldi. Dha 00:00 Nisan 15, 2014 Yeni Şafak. Ankara '' da facianın eşiğinden dönüldü .
  • Ankara 13°. DOLAR 3.7770.  E5 Karayolunda facianın eşiğinden dönüldü . Şiddetli rüzgar nedeniyle yol kenarında bulunan dev reklam panosu devrildi.
  • Başkent’te yokuş aşağı inerken freni boşalan iş makinesi yüklü TIR, bir binaya çarptı.
  • Ankara ’ da facianın eşiğinden dönüldü . 24 Aralık 2015 Gündem Yorum yapın 56  Kaza, Ankara ’nın Haymana ilçesi Yenimahalle Mahallesi Cami Caddesi’nde saat 16.
  • Ankara ’ da Facianın Eşiğinden Dönüldü ! Haber Böylesi Yok . 25/02/2016.  kısa bir süre sonra böyle bir cephaneliğin ele geçirilmesi ile adeta facianın eşiğinden dönülmüş oldu.
  • Ankarada Facianın Eşiğinden Dönüldü . Tarih: 24 12 2015 19:00:00.  Kaza, Ankara ’nın Haymana ilçesi Yenimahalle Mahallesi Cami Caddesi’nde saat 16.00’da meydana geldi.
  • Ankara 8º. Hafif Sağanak Yağışlı. İl değiştir.  Ankara ' da Facianın Eşiğinden Dönüldü . Ankara Keçiören ilçesi Fatih Köprüsü meydana gelen kazada 11 kişi yaralandı.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir