Aman Dikkat! Diyet Yiyecekler Şişmanlatıyor!

Diyet Yiyecekler Şişmanlatıyor! Light mı tam yağlı mı? diye sorulsa bir çoğumuz Light deriz. Ama Amerika’da yapılan son araştırmalar beslenmede doğru bildiğimiz bir çok şeyin yanlış olduğunu ortaya koydu. Araştırmaya göre, light ürünler, tam yağlı süt, peynir ve yoğurda göre daha fazla kilo aldırıyor.


Çarpıcı sonuçların merkezi Amerika’daki Harvard ve Taft üniversiteleri…

Dünya çapındaki bu iki üniversitedeki bilim insanları yaklaşık 22 bin kişiyi tam 15 yıl boyunca izledi. Yapılan incelemelerle iki araştırmanın sonucunda da yağlı süt, peynir ve yoğurt yiyenlerin obezite ve diyabet riskinin ‘light’ ürün tüketenlerden çok daha düşük olduğunu ortaya çıktı.

Harvard Üniversitesi’nin ‘Kadın Sağlığı Çalışması’ kapsamında 18 bin 438 kadın 11 yıl takip edildi. Araştırmaya göre tam yağlı süt ürünleriyle beslenenlerde obezite riskinin en az yüzde 8 oranında daha düşük olduğu sonucuna ulaşıldı.

 

üç yıl önce İsveç’te yapılan tam yağlı süt, tereyağı, peynir ve kaymak tüketen orta yaştaki erkeklerin 12 yıl boyunca izlendiği araştırmada ise bu kişilerin az yağlı ürün tüketenlerden obezite riskinin daha düşük olduğu saptanmıştı.

 

Uzmanlar düşük kalorili olduğu için tavsiye edilen ancak bir çoğu tatlandırıcı içeren yağsız süt ürünlerine göre yağlı süt ürünlerinin sindiriminin daha yavaş ve daha doyurucu olduğunu belirtiyor.

Taft Üniversitesi’nin yaptığı araştırmada ise diyabet riskinin tam yağlı süt ürünlerini tüketenlerde, yağsız veya düşük yağlıları tüketenlere göre daha düşük olduğu tespit edildi.

Diyet, temelde bir insan ya da başka bir organizma tarafından tüketilen veya tüketilmeyen yiyeceklerin toplamıdır. Diyet çevreleri bir toplumsal tavır olarak bazı yiyecekleri yiyip yememeyi seçmekle oluşan gruplaşmalardır.

  • Ana Sayfa Sağlık & Güzellik Aman Dikkat ! Diyet Yiyecekler Şişmanlatıyor !  Diyet Yiyecekler Şişmanlatıyor ! Light mı tam yağlı mı? diye sorulsa bir çoğumuz Light deriz.
  • Şişmanlatan sağlıklı yiyeceklere dikkat ! Editör Veka Medya | Diyet Tüyosu, Sağlıklı Zayıflama.
  • 16 Mart 2014, 16:08 Şişmanlatan Diyet Yiyecekleri .  zeytin yağını veya kanola yağını kullanabilirsiniz. Diyet gazlı içecekler.
  • gıdalar sebebiyle çok çabuk kilo alabiliyoruz, Şişmanlatan yiyecekler ve içecekler artık hayatımızın bir parçası olmuş durumda.  Diyet Listeleri. Alkali Su ile Ayda 7 Kilo.
  • Karatay kitapta, Türkleri şişmanlatan büyük hatalara, diyetin olmazsa olmazlarına ve el  Bulgur pilavı ise günde bir defa tüketilebilir. Bu yiyeceklere aman dikkat .
  • Şişmanlatan Diyet Yiyecekler . Diyet yaparken bu diyet besinlerden uzak durun. En sevdiğiniz diyet yiyecekler malesef aslında sandığınız kadar diyetinize uygun olmayabilir.
  • Yazın En Çok Şişmanlatan Yiyecekler . Yaz mevsimi yediğimiz yiyeceklere özellikle dikkat etmemiz gereken aylar.  Osteoporoz İçin En İyi Besinler, Diyet Önerileri.
  • Artık diyet sektörü o kadar kirlendi ki hangi ürüne ve hangi yiyeceğe güveneceğimizi şaşırır olduk.  İşte şişmanlatan diyet yiyecekler . Yağsız salata sosları.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir