Aman Adanalı canım Adanalı melodika notaları!

Aman adanalı, canım adanalı türküsünü melodika, flüt veya başka bir enstrüman ile çalmak için aşağıdaki notaları kullanabilirsiniz.


fa-mi-fa-sol-fa-mi re-do-re-mi-re-do fa-fa-sol-fa-mi re-do-re-mi-re-do

Aman Adanalı türküsü’nün hikayesi:
XIX.yüzyılının sonlarında Adanalı Yiğenizade Sadi Bey’e, Erenköylü Ruhiye Hanım aşık olur. Bir türlü kimseye aşkını açamaz. Bunun üzerine “Aman Adanalı” diye türküler söyler. Türkü dilden dile dolaştıkça bu gizli aşkın söylentisi de dillerde dolaşır.
Saraya kadar ulaşan bu aşk hikayesinden, Ruhiye Hanım’ın babası Tersane Nazırı Muhittin Paşa’nın da haberi olur. Çevreye yayılan dedikodulardan rahatsız olan Tersane Nazırı, kızını evinden dışarı çıkartmaz ve bir süre sonra da saraydan gelen telkin üzerine Kuleli Askeri Lisesinde öğretmen olan Sadi Bey ile kızını evlendirir.
Düğün, Erenköydeki konağın bahçesinde yapılır ve sabaha kadar “Aman Adanalı Türkü’sü” söylenir.

  • canım adanalı türküsünü melodika , flüt veya başka bir enstrüman ile çalmak için aşağıdaki notaları kullanabilirsiniz.  Bunun üzerine “ Aman Adanalı ” diye türküler söyler.
  • Aman Adanalı Türküsünün Hikayesi Sözleri Notaları . Aman Adanalı Türküsünün Hikayesi. Adana’da mutlu sonla biten bir aşk hikâyesini anlatan türküdür.
  • Melodika Notaları Adanalı . 'Sanat ve Müzik' forumunda Merve tarafından 13 Şubat 2012 tarihinde açılan konu.  Adanalı : do re mi re do re mi do si la si do la sol fa sol la.
  • Aman Adanalı Melodika Notaları . Yazar: Helen 20 Haziran 2013 Kategori: Nota 2 Yorum.  Aman Adanalı Canım Adanalı Sözleri. Adanalı (Adana’nın Yolları Taşlık).
  • Duman Aman Aman Bağlama, Flüt, Org, Melodika , Gitar, Do Re Mi Notaları Duman grubunun efsane şarkılarından bir tanesi Aman Aman şarkısının do re mi notalarını .
  • Müzik notalarını basit do re mi formatında vermeye devam ediyoruz. Adanalı Şarkısının Flüt ve Gitar notalarını sizler için.
  • teki Bizim evde kaynana iki Aman biri sansar birisi de tilki. Ağam Adanalı canım Adanalı Ben sana yanım kibar  Yolları Taşlık) türküsüne ait nota kaydı bulunmaktadır.
  • Aman Adanalı . Asturias. AyyüzLüm Yunus.  Can Can Polka.  Merdiven ( Yukarıya çıkalım aşağıya inelim ) Şarkısı Nota Akor Eşlik Melodika Blok Flüt.
  • Adanalı Yeni Melodika Notası Adanalı Şarkısı Söz ve Do Re Mi Melodika Notaları .  adanalı . fa mi fa sol fa mi re do re mi re do.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir