Altın’ı Tutabilene Aşk Olsun!

Altın rekor kırmaya devam ediyor. Altının gram fiyatı 119,50 lira oldu. Tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı. Çeyrek ise altın 195 liradan satılıyor.

Doların, sabit kalması ile birlikte altının ons fiyatındaki yükseliş hafta boyunca devam etti. Ve altının gram fiyatı tarihi zirveyi gördü. Kapalıçarşı’daki satış fiyatı 119,50 lira oldu. Çeyrek altın ise Kapalıçarşı’da 195 liradan, Cumhuriyet altını ise 796 liradan satılıyor.

Perşembe güne 116,68 lira seviyelerinde başlayan altının gram fiyatı, ons fiyatındaki yükseliş ile birlikte günü yüzde 1,5 artışla 118,33 liradan tamamlamıştı.

Altının ons fiyatından dünkü artış bugün de devam edince 1.272,59 dolar ile bir yılın ardından en yüksek seviyesini gördü.


Uzmanlar, güvenli liman olan altının, dolar endeksine bağlı olarak, hâlâ yükseliş eğiliminde olduğunu söylüyorlar.

Vatandaş ise elindeki varlıklarını çıkarıp çıkarmayacağını ya da yatırım amaçlı yeni bir yönelim yapma noktasında doğru adım atmayı bekliyorlar. Uzmanlar bu konuda da vatandaşlara sakin davranmaları gerektiğini ve ani alış veya satışlardan uzak durmaları gerektiğini söylediler.

An itibari ile para ve altın piyasasındaki son durum ise şu şekilde;

Gram Altın: 118 TL

Dolar: 2,91 TL

Euro: 3,20 TL

Altın

Altın, kimyada Au sembolü ile gösterilen yumuşak, parlak sarı renkte kimyasal bir element . Altının parlak sarı rengi, asitlere karşı dayanıklılığı, doğada serbest halde bulunabilmesi ve kolay işlenebilmesi gibi özellikleri, insanların ilkçağlardan beri ilgisini çekmiştir.

Altın, parlak sarı rengi ve ışıltısıyla göz alan çok ağır bir metaldir. Üstelik kolay kolay tepkimeye girmeyen çok kararlı bir element olduğu için havadan ve sudan etkilenmez. Bu yüzden hiçbir zaman paslanmaz, kararmaz ve donuklaşmaz. Bir başka özelliği de saf haldeyken çok yumuşak olmasıdır; bu nedenle kolayca dövülerek biçimlendirilebilir. Altın bütün bu özellikleriyle tarih boyunca en kıymetli metallerden sayılmıştır.

  • Ana Sayfa Türkiye Altın ve Dolar’ ı Tutabilene Aşk Olsun !  ile çeyrek altın 183 liradan satılırken, cuma günü 725 liradan işlem gören Cumhuriyet altını ise 744 liraya ulaştı.
  • Ücretsiz bilgi için: 0212 371 18 30. Forex Koçu Altın ALTINda Boğaları Tutabilene Aşk Olsun !  Geri çekilmelerde ise 1260 ve 1246 seviyeleri destek olarak çalışabilir.
  • Altını Tutabilene Aşk Olsun . daha fazlası. Yayınlanma tarihi : 12 07 2011.  Dailymotion'u kullanarak, Çerez politikası onay vermiş oluyorsunuz .
  • Altın 'I tutabilene aşk olsun . Piyasaların tatilde olduğu günlerde hareketlenen çeyrek altın 130 lirayı gördü.
  • Dünya Bankası Başkanı Robert Zoellick, ' altın standardından' bahsetti altın rekora koştu.
  • Altın fiyatları güne nasıl bir giriş yaptığı merak konusu oldu .  Çeyrek altın fiyatları Türkiye’de altın yatırımı için en çok takip edilen kalemlerden biridir.
  • Tüm dünyada hızlı bir yükseliş trendine giren ve rekor üstüne rekor kıran altın fiyatları kontrol edilemiyor.
  • Altını tutabilene aşk olsun .. İşte altın fiyatlarındaki bu yükselişin ardındaki neden 16 Eylül 2012 19:37.
  • Altını tutabilene aşk olsun .  İHA muhabirinin Gümüşhane’de yaptığı araştırmada altının gram fiyatı ile temel ihtiyaç malzemelerinin listesi karşılaştırıldı.
  • Çok Uygun Fiyatlarla n11 'da.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir