Ali Özgündüz Kimdir, Siyasi Geçmişi Hakkında Tüm Bilinenler

Ali Özgündüz Kimdir?

Ali Özgündüz Kimdir?

Ali Özgündüz, TBMM 24. Dönem İstanbul millet vekili olan Türk siyasetçimizdir.

Özgündüz, 10 Ekim 1965 yılında, Iğdır’ın Tuzluca ilçesinde, Aliköse köyünde Zarif ve Solmaz Özgündüz’ün oğlu olarak dünyaya gelmiştir. Çocukluk yılları ve ilk öğretim, lise eğitimini Iğdır’da tamamlamış, arkasından üniversite eğitimi için İstanbul’a gelmiştir. 1986 yılında, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur.

Mezuniyetinin arkasından Türkiye’nin bir çok yerinde Cumhuriyet Savcılığı görevinde bulunmuştur. Erzurum’un İspir ve Aşkale ilçelerinde, Konya’nın Ilgın ilçesinde, Kocaeli’nin Körfez ilçesinde, İstanbul’un Küçükçekmece ve Eyüp ilçelerinde ve Kayseri’de bu görevde bulunmuştur.

10 Mart 2011 tarihinde, millet vekili adayı olabilmek için son vazife yeri olan Eyüp Cumhuriyet Savcılığı’ndan istifa etmiştir. 12 Haziran Milletvekili Seçimleri’nde aday olmuş ve bu seçimlerde 24. Dönem CHP İstanbul Milletvekili olarak seçilmiştir. Milletvekili görevinin yanında halen TBMM anayasa komisyonu üyesi görevini de devam ettirmektedir.

Ali Özgündüz’ün, insan hakları, düşünce özgürlüğü, hukuk devleti gibi konularda yazıya döktüğü birçok makale ulusal basında yer bulmuştur. Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi üstüne bir çok seminer ve panele de konuşmacı olarak katılmıştır.

Ali Özgündüz, Ocak 2015`te katıldığı Baştan Sona isimli programla gündeme gelmiştir. AKP Gazi Antep Milletvekili Şamil Tayyar ile birlikte konuk olduğu, Akif Beki’nin sunuculuğundaki programda Özgündüz, usulsüzlük ve rüşvet soruşturmaları üstüne iddialı açıklamalarda bulunmuştur.Ali Özgündüz Kimdir, Siyasi Geçmişi Hakkında Tüm Bilinenler (Ek Bilgiler)

Ali Özgündüz Kimdir, Siyasi Geçmişi Hakkında Tüm Bilinenler

  • Özellikle pragmatist kişiliği ile bilinen Öcalan’ın mektubunda kullandığı İslami referanslar da kimi çevrelerce sert şekilde eleştiriliyor.  Ali Özgündüz Kimdir ?
  • Ali Özgündüz (d. 10 Ekim 1965, Tuzluca, Iğdır), Türk siyasetçi. Cumhuriyet Halk Partisi'nin İstanbul 3. bölgeden Türkiye Büyük Millet Meclisi 24. dönem milletvekilidir.
  • Ali Özgündüz Kimdir ? 24 Kasım 2016 Yazar: Hakan Kutluay.  Ali Özgündüz , Ocak 2015`te katıldığı Baştan Sona adlı programla gündeme gelmiştir.
  • Listeye girenlerden en dikkat çeken isim İstanbul 1. Bölgede birinci sıra adayı yapılan Ermeni kökenli Selina Özuzun Doğan.
  • CHP İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz , Bank Asya operasyonunun, hukuksal bir karar değil siyasi bir karar olduğunu belirtip
  • CHP İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz , Bank Asya operasyonunun, hukuksal bir karar değil siyasi bir karar  Bu bir siyasi karardır. Kesinlikle hukuksal bir karar değildir." dedi.
  • Bu bir siyasi karardır. Kesinlikle hukuksal bir karar değildir." dedi.  CHP İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz , Bank Asya operasyonunun, hukuksal bir karar değil siyasi bir
  • CHP İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz , Bank  Bu bir siyasi karardır. Kesinlikle hukuksal bir karar değildir.  Geçmişte hangi noktada duruyor idiysek şimdi de aynı noktadayız.
  • Ali Özgündüz kimdir , Ali Özgündüzile ilgili haberleri takip edin!  Ali Özgündüz , 10 Ekim 1965'te Iğdır Tuzluca'da doğdu. Babasının adı Zarif, annesinin adı Solmaz'dır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir