Akıllı Telefonlar İçin En İyi Ramazan Uygulamaları Listesi

Android telefonlar için Ramazan uygulamaları hangileri? Teknolojinin gelişmesi ile Ramazan ayında da artık iftar ve sahur saatlerini takip etmek çok kolay. Öyle ki andorid özellikli akıllı telefonlarınız ile Ramazan ayında iftar saatinden sahura kadar tüm bilgileri öğrenebilirsiniz. Peki hangi uygulamalar diye soracak olursanız listemize bakmanız yeterli. Hayırlı ramazanlar…

Android telefonlarda Ramazan ayı boyunca size yardımcı olacak uygulamaları listeledik. İşinize yarayacağını düşündüğümüz bu listede iftara ne kadar zaman kaldı? sahur ne zaman bitiyor? vb soruların cevabını alabileceğiniz uygulamaları bir araya getirdik.

 

Ayrıca, iPhone için hazırladığımız listeye de bu linkten ulaşabilirsiniz.

İşte Android için Ramazan uygulamaları

Ezan Vakti Pro


Play Store’un bu konuda en popüler uygulaması olan Ezan Vakti Pro ile, ezan vakitlerinde telefonunuz sizi uyarabiliyor, bu vakitlerde otomatik olarak sessize geçebiliyor. Ayrıca, Ramazan ayına özel olarak kullanıcılara iftar sayacı ve sahur davulu gibi özellikler sunuluyor.

Uygulamanın yetenekleri bununla kısıtla kalmayarak Namazdayım özelliği aktif edilirse, namaz saatlerinde gelen aramalar ve bildirimler otomatik olarak reddediliyor.

Vakitler uygulamaya aylık olarak indirildiği için bir defa internete bağlanıldığında 1 ay boyunca çevrimdışı şekilde çalışabiliyor.

Ramazan Rehberi


Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan Ramazan Rehberi uygulaması, Ramazan ayı hakkında genel dini bilgilerin yanı sıra ülkemizde bulunan tüm illerin ve dünya genelinde şehirlerin imsakiye bilgilerine erişmenizi sağlıyor.

Ayrıca zekat ve fitre hesaplamaları gibi merak edilen sorulara cevap verilen uygulamayı özetlemek gerekirse, Ramazan ayı hakkında merak edilen tüm detayları akıllı telefonunuza getiriyor.

Muslim Pro – Ramazan 2016


25 milyondan fazla indirme oranına sahip olan Muslim Pro – Ramazan 2016 uygulaması, namaz saatlerini en doğru şekilde bildirmesi ile tanınıyor. Ramazan ayı süresince imsak ve iftar vakitlerini bildirecek olan uygulama, yakınınızda bulunan restoran ve camileri tespit edebiliyor.

Ayrıca çevirileri ve sesli okumaları ile birlikte Kur’an’ın tamamını içeren olan Muslim Pro – Ramazan 2016 uygulaması, animasyonlu kıble pusulasını içerisinde barındırıyor.

Ramazan Davulu


Ramazan aylarının vazgeçilmezi olan davul seslerini özlediyseniz, Ramazan Davulu uygulaması tam size göre. Uygulama ile cep telefonunuzdan davul çalabilir ve davul sesini telefonunuzun alarm sesi olarak atayabilirsiniz

Aynı zamanda telefonunuzda bulunan hareket sensörleri ile entegre olarak çalışan uygulama, telefonu hareket ettirme ritminize göre davul çalmakta.

Kalori Sayacı


Ramazan aylarında iftar ile birlikte çok fazla yemeğe yüklenen insanlar, bunları hemen sindiremiyorlar. Durum böyle olunca Ramazan ayında kilo alan birçok insan bulunuyor.

Kalori Sayacı uygulaması ile tükettiğiniz yiyeceklerin kalorilerini hesaplayabilir ve hızla kilo vermek için gerekli ipuçlarına ulaşabilirsiniz.

Akıllı telefon , cep telefonunun sağladığı klasik özelliklere, bilgisayar dünyasının bir ürünü olan PDA ’lerin özelliklerinin de eklenmesiyle tasarlanan gelişmiş mobil iletişim cihazıdır. Akıllı telefonlarda mobil işletim sistemleri bulunur bu sayede birçok farklı amaç için daha aktif bir şekilde kullanılabilir ve de neredeyse her iş için bir uygulama bulunabilir.

İşlemcileri bataryaların uzun süre dayanabilmesini sağlayan ARM tabanlı olur ve de karmaşık işlemleri sorunsuzca yapabilirler. Aynı zamanda çoğu akıllı telefonda Grafik İşlemci de mevcuttur. Bu sayede fazla poligon gerektiren kaliteli oyunları kolayca ve akıcı şekilde çalıştırabilirler.

 • Ana Sayfa Teknoloji Akıllı Telefonlar İçin En İyi Ramazan Uygulamaları Listesi .  Android telefonlarda Ramazan ayı boyunca size yardımcı olacak uygulamaları listeledik.
 • Ana Sayfa Teknoloji iPhone Telefonlar İçin En İyi Ramazan Uygulamaları Listesi !  Ayrıca, Andoid için hazırladığımız listeye de bu linkten ulaşabilirsiniz. 5Ezan Pro.
 • Android işletim sistemine sahip akıllı telefon ve tabletler için Google Play mağazada yayınlanan en iyi 5 Ramazan uygulamasını bu listede sizlere sunuyoruz.
 • Android ve iOS işletim sistemli akıllı telefonlar için en iyi ramazan uygulamalarını sizler için sıraladık. İşte en iyi ramazan uygulamaları . 18.06.2015 / 15:00.
 • Hava Durumu. Yemek Tarifleri. Ramazan .
 • Aslında Google’ın Android için geliştirdiği tüm uygulamaları en iyi Android uygulamaları listesine ekleyebilirim.  Akıllı telefonlar , hayatımızı kolaylaştırmak için varlar.
 • arar ve yüklü uygulamaların listesi ile karşılaştırır.  Belkide Opera mini'den sonra Android'in en iyi tarayıcısı!  ACR ücretsiz bir " Telefon Görüşmesi Kayıt" uygulamasıdır .
 • En iyi Ramazan uygulamalarının inceleme ve detayları haberimizde!  Ramazan Rehberi iPhone ve Android işletim sistemli akıllı telefonlara indirilebiliyor.
 • Ramazan ayında işinize yarayabilecek en iyi uygulamaları derledik.  heyecanını akıllı telefonlardan yaşayacak takipçilerimiz için de işlerine yarabilecek uygulamaları derledik.
 •  Google Play Store'daki en iyi 5 dini uygulamayı sizin için listeledik. Akıllı Zikirmatik.  Ramazan Davulu. Telefonun hareket sensörü ile senkronize  Listeler .
 • Удобный поиск.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir