Akıllı Telefona Benzetilen Silah Avrupa ve Amerika’yı Harekete Geçirdi

İlk baktığımızda her yönüyle akıllı telefona benzese de yeni bir tabanca modeli Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa polis teşkilatlarını harakete geçirdi.

9mm’lik bir tabanca olan model akıllı telefonlara benzetilerek geliştirildi ve üretildi. Katlanabilen bir yapıya sahip olan silah bu sayede dışardan bakıldığında sıradan bir akıllı telefon gibi görünüyor. Bu silahın önemli güvenlik risklerine neden olabileceği ve çok kısa zamanda büyük kitlelere ulaşacağı tahmin ediliyor.

Kaçak yollarla Avrupa’ya ülkelerine girdiği öğrenilen silahtan 12 bin adet sipariş edildiği de gelen bilgiler arasında yer alıyor. Geçtiğimiz günlerde Belçika’da ele geçirilen silah modelinin terör saldırılarında kullanılabileceğinden şüphe ediliyor. Keza açıldığı zaman bir tabancaya dönüşen modelin hava limanı, orogar, iş hanları ve AVM gibi yerlerde güvenlik kontrolünden sıyrılabileceği olasılığı üstünde duruluyor. 330 sterlin (yaklaşık 1400 TL) fiyatı olduğu belirtilen tabanca için ABD ve Avrupa ülkeleri alarma geçti.

Akıllı Telefona Benzetilen Silah Avrupa ve Amerika’yı Harekete Geçirdi

Amerika Birleşik Devletleri Silahlı Kuvvetleri , ABD’nin bütün silahlı kuvvetlerinin birleşik olarak oluşturduğu yapıdır. ABD Ordusu ilk kez, yeni kurulan ulusu Amerikan Bağımsızlık Savaşı ‘nda Büyük Britanya ‘ya karşı savunmak üzere 13 kurucu eyaletin oluşturduğu Kongre yönetimi sırasında kuruldu. Amerika Birleşik Devletleri Kara Kuvvetleri , ABD Deniz Piyadeleri ve ABD Deniz Kuvvetleri 1776’daki bağımsızlık bildirisinin açıklanacağı öngörüsüyle 1775’te oluşturuldu. Dünyadaki en büyük hava kuvvetlerinden birine sahip olmasına rağmen, Amerika Birleşik Devletleri Hava Kuvvetleri 1947’ye kadar bağımsız bir komutanlık haline getirilmedi.

Kurulmasından itibaren ordu Amerikan tarihi ‘nde belirleyici bir rol oynadı. Zafer ile biten Berberi Savaşları ve daha sonra Amerika’nın “İkinci Bağımsızlık Savaşı” olarak nitelenen 1812 Savaşından sonra bir ulusal birlik ve kimlik duygusu oluşmaya başladı. ABD’nin kurucu babaları olarak bilinen kurucuların sürekli silahlı bir güce sahip olmakla ilgili kuşkuları vardı ve resmi olarak II. Dünya Savaşı ‘nın başlamasına kadar bir barış zamanı ordusu kurulmadı.

ABD Başkanı , ordunun uyumlu çalışmasında rol alan ABD Savunma Bakanı , Savunma Bakanlığı ve ABD Deniz Kuvvetleri ile beraber ordunun başkomutanı olarak görev yapar. 9/11 saldırıları, Birleşik Devletler’e dönük olarak iç saldırılarla mücadele etmek için İç Güvenlik Bakanlığı ‘nın kurulmasına neden olmuştur.

Ordu yaklaşık olarak yarısı aktif görevde diğer yarısı ise yedek olmak üzere yaklaşık olarak 3 milyon kişiden oluşmaktadır. Ordu insan gücünü gönüllülerden oluşan büyük bir havuzdan temin edebildiği için zorunlu askere çağırma ihtiyacı duymamaktadır. C-5 Galaxy , C-17 Globemaster III , ve C-130 Hercules nakliye uçaklarından oluşan büyük filo ile yoğun koruma yetenekleri etkin biçimde kullanılan personelin çoğunluğu ordunun lojistik birimlerinde bulunmaktadır. Gerekli yakıtı güçlü havada ikmal tanker filosu sağlamaktadır. Ordunun 11 tane uçak gemisi diğer donanma unsurları ile beraber ABD’ye dünya çapında harekat olanağı sağlamaktadır.

Akıllı Telefona Benzetilen Silah Avrupa Ve Amerika’yı Harekete Geçirdi

Akıllı Telefona Benzetilen Silah Avrupa Ve Amerika’yı Harekete Geçirdi Özet Bilgiler

  • İlk bakışta tüm yönleriyle akıllı telefonlara benzeyen tabanca modeli Avrupa ve ABD’de polisi harekete geçirdi .
  • İlk bakıldığında bütün yönleriyle akıllı telefonlara benzemekte olan tabanca modeli Avrupa ve de Amerika Birleşik Devletleri’nde polisleri harekete geçirdi .
  • telefonlara benzeyen tabanca modeli Avrupa ve ABD’de polisi harekete geçirdi .  sahip olan silah bu sayede dışarıdan bakıldığında sıradan bir akıllı telefon gibi görünüyor.
  • Huawei’ in Piyasaya Sürdüğü En İyi 5 Telefonu .  LG’ nin Üst Düzey Akıllı Telefonu LG V20’nin Fiyatını ve Özelliklerini İncelediniz mi ?
  • Teknoloji devi Apple’ ın 10 yaşına giren akıllı telefon modeli iPhone’a benzeyen tabanca Avrupa ve ABD’de polisi harekete geçirdi .
  • Batı’ yı korkutan silah ! Harekete geçtiler. İPhone’a benzeyen mini tabanca ABD ve Avrupa ‘da polisi alarma geçirdi . Türkiye’nin de bu silah için önlem alınması belirtiliyor.
  • 2017’nin merakla beklenen akıllı telefonları ile karşınızdayız. 2015’te hayli hareketli geçen akıllı telefon pazarı 2016’da daha sakin bir seyir izledi.
  • yönleriyle akıllı telefonlara benzeyen tabanca modeli Avrupa ve ABD’de polisi harekete geçirdi .  silah bu sayede dışarıdan bakıldığında sıradan bir akıllı telefon gibi görünüyor.
  • telefonlara benzeyen tabanca modeli Avrupa ve ABD de polisi harekete geçirdi .  sahip olan silah bu sayede dışarıdan bakıldığında sıradan bir Akıllı telefon gibi görünüyor.
  • İlk bakışta tüm yönleriyle akıllı telefonlara benzeyen tabanca modeli Avrupa ve ABD’de polisi harekete geçirdi . CROPY. 0Sitene Ekle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir