Akif Beki Kimdir Siyasi Hayatı Hakkında Tüm Bilinenler

Akif Beki Kimdir

Akif Beki, hali hazırda Hürriyet Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapan Türk gazeteci ve yazardır.

Beki, 2 Temmuz 1971 senesinde Bingöl’de dünyaya gelmiştir. Üniversiteye kadar olan eğitim yaşamını Bingöl’de tamamlayan gazeteci, arkasından İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Doğu Dilleri ve Edebiyatları bölümünü kazanmıştır. Yüksek tahsilini aynı bölümün Arap Dili ve Edebiyatı Ana Bilim Dalı’nda tamamlamıştır.

İş yaşamına 90’lı yılların başında, halen üniversitede talebe olduğu yıllarda muhabir olarak atılmıştır. Zaman Gazetesi, Flash TV, Yeni Şafak gibi medya kurumlarında vazife almış, 1998 senesinde ise Kanal 7 televizyonunun Washington temsilciliği görevine gelmiştir. 2001 senesinde ise Türkiye’ye dönerek, gene Kanal 7’nin Ankara temsilcisi olarak vazife yapmaya başlamıştır.

1995 yılında, daha önceden Yeni Yüzyıl için kaleme aldığı, cemaat ve tarikat yapılarını ayrıntılı olarak inceleyip yazdığı yazılar, kitaplaştırılarak okuyuculara sunulmuştur.

2003 senesinde Kanal 7’nin hafta sonu haberlerini sunmaya başlayan Akif Beki, 2005 senesinde dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözcülüğünü yürüten basın danışmanı görevine getirilmiştir. Yaklaşık 4 sene bu görevde kaldıktan sonra görevinden ayrılma kararı alan Beki, bunun nedenini gazeteciliğe dönmek istemesi olarak göstermiştir. Beki’nin görevden ayrıldığını ilk duyuran kişi de Recep Tayyip Erdoğan olmuştur.

Başbakan danışmanlığı görevinden sonra 2009 senesinde Radikal Gazetesi’nde köşe yazıları yazmaya başlayan Beki, yaklaşık 5 sene bu görevde kalmıştır. Ardından, 24 Eylül 2013 tarihinde yazdığı veda yazısı ile Radikal’deki görevinden ayrılarak Hürriyet Gazetesi’ne geçmiştir.

Yazdığı yazılarda Ak Parti’ye olan yakınlığı sebebiyle eleştiriler alan Beki’nin aynı vakitde 2003 senesinde basılan ve Recep Tayyip Erdoğan’ın zihin dünyasını yaptığı konuşmalar üstünden irdeleyen Erdoğan’ın Harfleri isimli bir kitabı bulunmaktadır.

Akif Beki, 1996 senesinde evlendiği eşinden ayrılmış ve 13 Mart 2012 tarihinde sanatçı Zarayla evlilik yapmıştır. Beki’nin Zara’dan Dila adında bir de kız çocuğu vardır.Akif Beki Kimdir Siyasi Hayatı Hakkında Tüm Bilinenler (Ek Bilgiler)

Akif Beki Kimdir Siyasi Hayatı Hakkında Tüm Bilinenler

  • Akif Beki Kimdir . 1885 kişi bu biyografiyi paylaştı.  Akif Beki , 2 Temmuz 1971 tarihinde Bingöl'de doğmuştur. Akif Beki ne iş yapıyor ve mesleği ne?
  • Akif Beki ’nin siyasi duruşundan dolayı yöneltilen eleştirilere, hatta kimi zaman gelen hakaretlere nasıl göğüs geriyorsun?  Akif Beki iktidara alışmış bir gazeteci.
  • Bu yazımızda Akif Beki hayatı hakkında bilgiler derledik siz kullanıcılarımız için. Akif Beki kimdir , biyografisi, kaç yaşında ve nerelidir?
  • Akif Beki
  • Akif Beki , 1996 yılında tanıştırıldığı Esma hanım ile evlendi. Boşandı.  video, Akif Beki resim, Akif Beki kimdir ?, Akif Beki kaç yaşında?, Akif Beki nereli, Akif Beki memleketi.
  • Tüm Yazıları akif . beki @radikal .tr.  Hem baldıran şurubu, bilinen en etkili 6 zehirden biri.  İlaveten, siyasi hayatını riske etmeyi de kastetse intihar intihardır.  Hayat .
  • Akif Beki hayatı hakkında bilgi alıp Akif Beki Kimdir sorusunu öğrenmek için  Akif Beki Biyografisi «TIKLA». gazeteci, yazar 2 Temmuz 1971 tarihinde Bingöl’de doğdu.
  • Hükümete yakın görüşleri ile bilinen Akif Beki , Odatv ‘yi “haysiyet cellatlığı” yapmakla “belden aşağı vurmakla” suçladı. Elbette bu sözlerin mucidi Akif Beki değil.
  • Kim haklı, kim haksız?… Siz hangi tarafı tutuyorsunuz, ben hangisini?…  Değerlendiremedik, yazık oldu. Akif Beki ’nin yazısı.
  • Akif Beki nereli, Akif Beki kaç yaşında, göz ve saç rengi nedir, Akif Beki sevgilisi veya eşi kimdir ? boyu, kilosu kaç ve diğer tüm merak ettikleriniz sitemizde..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir