Ahşap veya Tahtadan Yapılan Muhteşem Dekoratif Tasarımlar

Ahşap veya tahtadan yapılan muhteşem dekoratif tasarımlar;

 

Ahşaptan yapılan ve muhteşem tasarıma sahip dekorasyon projeleri

Ahşap veya tahtadan yapılan özel tasarım masa modeller

Mutfağınıza çok yakışacak güzel dekorasyon fikirleri

Ahşaptan yapılmış dekoratif tasarım modelleri

Banyo dekorasyonu için özel olarak tasarlanan ahşap dekoratif projeler

Ahşaptan tasarlanan avize modelleri

Tahta parçaları kullanılarak yapılan harika dekoratif parçalar

Odun veya tahta, ağaçların gövdelerini ve dallarını meydana getiren sert bir maddedir . İnşaat malzemesi , kâğıt ve yakıt yapımında hammadde olarak kullanılmaktadır. Ayrıca tahta yalıtkan bir maddedir. Tahtanın biraz ıslatılmış hâli ise iletken olur. Böylelikle elektrik çarpmaları gibi durumlarda kuru tahtadan yararlanılabilir.

Odunun kimyasal yapısı, üç ana gurupta incelenir. Bunlar;

 • Selüloz : Beyaz renkte güneş ışığı etkisi ile rengini değiştirmeyen, ağaca esneklik ve eğilme yeteneği veren maddedir. Ağaç içindeki oranı, kuru ağaç ağırlığının %50-60’ı kadardır. Kağıt üretiminin temel gerecidir. Kimyasal formülü C6H10O5 tir
 • Lignin : Selüloz yapısının miselleri arasına yerleşmiş olan lignin maddesi selülozun aksine esneklik kabiliyeti olmayan gevrek bir maddedir ve ağaca sertliğini kazandırır. Lignin ağaçların otsu bitkilerden ayrılmasını sağlayan madde olup ağacın yapısındaki lignin miktarı %14-24 oranındadır.
 • Hemiselüloz : Kimyasal bileşikleri itibarıyla polisakkaritlerden olan hemiselülozlar hidrolize edildikleri zaman şekere dönüşürler. Ağaç içerisinde %15-25 oranında bulunurlar.
 • Ana Sayfa Yaşam Dekorasyon Ahşap veya Tahtadan Yapılan Muhteşem Dekoratif Tasarımlar .  Ahşaptan yapılan ve muhteşem tasarıma sahip dekorasyon projeleri.
 • Ana Sayfa Dekorasyon Ahşap veya Tahtadan Yapılan Muhteşem Dekoratif Tasarımlar .  Ahşaptan yapılan ve muhteşem tasarıma sahip dekorasyon projeleri.
 • Ahşap veya Tahtadan Yapılan Muhteşem Dekoratif Tasarımlar .  selma unsal. Muhteşem Tasarımlar . Kaydet. Uploaded by user adresinde daha fazla bilgi alabilirsiniz.
 • Ahşap tahta kasaları ile yapılabilecek muhteşem bir tasarım .  Evinizin boş köşelerine küçük ve dekoratif depolama alanları yapmak için en ideali ahşap meyve kasalarıdır.
 • onları rengarenk boyayıp dekoratif objeler haline getirmek.
 • Bugün sizler için ahşap tahtadan yapılan ev dekorasyon fikirleri konusunu araştırdık.  Ağaç Dalından Dekoratif Süs. Ağaç Dalı İle Abajur.  Meyve Kasalarından Tasarımlar .
 • Standart ve Özel Ölçülerde. Ahşap Paletler ile 49 Dekorasyon Önerisi.  Bu sistemleri evinizde veya işyerlerinizde muhteşem dekor haline getirebilirsiniz….
 • Teknoloji ve ahşabın kombinesindeki mükemmelliği gözlemleyen tahta tasarım konusundaki uzman kadrosuyla her zaman yanınızda. Ahşabın Muhteşem Uyumu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir