Ahmet Ümit’in En Çok Satan Kitapları

Ahmet Ümit’in en çok satan kitapları hangileri? Türkiye’de özellikle Polisiye roman dendiğinde akla gelen ilk isim Ahmet Ümit’tir. Ümit’in yazdığı kitaplar Türk edebiyatına damga vurmaya devam ediyor. Son olarak Elveda Güzel Vatanım kitabını yazan Ümit, yeni kitabıyla da en çok okunanlar arasında zirvede yer alıyor. Biz de sizin için Ahmet Ümit’in en çok satan 10 kitabını sıraladık.

Elveda Güzel Vatanım


İttihat ve Terakki’nin 20 yılını ele alan Ahmet Ümit, yeni kitabında bir asır geriye gidiyor. ‘Elveda Güzel Vatanım’ 2015’in sonunda raflardaki yerini aldı. Kısa sürede çok satılanlar arasına giren kitap, yazarın çok farklı tarzda yazdığı bir roman. Diğer eserlerinde polisiye tarzı kullanan yazar bu romanında daha kurgusal ve tarihi bir tarzda yazmış. Tarihimizin önemli olaylarından olan İttihat ve Terakki Cemiyeti’nin üç dönemini konu alan bu roman sürükleyici olmasının yanında çok sayıda bilgi de veriyor.

Beyoğlu Rapsodisi


Bu kitapta Beyoğlu’nda yetişmiş üç arkadaşın öyküsü ile karşılaşacaksınız. Beyoğlu’nda yaşayan üç ayrı karakter, üç ayrı kimlik, üç ayrı insan. Ölümsüzlük arayışıyla başlayan ölümler. Her cinayetin ardında gizemli bir sebep… Soruşturma boyunca da adım adım, bina bina Beyoğlu. O çok sesli, çok renkli, çok dilli, çok kültürlü Beyoğlu. Günümüzün Babil Kulesi… İnsanın bencilliğini, acımasızlığını, öfkesini, çaresizliğini en iyi anlatan mekân… Soluk soluğa bir gerilim, benzersiz bir final…

İstanbul Hatırası


Yaşadığın şehir özgür değilse, sen de özgür kalamazsın!..

Byzantion’dan yedi tepeli İstanbul’a uzanan heyecan dolu tarihsel bir serüven…

Yedi hükümdar, yedi vazgeçilmez mekân, yedi gizemli olay ve sade bir gerçek!
Romanlarını zengin detaylar ile polisiye kurgu halinde sunan Ahmet Ümit’in bu romanı da yine peş peşe işlenen cinayetlerin etrafında kurgulanmış. Ama bu kitabı sıradan bir polisiye romandan ayıran birçok özellik var. Bizden söylemesi

Beyoğlu’nun En Güzel Abisi


Aşk, hayatı; cinayet de ölümü sıradanlıktan kurtarır.”

Yeni yıla girerken işlenen bir cinayet…

Beyoğlu’da Tarlabaşı’nın arka sokaklarında bulunan bir erkek cesedi. Öldürülmüş olan erkeklerin en yakışıklısı, belki de en kötüsü. Karanlık sırların ortaya çıkardığı utanç verici bir gerçek. Gururlarının kurbanı olmuş erkekler, onların hayatlarını yaşamak zorunda olan kadınlar. Bu cinayetler yatağında, bu kötülükler bahçesinde, bu insan eti satılan can pazarında masumiyetini korumaya çalışan bir adam. Bir zamanlar İstanbul’un en gözde yeri olan Beyoğlu’nun hazin hikâyesi. Karanlık…

Çıplak Ayaklıydı Gece


Ülkenin en kararlı, en özverili, en iyimser çocukları. Sert, acımasız, zalim günler. Zor günlere inat gülümsemelerini korumaya çalışan gençler. Kahramanlıklar, ihanetler, acılar ve aşklarla dolu romantik bir yaşam.

12 Eylül darbesine direnen insanların gerçek yaşamlarından çarpıcı öyküler.”Büyük bir çatışma çıkmıştı kentte. Biz, insanlar, çiçekler, karıncalar, kuşlar, balıklar ve yıldızlar öldürülmesin diye sokaklara renk renk yazılar yazıyor, duvarlara afişler asıyorduk”.
Bir diğer deyişle bu kitap, Demokrasi ateşini, diktatörlüğün en karardık döneminde yakmaya çalışanların serüveni.

Sis Ve Gece


Aniden kaybolan genç bir kız: Âşık olduğu kızı arayan bir MİT görevlisi: Sedat. Yasak bir aşk. İstihbarat örgütünün içindeki entrikalar. Askerlerle, sivillerin çatışması… Günümüz İstanbul’undan renkli insan portreleri. Karanlık sokaklarda soluk soluğa bir koşuşturma. Örgüt evlerine düzenlenen baskınlar, yargısız infazlar, kayıtlara geçmemiş ölümler. Kayıtlara geçmemiş ölümlerin parçaladığı yaşamlar… Bu kitapta Türkiye’nin yakın geçmişine dair insani bir bakış bulacaksınız.

Bir Ses Böler Geceyi


Dolunayın ışığında bir köy mezarlığı… Mezarlığın duvarına çarpan bir cip. Gecenin karanlığında uçuşan düşler. Issız köyün ortasında kocaman bir cem evi. Konuğunu yitirmiş bir mezar. Cem töreninde arınmayı bekleyen bir ölü. Bu olanların sessiz tanığı, bir araştırma görevlisi. Yıkılan idealleriyle, sürüp giden yaşamı arasında sıkışıp kalmış bir adam. Alevi inancına farklı bir bakış. Mistik bir gerilim romanı…

Şeytan Ayrıntıda Gizlidir


İstanbul’dan suç manzaraları ve suçun perdelediği yaşamlar… Katillerin ardındaki insanlar. Sıradan olanın arkasındaki gizem. Ülkenin gerçek bir panaroması. Karakterler labirenti… Başkomser Nevzat’la, varoşlardan villalara, batakhanelerden sanat çevrelerine yaptığımız heyecan yüklü bir yolculuk. Trajik olduğu kadar komik, komik olduğu kadar kederli vakalar. Bize, bizi anlatan ironik öyküler.

Kar Kokusu


Yarı otobiyografik bir roman… Sovyetler Birliği henüz dağılmadığı ve Türkiye’de askeri diktatörlüğün en karanlık günleri. Türkiyeli devrimciler, Moskova’daki uluslararası okulda eğitim görüyor. Askeri diktatörlüğün istihbaratçıları da onları arıyor. Ve karlar üzerinde işlenen bir cinayet. Cinayet sorgusuyla başlayan iç hesaplaşma. Hayatın anlamı nedir? Gerçeği kim temsil ediyor?

Kukla


Yıllar sonra karşılaşan iki üvey kardeş. Karanlık güçlerin tetikçisi Doğan… Yaşamın anlamını alkolde arayan eski gazeteci Adnan. Onların yaşamlarından Türkiye’nin yakın tarihi. Gündelik hayatımızı alt üst eden entrikalar, cinayetler, komplolar… Hep sözü edilen ama bir türlü gün ışığına çıkarılamayan o derin devlet. Gizli örgütler, idealist gençler, çıkarcı gazeteciler..

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir