Adolf Hitler Hakkında Bilinmeyen 5 Gerçek

Avusturya doğumlu Alman politikaci nazilerin kurucusu soykırımın başlatıcısı olan Adolf Hitler hakkında bilinmeyen 5 gerçek bilgi.

 

5. 13 yaşındayken ağır bir çiğer hastalığı geçirmiştir


 

Babası öldükten sonra ağır bir ciğer hastalığı geçiren Adolf Hitler 1 yıl okuldan uzak kalmıştır, daha sonra maddiyatsızlıktan dolayı bir daha okula gidememiştir.

4. Asker kaçağı olmuştur


 

1912 yılında asker kaçağı olarak tutuklanmıştır. Ancak yapılan fiziksel muayne sonucunda askerliğe uygun olmadığı görülmüştür. Buna rağman 1. dünya savaşına gönüllü olarak katılmıştır.

3. Hitler uyuşturucu bağımlısıydı


 

Adolf hitler’in doktoru Hitler’e sakinleştirici diye verdiği sakinleştirici araştırmalar sonucu amfetamin olduğu gerçeği ortaya çıkmıştır. Bu onu iyi etsede fevri hareket ve ani düşünmelere yol açmıştır. lider artık bir uyuşturucu bağımlısı haline gelmiştir.

2. 1. dünya savaşında ağır yaralanmıştır


 

Almanya-İngiltere savaşında çok fena bir şekilde kolundan yaralanan Adolf Hitler’i kurtaran bir ingilizdir. Henry Tandey adındaki ingiliz Adolf Hitlere acımış onu öldürmek yerine yaşamını bağışlamıştır. Fakat bu Henry Tandey’nin hayatında verdiği en büyük hataydı çünkü yaşamasına izin verdiği adam kendisininde onaylayacağı üzere Adolf Hitler’di.

1. O bir Disney Taraftardı


 

Çizgi filmlere ya da canladırılmış herşeye büyük ilgi gösterdi ama şaşırttıcı bir şekilde Disney hayranıydı . Onu kimse disney hayranı diye suçlamıyordu çünkü disney o dönemde çok sevilen çizgi filmerdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir