Adım Adım Excel’de Her Sayfaya Kenarlık Ekleme

Excel’de sayfaya kenarlık ekleme nasıl olur? Eğer Excel’de hazırlanmış yüzlerce sayfa olan bir çalışma dosyanız varsa sayfaları yazdırırken belgeyi daha profesyonel hale getirmek için her sayfanın etrafına bir sayfa kenarlığı koyabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler:

Önce çalışma sayfanızdaki kenarlıkları kaldırın.

Sayfa Düzeni menüsüne tıklayın

Sheet sekmesinde Gridlines under Print section seçeneğini işaretleyin

Yazdırma önizlemesi  “Print Preview” butonuna tıkladığınızda aşağıdaki gibi bir görüntü elde edeceksiniz.

Microsoft Excel, Microsoft tarafından Microsoft Windows ve Apple Macintosh işletim sistemleri tabanında çalışmak üzere yazılan ve dağıtımı yapılan bir tablolama programıdır . İçinde bulunan detaylı finansal çözümlerin yapılabildiği tablolama, grafik oluşturma başarısı ve uygulamalarda kullanılabilecek Visual Basic makro programlama dili sayesinde kendi türünde şu anda dünyadaki en popüler yazılımdır.

Microsoft Excel, Microsoft Office ’in bir parçasını oluşturur.Şu anda Windows için 2013 ve Macintosh için 2011 sürümleri mevcuttur.

  • Ana Sayfa Teknoloji Adım Adım Excel ’ de Her Sayfaya Kenarlık Ekleme .  Bunun için yapmanız gerekenler: 1Önce çalışma sayfanızdaki kenarlıkları kaldırın.
  • Önceden tanımlı kenarlık stillerini kullanarak hızlı bir şekilde ekleyebilir veya Excel 2010'da bir çizgi kenarlığı çevresinde hücreleri, satırları veya sütunları kaldırın.
  • Belgenizdeki bir sayfayı ilginç hale getirmek için kenarlık ekleyin .  Access. Excel . OneDrive.  Bu ayar belgenizdeki ilk sayfaya kenarlık eklerken de işe yarar.
  • Excel ’ de Kenarlık Ekleme . Posted on 08 Ağustos 2012 by admin. Bu makalemizde Excel sayfalarında belirli alanlara kenearlık eklemeyi öğreneceğiz.
  • 1. Word ile Adım Adım Çalışmaya Başlamak 00:41:51.
  • En Son Yapılan İşlem Adımlarını Geri Almak.  Excel ’ de 7 tane sekme vardır.
  • Bu makale, Microsoft Word belgesinde kenarlık eklemek için en yaygın iki yöntemi adım adım   Yöntem1: Sayfa Sınırları Özelliğini Kullanarak Word Belgesi için Kenarlık Ekleme .
  • Link. Adim Adim Excel 2007. by erdem senay. on Jul 14, 2015.  Hücreye kenarlık eklemek , sayfa 87 1. Etrafına kenarlık çizmek istediğiniz hücreleri seçin.
  • Excel programında istediğiniz kadar hücreyi birleştirebilirsiniz.  Kenarlık Ekleme Hücreleri biçimlendir penceresinden hücrenin kenarlık ile ilgili ayarları yapabilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir