Açık Öğretim Sınav Sonuçları Açıklandı!

AÖF sonuçları açıklandı. Heyecanlı bekleyiş sona erdi. 16-17 Nisan’da yapılan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) Bahar Dönemi vize sınav sonuçları az önce açıklandı. AÖF sınav sonuçlarını sorgulamak isteyen öğrenciler Anadolu Üniversitesi’nin resmi internet sitesinden T.C. kimlik numarası ile giriş yaparak öğrenebilir.


16-17 Nisan tarihlerinde yapılan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi sınavlarının soruları ve cevapları geçtiğimiz hafta yayınlanmıştı. AÖF Bahar Dönemi vize sınav sonuçları da beklenenden daha kısa sürede açıklandı. AÖF resmi sitesi üzerinden yayınlanan sınav sonuçlarını T.C. kimlik numarası ile aşağıdaki linke tıklayarak öğrenebilirsiniz.
Sonuçları öğrenmek için TIKLAYIN

AÖF BAHAR DÖNEMİ FİNAL SINAVLARI NE ZAMAN?

Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı 04 – 05 Haziran 2016
2015-2016 Tek Ders Sınavı 16 Temmuz 2016


AÖF SORULARI VE CEVAP ANAHTARLARI YAYINLANDI

Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültesi öğrencilerinin sınav soruları ve cevap anahtarları sınavın yapıldığı günü takip eden üç iş günü içerisinde Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sınav Yayınlama Sisteminden yayınlanmaktadır. http://sinav.eogrenme.anadolu.edu.tr adresinden Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sınav Yayınlama Sistemine erişebilirsiniz.

ARA SINAV NOTUNUN BAŞARI NOTUNA KATKISI NE KADAR?

Açıköğretim sistemine göre öğretim yapılan programlarda (İngilizce Öğretmenliği Lisans Programında İngilizce okutulan dersler ve ödevi olan dersler hariç) yapılan sınavlar sonucunda alınan notların, başarı notuna katkı oranları; ara sınav notunun % 30’u, dönem sonu sınav notunun %70’tir.
Bir Dersin Başarı Notu = (Ara Sınav Notu X %30) + (Dönem Sonu Sınav Notu X %70) değerlerinin toplamı ile hesaplanır.

Örneğin; “Çağdaş Felsefe” dersinin ara sınavında 60, dönem sonu sınavında 80 alan bir öğrencinin başarı notu şu şekilde hesaplanmaktadır.
Başarı Notu = (60 X %30) + (80 X %70) => Başarı Notu = 18 + 56 => Başarı Notu = 74

BAHAR DÖNEMİ DÖNEM SONU SINAV YERİ DEĞİŞİKLİĞİ

Bahar Dönemi Dönem sonu sınavına yeni sınav merkezinde girmek isteyen öğrenciler için sınav merkezi değiştirme süresi 24 Nisan 2016 Pazar günü saat 23.30’da sona eriyor.

Bu tarihten sonra yapılacak olan sınav merkezi değişikliği sonraki dönem için geçerli olacaktır. Sınav merkezinizi değiştirmek isteyen öğrenciler;
www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinin Öğrenci Girişi bağlantısından, AÖF bürolarından veya Açıköğretim Etkileşim Merkezinin 0850 200 46 10-19 (10 Hat) ve 444 10 26 telefon numaralarını arayarak yaptırabilirler.

Uzaktan eğitim öğrenci ile öğretmenin fiziksel olarak aynı ortamda olmaması durumunda kullanılan eğitim teknolojilerindendir . Eğitim teknolojisi tarafından incelenen bir fenomendir ve bu alanın eğitim bilimlerine yaptığı en büyük katkıdır. Uzaktan eğitim ile öğretmenler ve öğrenciler asenkron uzaktan eğitim veya senkron uzaktan eğitim yöntemlerinden uygun ve mümkün olanını kullanarak eğitim çalışmalarını yürütebilirler.

Bu okullarda burslu eğitim verilebildiği gibi, tamamen öğrencinin maddi durumu ile ilişkili olarak seçilebilecek bölüm ve programlar da vardır. Türkiye’de uzaktan eğitim veren okulların hiçbirinde burslu eğitim yoktur. Fakat ABD’de yerleşik okullarda bunun örneğine rastlanılabilir.

  • Beklenen AÖF sonuçları ise açıklandı .
  • Son dakika gelen bilgilere göre AÖF sınav sonuçları az önce açıklandı .
  • Peki 2017 AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanır ?  Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim okuyan öğrenciler için heyecanlı bekleyiş bugün de devam ediyor.
  • Binlerce öğrenci 14 15 Ocak tarihlerinde yapılan AÖF sınav sonuçları açıklandı .
  • Peki, ATA AÖF sınav sonuçları açıklandı mı? Bütünleme sınavları ne zaman?  Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (ATA AÖF ) sınav sonuçları için nefesler tutuldu.
  • AÖF sınav sonuçları uzun bir bekleyişin ardından Anadolu Üniversitesi internet sitesi üzerinden açıklandı .  Açık Öğretim Lise (AÖL) sınav sonuçları açıklandı .
  • Merakla beklenen aöf sınav sonuçları açıklandı .  Aöf sınavları klasik mi olacak? Açık uçlu soru sisteminin detaylarını paylaşan Prof.
  • Yapılan açıklama sonrası final sınavlarına giren binlerce öğrencinin heyecanla beklediği sonuçlar açıklandı .  Ata aöf 2016 2017 eğitim öğretim yılı akademik takvimi.
  • AÖF sınav sonuçları iki gün önce açıklandı .  Yök sistemi değiştirdi. Yüksek Öğretim Kurumu yeni sistem doğrultusunda 4 yanlış bir doğruyu eksiltecek.
  • Tüm açıköğretim fakültesi öğrencilerinin merakla bekledikleri AÖF sınav sonuçları açıklanıyor .  28 Mayıs 2017 2016 2017 Öğretim Yılı Tek Ders Sınavı 15 Temmuz 2017.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir