ABD ‘nin Büyükelçilikten Açıklaması

Yapılan açıklamada Reina kulübünde yaşanan olay sonucu sosyal medya da dolaşan dedikodulara açıklık getirildi.Amerika hükümeri Reina kulübü dahil hiç bir eğlence yerlerine yönelik saldırı olabileceğine ilişkin bilgi sahibi olmadıklarını belirtti.

ABD Ankara Büyükelçiliği’den  yapılan açıklamada, ‎sosyal medyada dolaşan dedikoduların tersine, Amerikan hükümeti Reina kulübü dahil olmak üzere belirli eğlence yerlerine yönelik tehditlerle alakalı bilgi sahibi deyildi ve Amerikan hükümeti Amerikalıları belirli mekanlar veya mahallelerden uzak durmaları konusunda uyarmadı ifadelerini kullandı.

İstanbul Ortaköy’de meydana gelen silahlı saldırının yaşandığı gece kulübü Reina’nın sahibi Mehmet Koçarslan, saldırı ile ilgili iki farklı açıklama yapmıştı. Saldırının meydana geldiği saatlerde ‘Amerikan istihbaratı bunun bilgisini vermişti. Göz göre göre bu saldırı meydana geldi şeklinde açıklama yapan Koçarslan, 12 saat sonraysa kendi açıklamasını yalanlamıştı.

ABD Ankara Büyükelçiliği, İstanbul’da meydana gelen terör saldırısı sonrasında Reina’nın sahibinin ifade ettiği ABD istihbaratı bizi uyarmıştı açıklamasını kabul etmeyerek yalanladı. Amerikan hükümeti saldırı sonrasında Reina kulübü dahil olmak üzere belirli eğlence yerlerine yönelik tehditlerle alakalı bilgi sahibi deyildi ve Amerikan hükümeti Amerikalıları belirli mekanlar veya mahallelere gitmemeleri konusunda uyarmadı.

ABD Büyükelçiliği Türk kurumlarıyla terörle mücadelede yakın istişare içerisinde olduğunu, buna terör tehdidi şüphelerine ilişkin bilgi paylaşımı da dahil edilip bu işbirliği, bizler ortak terör tehdidi ile mücadele ederken sürecektir ifadelerini kullandı.

Aynı vakitde elçilik günün erken saatlerinde Beyaz Saray ve Büyükelçiliğimiz tarafından da belirtildiği üzere, dün geceki terör saldırısını kati surette kınamaktayız. Amerikan yurttaşlarının da saldırıya uğradığı bu çirkin saldırıdan etkilenen herkese taziyelerimizi sunuyoruz açıklamasını yaptı.

 

ABD ‘nin Büyükelçilikten Açıklaması

Amerika Birleşik Devletleri , ayrıca Birleşik Devletler olarak da bilinir , elli eyalet ve bir federal bölgeden oluşan bir federal anayasal cumhuriyettir . Ülkenin çoğu , Kuzey Amerika ‘nın ortasında, Büyük Okyanus ve Atlas Okyanusu ‘nun arasında bulunmaktadır. Bu ülkenin vatandaşlarına Amerikalı veya Amerikan denir.

Kuzeyinde Kanada , güneyinde ise Meksika ile sınırı bulunur. Alaska bölgesi, kıtanın kuzeybatısında bulunarak doğusunda Kanada ve batısında Bering Boğazı ‘nın öbür tarafında bulunan Rusya ‘nın arasında bulunmaktadır. Hawaii eyaleti, Büyük Okyanus’un ortasında bulunan bir takımadadır . Ayrıca Karayipler ve Büyük Okyanus’ta bulunan denizaşırı topraklara sahiptir. Resmî kuruluş tarihi 4 Temmuz 1776’dır.

Doğuda Atlas Okyanusu’ndan, batıda Büyük Okyanus’a kadar 4.500 km genişliğindedir. Alaska ve Hawaii’yi de içine alan Amerika Birleşik Devletleri’nin 9 milyon kilometrekareden fazla yüzölçümü vardır. Hawaii ise, Büyük Okyanus’ta olup, kıta üzerindeki Amerika Birleşik Devletleri’nden 3.200 kilometre uzaklıktadır. Alaska 50 eyaletin içinde yüzölçümü en büyük olanıdır. Ülkenin güney tarafında bulunan Teksas bu bakımdan ikinci sırada gelmektedir. Amerika ülkesi, Basın Özgürlüğü Endeksi’nde 49. sırada yer almaktadır.

amerikan konsolosluğu ankara, amerikan konsolosluğu vize, amerikan konsolosluğu istanbul, amerikan konsolosluğu uyarı, amerikan konsolosluğu duyuruları, amerikan konsolosluğu green card, abd büyükelçiliği uyarı, abd büyükelçiliği twitter

Abd ‘nin Büyükelçilikten Açıklaması Özet Bilgiler

  • Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçiliği misyon ABD ' nin çıkarlarını ve hizmet etmek ve Türkiye'de ABD vatandaşlarını korumaktır.
  • Elçiliğin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada şöyle denildi: " ABD Büyükelçiliği ' nin Ankara'daki ABD vatandaşlarına yönelik mesajı hakkında Türk basınında yer alan
  • ABD ' nin Ankara Büyükelçiliği , ABD ' nin gece kulübü saldırısı öncesinde eğlence yerlerini uyardığı yönündeki iddialarla ilgili açıklama yaptı.
  • ABD ' nin Ankara Büyükelçiliği , Reina saldırısı öncesi kendi vatandaşlarına bazı mekanlara gidilmemesi konusunda uyarı gönderdiği iddialarını yalanladı.
  • ABD Ankara Büyükelçiliğinin ABD ’ nin YPG ve DEAŞ’a destek verdiği yönündeki iddiaları reddettiği açıklamada kullanıldığı ilginç dil, dikkat çekti. GİRİŞ28.12.2016 15:51.
  • ABD Ankara Büyükelçiliği , İstanbul'daki terör saldırısına ilişkin Reina' nın sahibinin söylediği " ABD istihbaratı bizi uyarmıştı" açıklamasını yalanladı. Büyükel
  • ABD Büyükelçiliği 'nden açıklama . ABD Büyükelçiliği HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'ın tutuklanmasının ardından açıklama yayınladı.
  • Haberler > Dünya Haberleri > ABD Büyükelçiliği 'nden İzmir açıklaması .  ABD ' nin Ankara Büyükelçiliği , İzmir'deki terör saldırısını kınayarak, başsağlığı dileğinde bulundu.
  • ABD ’ nin Ankara Büyükelçiliği ’nden açıklama ABD ' nin Ankara Büyükelçiliği , resmi web sitesi  ABD hükümeti, YPG veya PKK'ya silah ya da patlayıcı sağlamamıştır, nokta.
  • Kesin bir dille Amerika ' nın YPG'ye ve PKK'ya silah sağladığı iddialarını reddetti.  sıradaki haber: {$ nextTitle $}. ABD Ankara Büyükelçiliğinden PKK açıklaması .

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir