7 Adımda WordPress’e bulaşan virüs ve Malware temizliği

WordPress’e bulaşmış malware ya da virüs temizlemek için (WordPress hacked header.php) aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz. Iframe ya da Jquery dosyalarına bulaşan yönlendirme script’lerini temizlemek için adım adım çözüm kılavuzu hazırladık.

Ama önce bu malware virüsleri nasıl bulaşıyor ona bakalım:

Aslında PC’nizde virüs yoksa biraz zor ama genelde browser tabanlı VPN eklentileri bu virüsleri getiriyor. Örneğin: ZenMate, HotSpot Shield gibi.

Özellikle; site hack’lemek için virüs yayanlar aşağıdaki php fonksiyonları ile wordpress sitenizdeki güvenlik açığını buluyorlar.

 • base64
 • str_rot13
 • gzuncompress
 • eval
 • exec
 • create_function
 • system
 • assert
 • stripslashes
 • preg_replace (with /e/)
 • move_uploaded_file

Bu güvenlik açıkları neticesinde sitenizdeki kullanıcı şifresi, database şifresi ve FTP şifresi gibi erişim izinlerini ele geçiriyorlar. Daha fazla bilgi için buraya bakabilirsiniz.

Peki özellikle header.php içine <head> etiketleri arasına yerleşen bu can sıkıcı şeyi nasıl yokedeceğiz?

Hacklenmiş WordPress ya da Joomla sitenizdeki malware temizliği için harika bir aracımız var. SCURI SCANNER. Dilerseniz önce online malware taramasını site üzerinden buradan yapabilirsiniz. Burada “site infected with malware” gibi bir uyarıyla karşılaşıyorsanız sitenizin virüs barındırdığından emin olabilirsiniz.

Ama biz site içi işlemleri kendiniz yapacağınızı düşünerek adımlara geçelim.

 1. Öncelikle Sucuri Scanner eklentisini kurun. Eklentiyi etkinleştirdikten sonra tüm kullanıcıların şifrelerini değiştirin.
 2. Hemen cpanel veya whm panel şifrenizi değiştiriniz. Bu önemli bir adım.
 3. Sucuri Scanner eklentisine girip Malware Scan yapın. Aşağıdaki gibi virüslü dosyalar listenecektir.

16-wordpress-malware-scan-results4. Sitenize filezilla gibi bir ftp uygulamasıyla bağlanarak .htaccess dosyanızı düzenleyiniz. Burada yapmanız gereken tüm kodları silmek ve temiz bir örnek ile dosyanızı değiştirmektir. Ayrıca wordpress dosyalarını da yeniden atmanızı öneririm.

5. Ardından temanızın bulunduğu klasöre geçiniz ve büyük ihtimalle virüsün bozmuş olduğu header.php dosyasını düzenleyiniz. Burada yapmanız gereken wp_head(); ?> tagi üstünde yer alan garip gurup kodları silmektir. Daha sonra dilerseniz temanızdaki dosya değişimlerini inceleyip kontroller yapabilirsiniz. Değişen dosya örneklerini aşağıda göreceksiniz.

16-wordpress-suspicious-audit-logs26. Malware ve virüs temizliğini yaptıktan sonra yeniden taratıp sorunlu dosya olup olmadığını kontrol edin.

16-fix-hacked-wordpress-core-integrity2

7- Ayrıca database tablolarını da kontrol etme zamanınız ve bilginiz varsa mutlaka öneririm. Hatta veritabanı yedeğini alıp inceleyebilirsiniz.

16-hacked-wordpress-database-example2

Tekrar 1. maddedeki virüs tarayıcı uygulaması ile sitenizi taratınız ve “clean” mesajını aldığınızdan emin olduysanız şimdilik rahat bir nefes alabilirsiniz 🙂

Daha fazla ve adım adım orjinal siteden bilgi almak için buraya, bu işlemleri FTP yoluyla Filezilla üzerinden yapmak isterseniz o zaman buraya bakarak işlemleri uygulayabilirsiniz.

Ayrıca tam wordpress malware ve virüsten korunma ile ilgili geniş bilgi istiyorsanız da o zaman buraya bakabilirsiniz.

Sitem tertemiz olsun ve ben elimi sürmeyeyim derseniz o zaman eklentiye ayda 17 dolar ödeyebilirsiniz.

Sorularınız olursa da yorum kutusu aşağıda 🙂

7 Adımda WordPress’e bulaşan virüs ve Malware temizliği

WordPress, GPL lisanslı, PHP ve MySQL kullanılarak yazılmış bir kişisel yayın sistemidir. B2/cafelog projesinin resmi devamı kabul edilir. WordPress bir CMS ‘dir. Bu niteliği ile sadece makale yazma ve düzenleme veya blog sistemi olarak değil, her türlü içeriğin düzenlenip yayımlanabileceği bir platform olduğu anlamına gelmektedir. Google tarafından çok hızlı indexlenir ve sayfa açılışları hızlıdır. WordPress yeni bir yazılımdır, kökleri ve gelişimi 2001’e kadar uzanır.

Kullanım, hız, geniş kullanıcı tecrübesi ve rahatlığına odaklanmış bir yayım yazılımı olup açık kaynak yazılımına katılan aktif bir toplulukla geliştirilmektedir.

Yapılan son güncelleme sonrasında WordPress üzerine yeni ortam düzenlemelerinden ses ve video çalma listelerine, canlı bileşen önizlemelerinden galeri önizlemesine kadar birçok yeni özellik eklenmiştir.

7 Adımda WordPress’e Bulaşan Virüs Ve Malware Temizliği Özet Bilgiler

 • Ana Sayfa Teknoloji 7 Adımda WordPress ’ e bulaşan virüs ve Malware temizliği .  Dilerseniz önce online malware taramasını site üzerinden buradan yapabilirsiniz.
 • boylesiyok / 7 adimda wordpresse bulasan virus malware temizligi /. Title tag.
 • “ WordPress e bulaşan virüs nasıl temizlenir” Bir eklenti veya warez bir uygulama kullanılması sonucunda wordpress ’ e virüs bulaşması .
 • 2) Wp content Temizliği . En çok uğraşacağımız klasör bu.  a) Anti Malware and Brute Force Security WP Plugins.  WordPress bu klasörü güncelleştirme yaparken kullanır.
 • Malware virüsü bulaşmış website nasıl temizlenir  Şimdi gelelim WordPress ’de Malware Nasıl temizlenir hemen bununla ilgili olarak açıklamaya başlayalım.
 • Kategori: Anti Virüs / Güvenlik / USB / Malware Adware vs Temizleyici.
 • genel olarak özetliyorum: 1 )bilgisayarınıza virüs veya malware denilen zararlı.
 • bir tarama yapmak, dosyalarınıza çok fazla virüs bulaşmış olarak gösterir ve temizlik   Malware enfeksiyon mümkün!  İşlem adımlarını sorun çözülmediği sürece yapın.
 • Sonraki adımda Sistem Koruması yazan sekmeye tıklayın.  Kaspersky TDSSKiller İle Virüs Temizliği .  Malwarebytes Anti Malware İle Son Temizlik .
 • SSD Disk ve PHP 7 ile çok daha hızlı. Ücretsiz Domain ve site taşıma dahil.

WordPress’e bulaşmış malware ya da virüs temizlemek için ( WordPress hacked header.php) aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz 7 Adımda WordPress’e bulaşan virüs ve Malware temizliği . 08/10/2016. Su ve Elektrik Faturalarını En Aza İndirmenin 10 Kolay Yolu! 03/07/2016Full Sürüm Antivirüs Programları ve Bilgisayarınızı Güvende Tutacak Araçlar стр. 7

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir