4.5 G Telefon Ayarları Nasıl Yapılır?

4.5 G telefon ayarları nasıl yapılır? Android ve Ios işletim sistemlerinde 4.5 G ayarları nasıl yapılır? Cep telefonunda 4.5 G ayarı nasıl yapılıyor iphone telefonlarda neden 4.5 G yerine LTE, android telefonlarda da neden 4G yazıyor?


Günün en çok merak edilen sorusu 4.5 G telefon ayarları nası yapıluır? İşte 4.5G hakkında bilmeniz gerekenler;

1 Nisan 2016 tarihi itibariyle hayatımıza giren 4.5G ile mobil cihazlarımızdan internet kullanımı daha da hızlanacak. Örnek verecek olursak dün 1 saatte indirdiğiniz filmi bugün sadece 6 saniyede indireceksiniz. 4.5 G sizlere yaklaşık 10 katı daha hızlı internet sunacak. İşte faturalar konusundaki uyarı da bu konuyla ilgili. İnternetiniz çok hızlı olacağınız için izleyeceğiniz video sayısı ya da indireceğiniz film artacak. Bu da farkına varmadan çok daha fazla internet kullanımı demek olacak. 3G’de 2 GB internet yeterliyken 4.5G’de 6 GB internet bile size az gelecek.

4.5G’YE NASIL GEÇİLİR?

4.5 G’ye geçmek için öncelikle SIM kartınızı değiştirmeniz gerekiyor. Tüm operatörler SIM kart değişimini şu anda ücretsiz yapıyor. Bu işlemi yaptığınızda operatörünüz sizi 4.5 G sistemine taşımış olacak.

ANDROID CEP TELEFONU 4.5 G AYARI NASIL YAPILIR?

Şayet SIM kartınızı değiştirmenize rağmen cep telefonunuz 4.5G’yi göstermiyorsa ne yapacaksınız? Bunun için cep telefonunuzda da bir ayar yapmanız gerekiyor. Samsung gibi android telefonlar için 4.5 G ayarları nasıl yapılıyor? 4.5 G ayarını açmak için cihazınızın AYARLAR bölümüne gidin. Daha sonra şebeke ayarlarının olduğu bölümde şebeke modu bölümüne girin. Burada 4G veya LTE olarak yazan seçeneğin seçili olması gerekiyor. Eğer sadece 3G veya 2G şebeke modu seçili olursa, cihaz 4.5G hızından faydalanamıyor.

IPHONE 4.5G AYARLARI NASIL YAPILIYOR?

Peki iphone için 4.5 ayarları nasıl yapılıyor? iPhone telefonlar için Ayarlar/Hücresel/Hücresel veri seçenekleri kısmını tıklayın. Orada Ses – Veri kısmına girdiğinizde LTE (iphone’larda 4.5 G yerine LTE yazıyor) seçiliyse cep telefonunuz 4.5 G kullanıyor demektir. Eğer isterseniz aynı yerde 3G’yi seçip onu kullanmaya devam de edebilirsiniz.

CEP TELEFONU EKRANINDA 4.5 G Mİ YAZIYOR?

4,5G’nin kapsamında ilk aylarda telefonların marka ve modeline göre ekranda “4G”, “LTE” veya “4,5G” yazacak. Zamanla güncellemeler ve yeni model telefonların gelmesiyle hemen hemen tüm telefonların ekranlarında 4,5G ibaresi yer alacak.

  • 'İphone 4 , 5 G ayarı nasıl yapılır ' ve ' 4 , 5 G android telefon ayarı nasıl yapılır ' gibi sorular şuan Google'da en çok aranan konular zira Türkiye resmen 4 . 5 G 'ye geçti.
  • 1 Nisan itibarıyla ülkemizde 4 . 5 G kullanıma açılacak. Peki, Android telefonlarda 4 . 5 G ayarı nasıl yapılır ?  Android 4 . 5 G Ayarı Yapma . Paylaşın.
  • Mobil internet hızını ortalama 10 kat artıracak olan 4 . 5 G 'ye telefonlar otomatik olarak geçiş yapacak ama telefonlarda 4 .
  • ayarları nasıl yapılır , 4 . 5 G uyumlu telefonlar , hangi telefonlar 4 . 5 G 'yi destekliyor?  Akıllı telefon üreticileri ise daha önce ‘ 4 . 5 G ’ olarak bir çalışma yapmamış durumda.
  • yapmalısınız.Bu ayarları yapmak için ise daha önceki 3 G ayarlarımızı kontrol ettiğimiz bölüme giriş yapıyoruz . 4 . 5 G ayarını açmak için cihazınızın ayarlar bölümüne gidin.
  • Cep telefonunda 4 . 5 G ayarı nasıl yapılıyor iphone telefonlarda neden 4 . 5 G yerine LTE yazıyor? 4 .
  • Turkcell, Türk Telekom, Vodafone'da 4 . 5 G ayarları nasıl yapılır ?  İşte hepsi bu artık akıllı telefonunuz hızlı mobil internet bağlantısı yapmaya hazır.
  • Bu yazımızda Android işletim sistemli telefonlarda 4 . 5 G ayarının nasıl yapılacağını adım adım anlatacağız. Android telefonlarda 4 .
  • Telefondaki 4 . 5 g ayarları nasıl yapılır gelin hemen video ile gösterelim.  4 . 5 G AYARLARI . Hepimizin merakla beklediği 4 . 5 G için geri sayım bitmek üzere.
  • 4 . 5 G faturaları endişe konusu peki iphone ve Samsung gibi android telefonlarda 4 .

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir