4.5 G Nedir? Hayatımızda Neleri Değiştirecek?

4.5 G nedir? Türkiye, 4.5G teknolojisine geçti. 1 Nisan itibariyle 4.5G hızında internete bağlanma imkanına kavuşacak. Peki 4.5G hayatımızda neleri nasıl değiştirecek? İşte sayılı saatler kala 4.5 G teknolojisinin detayları;

Kısa süre içinde dosya indirme


4.5G ile birlikte öncelikle nternete bağlanma hızı fark edilir şekilde artacak. İnternette hız 100 ila 150 Mbps’ye kadar ulaşacak ve bu oran zaman zaman 375 Mbps’yi dahi görebilecek. Mesela 2 GB büyüklüğündeki bir dosyanın indirilme süresi 54 saniye gibi kısa olacak. 3G’de ise bu süre 780 saniyeyi buluyordu. Yani internette veri indirme hızı 14 kat artmış olacak.

Ek ücret ödenmeyecek


4.5G’nin 1 Nisan’da başlamasıyla birlikte kullanıcıların ek ücret ödemesi yapmayacak.

SIM kart değişecek mi?


Mevcut SIM kartları kullanılabilecek. Ama eğer eski bir kartınız varsa operatörünüze başvurup değiştirmeniz gerekiyor.

Kesintisiz oyun oynama ve film izleme imkanı


HD kalitesinde film, video ve dizi izleyebileceksiniz, ayrıca kesintisiz oyun deneyimi yaşayabileceksiniz.

4.5 G’ye Uyumlu Cihazlar;

İşte 4.5G’ye uyumlu cihazların listesi

4.5 G’ye geçtiğinizi nasıl anlayacaksınız?

İlk aylarda telefonların marka ve modeline göre ekranda “4G”, “LTE” veya “4.5G” yazacak. Güncellemeler ve yeni model telefonların gelmesiyle de bütün telefonların ekranlarında 4.5G ibaresi yer alacak.

Kotaya dikkat


4.5G’ye geçmek zorunda değilsiniz. Çünkü 4.5G teknolojisiyle internet kullanımı artacak. Ve tüketicilerin kotalarını aşması durumunda faturaları yükselebilecek.

Telekomünikasyon’da 4G, dördüncü nesil kablosuz telefon teknolojisidir. 3G ve 2G standartlarının devamıdır. Diğer telekomünikasyon standartları gibi hücresel bir ağ sistemi kullanması ve üçüncü nesilde ortaya çıkan kapsama alanı sorunu başta olmak üzere bazı sorunları çözmesi beklenmektedir.

Bağlantı hızı, cep telefonlarında 100 Mbps, Wi-Fi ağlarında 1Gbps’dir. Aynı zamanda wimax band genişliği ile aynı boydadır.

4G, iletişimler sisteminde, ‘dördüncü nesil’ terimine ait bir ilintilendirmedir. Bir 4G sistemi, daha önceki nesillerden daha yüksek veri hızları temeline dayanan herhangi bir zamanda, herhangi bir yerde, ses, veriler ve akan çoklu kitle iletişimin kullanıcılara hizmet verebileceği, uçtan uca IP çözümü sağlar.

  • 4 . 5 G Hayatımızda Ne Değiştirecek ? İşte 4 . 5 G Hakkında Bilmek İstediğiniz Her Şey.  4 . 5 G Ne kadar hızlı? Standart 4 G bağlantısı, 100Mbps hız vaat ediyor.
  • 4 . 5 G nedir , hayatımıza neler değiştirecek , ne gibi işleri 4 . 5 G sayesinde yapmak mümkün olacak?  4 .
  • 4 . 5 G nedir , neler getirecek, hayatımızda neleri değiştirecek ? 29 Ağustos 2015 by McCOY35.
  • Bilgi Teknolojileri Ve İletişim Kurumu tarafından 4 . 5 G 'nin hayatımıza getireceği yeniliklerle ilgili tanıtım filmi hazırlandı.  4 .
  • Hızlı internet kullanımını mümkün kılan 4 . 5 G 'nin gelmesine artık çok az bir süre kaldı. Peki 4 .
  • 4 . 5 G Nedir ? Hayatımızda Neleri Değiştirecek ?  Turkcell ile internete erişemediğimiz zamanlarda ne hissediyorsak 4 .
  • 4 . 5 G nedir ? Kısaca inceleyelim 4 . 5 G 'nin hızı nedir? 4 . 5 G 'ye hazır mıyız? 4 . 5 G kullanmak için neler gerekiyor. 4 .
  • 4 , 5 G hayatımızda neler değiştirecek ? 4 . 5 G ihalesinin sona ermesiyle birlikte akıllardaki soru şu: 4 .

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir