4.5 G Hız Testi Nasıl Yapılır?

4.5 G Hız Testi Nasıl Yapılır? Türkiye 4.5G teknolojisine kavuştu. Herkes hızlı internetin heyecanını yaşıyor. Peki ama hız testi nasıl yapılır? 4.5 G nedir ve 4.5G’ye nasıl geçilir?


4,5G teknolojisi Türkiye’de kullanılmaya başlandı. 4,5G, yüksek mobil internet hızı ile fazla data kapasitesi sunuyor. Peki 4.5G’nin hızı nasıl ölçülüyor?  Öncelikle telefonunuza Speedtest uygulamasını indirmelisiniz. Ve hız testini yapabilirsiniz. İnternet hızınız, bulunduğunuz bölge, kullandığınız operatöre, cihazınızın markasına hatta hava durumuna göre değişiyor.

HIZ TESTİ YAPARKEN DİKKAT!

Telefonuna indirilen uygulamalar ile yapılan her testi internet kotasından minimum 100 mb maksimum 300 mb tüketiyor. Eğer internet paketiniz sınırlı ise 4.5G’nin ulaştığı hızları gözünüzle görmek isterken kotanızı bitirmeyin! Yani 1 GB’lik internet kotanız varsa, 7-8 kez hız testi yaparak 1 aylık kullanım kotanızı dakikalar içerisinde bitirebilirsiniz.

HIZ TESTİ İÇİN TIKLAYINIZ…

Mobil data iletişiminde hız rekorları kırılacak.

GSM operatörleri tarafından 81 ilde 1 Nisan itibarıyla abonelerin kullanımına sunulacak 4,5G teknolojisi ile mobil data iletişiminde hız rekorları kırılacak. 4,5G’ye uyumlu telefon ve SIM karta sahip olan aboneler, bağlı bulundukları operatöre SMS göndermeleri veya operatör bayileri ya da çağrı merkezleri üzerinden 4,5G hizmetinden yararlanmak için onay vermeleri gerekiyor.

 

Telekomünikasyon’da 4G, dördüncü nesil kablosuz telefon teknolojisidir. 3G ve 2G standartlarının devamıdır. Diğer telekomünikasyon standartları gibi hücresel bir ağ sistemi kullanması ve üçüncü nesilde ortaya çıkan kapsama alanı sorunu başta olmak üzere bazı sorunları çözmesi beklenmektedir.

Bağlantı hızı, cep telefonlarında 100 Mbps, Wi-Fi ağlarında 1Gbps’dir. Aynı zamanda wimax band genişliği ile aynı boydadır.

4G, iletişimler sisteminde, ‘dördüncü nesil’ terimine ait bir ilintilendirmedir. Bir 4G sistemi, daha önceki nesillerden daha yüksek veri hızları temeline dayanan herhangi bir zamanda, herhangi bir yerde, ses, veriler ve akan çoklu kitle iletişimin kullanıcılara hizmet verebileceği, uçtan uca IP çözümü sağlar.

  • Gelin, hep birlikte 4 . 5 G hız testi yapalım .  4 . 5 G Hız Testi Nasıl Yapılır ? Paylaşın. 4 . 5 G teknolojisi ile yüksek hızlı internet ülkemizde kullanıma sunuldu.
  • 4 . 5 G hız testi yapabilmek için pratik bir çözüme sahibiz. 4 . 5 G Testi Nasıl Yapılır .
  • 4 , 5 G teknolojisi Türkiye'de kullanılmaya başlandı. 4 , 5 G , yüksek mobil internet hızı ile fazla data kapasitesi sunuyor. 4 .
  • Peki, Android ve İOS'ta Speedtest ile 4 . 5 G hızı nasıl ölçülür?  4 . 5 G ayarı yaptıktan sonra hız testi yaparak 4 . 5 G ’ye geçip geçmediğinizi kontrol edebilirsiniz.
  • Nihayet 4 . 5 G 'ye kavuştuk En merak edilen ise yeni mobil internet teknolojisinin sağladığı hızın ne kadar olduğu.
  • Speedtest ile 4 . 5 G hız testi nasıl yapılır ? İşte detaylar   4 . 5 G hız testi TIKLA SORGULA. 4 , 5 G teknolojisi Türkiye'de kullanılmaya başlandı.
  • 4 . 5 G hız testi maksimum kaç Mbps'dir. Türk Telekom, Vodafone ve Turkcell 4 .
  • Tün itibariyle 4 . 5 G teknolojisi yüksek hızlı internet vaadiyle Ülkemizde kullanıma sunuldu. Peki, 4 . 5 G internet hızı nasıl test ediliyor? Şimdi 4 . 5 G hız testi yapalım .
  • 4 . 5 G uzun süredir beklenen yenilikler arasındaydı. Bugün itibariyle 4 . 5 G hizmeti aktif oldu. Herkes için merak edilen sorular arasında 4 .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir