3D Yazıcıyla Dikişsiz Ceket Ürettiler!

Üç boyutlu yazıcı ile kişiye özel dikişsiz ceket ürettiler! Ceketi direkt iplikten üreten teknoloji sayesinde artık kumaş artıkları olmuyor. Ceketin belirli bölgeleri daha kalın ya da daha ince tasarlanabiliyor.

Bugüne kadar 3 boyutlu yazıcılar pek çok kez kıyafet üretmek için kullanıldı. Ancak bu ürünler genellikle günlük kullanıma çok uygun olmayan sanatsal tasarımlardı ve genellikle kadınlar için üretiliyordu. ABD’nin Boston şehrinde faaliyet gösteren Ministry of Supply yeni ceketlerini tanıttı. Yazıcıdan tek parça halinde çıkan cekette hiçbir ek yeri ve dikiş bulunmuyor.

Şirket, mağazada satılan ceketlerin mankenler üzerinden denendiğini ancak size her zaman tam olarak oturmadığını söyleyerek bu probleme çözüm üretiyor. Ministry of Supply sayesinde, mağazadan aldığınız kıyafeti terziye götürüp düzelttirmek yerine, tam olarak vücut ölçülerinize uygun bir ceket ‘yazdırabiliyorsunuz’.

İsraf yok, 1,5 saatte hazır

İpliklerden direkt olarak son ürünü üreten 3 boyutlu robotik örme sistemi sayesinde hiçbir kesme, biçme ve kayıp olmadan kıyafet dikilebiliyor. Normalde bir kumaşı kesip kıyafet haline getirirken kumaşın yüzde 30’a yakın kısmı kullanılmaz hale geliyor. Ancak iplik direkt olarak ceket haline getirilince bu oran sıfıra iniyor.

Üç boyutlu yazıcı ile bir ceket üretmek yaklaşık 1,5 saat alıyor. Bu süre kulağa uzun geliyor ancak normal bir ceketin sıfırdan hazırlanması daha uzun sürüyor. Şirketin kurucu ortaklarından Gihan Amarasiriwardena “Bu teknoloji, insanların mağazaya girip vücut ölçülerini taratarak kendilerine uygun kıyafeti yazdırdıkları bir geleceğe adım atmamızı sağlayabilir” şeklinde konuştu. Bu teknolojinin en önemli artılarından biri de kıyafetin sağlam olması gereken bölgelerinin kalın, hava alması gereken bölgelerinin de ince olarak tasarlanabilmesi. Böylece hem sağlamlık hem de rahatlık sağlanmış oluyor. Üç boyutlu dikişsiz ceket şu anda Ministry of Supply sitesinden 250 dolara satın alınabiliyor.

  • 3 D Yazıcı ile Ceket Üretildi ! Paylaşın. 3 D yazıcıların maharetleri günden güne artıyor.
  • Üç boyutlu yazıcı ile kişiye özel dikişsiz ceket ürettiler !  ABD’nin Boston şehrinde faaliyet gösteren Ministry of Supply yeni ceketlerini tanıttı.
  • Ayrıca 3 D yazıcılarla üretilen ceketler kişiye özel ve tam bedeninize uygun olarak tasarlanıp yazdırılabiliyor.  Dikişsiz ceket fiyatı Ministry of Supply sitesinde 250 dolar.
  • of Supply isimli bir şirket tarafından Tamamen 3 D Yazıcı kullanılarak Ceket Üretildi !  şirketi, 3 boyutlu yazıcıları kullanarak, dikişsiz ve kişiye özel ceket üretmeyi başardı.
  •  3 D Yazıcıyla Dikişsiz Ceket Ürettiler ! Ayşe Yılmaz. Yönetici.  ABD’nin Boston şehrinde faaliyet gösteren Ministry of Supply yeni ceketlerini tanıttı.
  • Teknolojinin üretim konusunda devrim yarattığı 3 D yazıcılar pek çok alanda denenirken, 3 D yazıcılar ile bu sefer bir ceket üretimi yapıldı.
  • ABD'deki Ministry of Supply şirketi tarafından sadece 3 D yazıcı kullanılarak üretilen dikişsiz , kişiye özel ve hatasız ceketler satışa sunuldu! 18 Nis 2016. 0.
  • 3 D Yazıcı ile Ceket Üretimi Yapıldı. 26 Ekim 2016Sc4Lord.  Kişiye özel olarak üretilen bu ceketlerde hatasız ve dikişsiz olurken konuyla ilgili detaylı bilgiler de paylaşılmış durumda.
  • 3 D Yazıcı ile Ceket Üretimi Yapıldı. jagu 0 yorum Bilim 3 D Yazıcı .
  • Bedava Kargo Fırsatı Avansas'ta.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir