3. Köprüde Heyecan Dorukta! Artık Son 9 Metre

3. köprüde artık sona gelindi. İstanbul boğazı’nın yeni göz bebeği, Avrupa ve Asya’yı üçüncü kez birbirine bağlayacak olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün tamamlanmasına 9 metre kaldı. Çalışmalar bütün hızıyla devam ediyor.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nde çalışmalar devam ediyor.  Dünyanın en geniş asma köprüsü olmaya aday 3. Boğaz Köprüsü’nde çelik tabliye montaj işlemlerinde artık son aşamaya gelindi. 59 çelik tabliyeden 58’inin montaj ve kaynak işlemleri tamamlandı. Avrupa ve Anadolu yakasının bir kez daha birleşmesi için sadece 9 metre kaldı. Son tabliyenin yerleştirilmesi ile iki kıta yeniden birleşmiş olacak.

Köprü inşaatında işçilerin mesaisi de 24 saat aralıksız devam ediyor. Köprünün iki yakasında çalışan işçiler, “son 9 metre” kaldı diyerek motive oluyorlar. Kesintisiz çalışan işçilerin güneşin doğuşunu da batışını da canlı izliyorlar. Ayrıca Boğazı ile birlikte 3. köprü üzerine doğan güneş, doyumsuz manzaralar oluşturuyor.


Bir hafta içinde son çelik tabliyenin yerleştirilmesi bekleniyor. Yavuz Sultan Selim köprüsü, 1408 metre uzunluğu ve üzerinde raylı sistem bulunan dünyanın en uzun asma köprüsü oluşmuş olacak. 3. Köprü ayrıca 322 metreyle dünyanın en uzun kulesine sahip köprü özelliğini de taşıyor. 60 metre genişli de olan köprü bu anlamda da bir ilk olacak. genişliğiyle de dünyanın en geniş asma köprüsü unvanına sahip olacak.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, köprünün 2016 yılının Temmuz veya Ağustos ayında hizmete gireceğini açıklamıştı.

  • 3 . Köprü inşaatında son 9 metre heyecanı . access_time02 Mart 2016 10:37.  Bu yüzden 1 ay gibi kısa sürede hızlı şekilde köprüde ilerleme sağlandı.
  • En son 9 metre Haberleri, Güncel Haberler ve 9 metre hakkında haber detayları.  metre Haberleri ATV'nin sevilen dizisi Kırgın Çiçekler 36. son bölümde heyecan doruktaydı .
  • 3 . Köprü 'de son 9 metre .  Avrupa ve Asya kıtasının bir kez daha buluşması için sadece 9 metre kaldı.  Bu yüzden 1 ay gibi kısa sürede hızlı şekilde köprüde ilerleme sağlandı.
  • 3 . Köprüde son 9 metre .
  • 3 . Köprü 'de son 9 metre .  Onunla birlikte 3 . Köprü 'de artık karşıdan karşıya geçme imkanımız olacak.  Etiketler 3 köprüde son 9 metre haberler.
  • 3 . Köprü 'de son 9 metre .  Avrupa ve Asya kıtasının bir kez daha buluşması için sadece 9 metre kaldı.  Bu yüzden 1 ay gibi kısa sürede hızlı şekilde köprüde ilerleme sağlandı.
  • Avrupa ve Anadolu yakasını üçüncü kez birbirine bağlayacak olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü 'nde iki yakanın birleşmesine 9 metre kaldı.  3 . Köprü 'de son 9 metre .
  • 3 . Köprü 'de son 9 metre .  Bu yüzden 1 ay gibi kısa sürede hızlı şekilde köprüde ilerleme sağlandı. 10 adet çelik tabliye konuldu. 238 metre ilerleme sağlandı.
  • Avrupa ve Anadolu yakasını üçüncü kez birbirine bağlayacak olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü ?nde iki yakanın birleşmesine 9 metre kaldı.
  • Avrupa ve Anadolu yakasını üçüncü kez birbirine bağlayacak olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü ’nde iki yakanın birleşmesine 9 metre kaldı.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir