21. Zoom Haber Görüntüleri Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu

Türkiye Haber Kameramanları Derneği’nin düzenlediği “21. Zoom Uluslararası Haber Görüntüleri Yarışması” ödül töreni İstanbul’da yapıldı. Çok sayıda gazeteci ve davetlinin katıldığı gecede dereceye girenlere ödülleri verildi.

Türkiye Haber Kameramanları Derneği tarafından düzenlenen 21. Zoom Uluslararası Haber Görüntüleri Yarışması’nda dereceye girenlere ödülleri verildi.

 

Gümüşsuyu’nda CVK Park Bosphorus Otel’de düzenlenen ödül töreninde açılış konuşmasını Dernek başkanı Aytekin Polatel yaptı.

 

Ödül gecesinde, yarışmada dereceye girenlere verilen ödüllerin yanında televizyon haberciliğinin yükünü 20 yılı aşkın süredir omuzlarında taşıyan, yakın tarihin görsel arşivini oluşturan haber kameramanlarına da “Yaşam Boyu Onur Ödülü” takdim edildi.

Ödüller sahiplerini buldu

 

21. Zoom Uluslararası Haber Görüntüleri Yarışmasında, “Röportaj Haber” kategorisinde “Kağıtçı” rumuzlu görüntüsü ile Al Jazeera Türk’ten Güray Ervin birinciliği, “Türk Yıldızı” rumuzlu haberi ile NTV’den Deniz Tüysüz ikinciliği ve “Mancorrespondent” rumuzlu haberi ile Suudi Arabistan Al Arabia TV’den Hassan Jaber Abdu üçüncülüğü kazandı.

 

“Spor Haber” kategorisinde “Spor Toto Özel Ödülü”nü “Dede” rumuzlu görüntüsü ile Show TV’den İbrahim Kördemirci alırken, “Şampiyonluk Kutlaması” rumuzlu görüntüsü ile NTV Spor’dan Rafet Topcu ikinciliğe, “Yarışta Yenilen Oyuncu” rumuzlu görüntüsü ile Azerbaycan Region TV’den İsgender Gamberov üçüncülüğe layık görüldü.

Zoom Oylama Portalı’ndan yapılan oylama sonucuna göre, “Serbest Haber” kategorisinde birinciliği “Demiryolu” rumuzlu haberi ile Al Jazeera Türk’ten Güray Ervin, “İlke Emeklilik Özel Ödülü”nü “Basın Susturulamaz” rumuzlu haberi ile Fox TV’den Cemal Gökcamlı elde etti.

Yarışmada, “En İyi Özel Haber” kategorisinde “Umudun Çocuk Yolcuları” rumuzlu haberiyle Anadolu Ajansı’ndan Servet Ülkü birinci, “DEAŞ Teröründen Kaçış” rumuzlu haberiyle ATV-A Haber’den Ata Gündüz Kurşun ikinci oldu.

“Yılın En İyi Haber Görüntüsü” kategorisinde Anadolu Ajansı’ndan Erdal Türkoğlu ve HaberTürk TV’den Hasan Dönmez, “Düşürülen Rus Uçağı” haber görüntüsü ile birinciliği paylaşırken, “Filistinli Kızın Direnişi” rumuzlu haberi ile Anadolu Ajansı’ndan Hisham Abu Shaqra ikinciliği kazandı. Ödül takdimi sırasında davetliler tarafından Filistin bayrağı açıldı.

Yarışmada, “Yaşam Boyu Onur Ödülü”ne Anadolu Ajansı’ndan İsa Koçaş ve Engin Morgül layık görüldü. Koçaş ve Morgül ödüllerini Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın elinden aldı.

Törene Gürcistan, Hollanda, Azerbaycan ve Suudi Arabistan’dan basın mensupları, siyaset, sanat dünyasından davetliler katıldı.

YouTube, bir video barındırma web sitesidir . Merkezi Amerika Birleşik Devletleri ‘deki San Bruno , Kaliforniya şehrindedir. 15 Şubat 2005 ‘te 3 eski PayPal çalışanı tarafından kurulmuştur. Kasım 2006 ‘da Google tarafından 1.65 milyar dolara satın alınmıştır. Günümüzde Google ‘ın yan kuruluşlarından biri olarak faaliyetine devam etmektedir. Site, kullanıcılarına video yükleme, izleme ve paylaşma imkanı sunmaktadır. Medya şirketleri ve kullanıcı üretimi videoların gösterimi için WebM , H.264 ve Adobe Flash Video teknolojilerini kullanır. Genel olarak; Video klipler, televizyon klipleri, müzik videoları, video bloglar , kısa özgün videolar ve eğitim videoları gibi içerikler yayınlanmaktadır.

Youtube üzerindeki içerikler genelde bireyler tarafından yüklenir. Fakat CBS , BBC , Vevo , Hulu gibi şirketler ve diğer organizasyonlar da Youtube ortaklık programı ile içeriklerinin bir kısmını yayınlamaktadır. Site içi üyelik almayan kullanıcılar videoları izleyebilir. Onaylı üyeler ise kendi yayın kanallarına video yükleyebilir. Saldırganlık potansiyeli olan içerikler sadece 18 yaşından büyük olduğunu onaylayan üyeler tarafından izlenebilir.

  • Zoom Uluslararası Haber Görüntüleri Yarışması 'nda dereceye girenlere ödülleri verildi.  Türkiye Haber Kameramanları Derneği tarafından düzenlenen 21 .
  • Türkiye Haber Kameramanları Derneği tarafından düzenlenen 21 . Zoom Uluslararası Haber Görüntüleri Yarışması ’nda dereceye girenlere ödülleri verildi.
  • 21 . Zoom Uluslararası Haber Görüntüleri Yarışmasında , “Röportaj Haber ” kategorisinde “Kağıtçı” rumuzlu görüntüsü   Gecede “Yaşam Boyu Onur Ödülleri ” de sahiplerini buldu .
  • ‘ Zoom Uluslararası Haber Görüntüleri ’ yarışmasında ödül alanlar açıklandı.  Anasayfa > Türkiye Haberleri > Zoom Uluslararası Haber Görüntüleri ödülleri sahiplerini buldu .
  • Türkiye Haber Kameramanları Derneği tarafından düzenlenen 21 . Zoom Uluslararası Haber Görüntüleri Yarışması 'nda dereceye girenlere ödülleri verildi.
  • İSTANBUL (AA) Türkiye Haber Kameramanları Derneği tarafından düzenlenen 21 . Zoom Uluslararası Haber Görüntüleri Yarışması ’nda dereceye girenlere ödülleri verildi.
  • Türkiye Haber Kameramanları Derneği tarafından düzenlenen 21 . Zoom Uluslararası Haber Görüntüleri Yarışması 'nda dereceye girenlere ödülleri verildi.
  • 5’inci ’Sihirli Mikrofon Radyo Ödülleri ’ Sahiplerini Buldu .  Türkiye Haber Kameramanları Derneği'nin bu yıl 21 .
  • 20. zoom uluslararası haber görüntüleri yarışması ödülleri sahiplerini buldu .  şartlarına dikkat çekerek, “Adeta bizimle bir yarışın içindeler.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir