2017 Green Card Sonuçları Açıklandı!

2017 Green card başvuru sonuçları açıklandı mı? Green kart sonuçları öğrenme işlemi nereden yapılacak? Lottery green card yüz binlerce insanın hayalini süslüyor. Sizde Green Card çekilişine ilişkin bütün detayları bu yazımızda okuyacaksınız.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da ABD hayali ile yüz binlerce kişi Green Card başvurusu yaptı. 2015 yılının Kasım ayına kadar yapılan başvuruların sonuçları 3 Mayıs 2016 tarihi ve Türkiye saatiyle 12:00 civarında açıklandı.

Green Card çekilişini bütün dünyadan her sene 84 bin talihli kazanıyor. Bu rakam evli ve çocuklu olan talihlilerin aileleri ile birlikte 250-300 bin kişiye ulaşıyor. Ülkemizde hayalleri doğrultusunda bu başvuruyu yapan kişilerin dikkat etmesi gerektiği husualar var. Çünkü dolandırıcılar ile karşılaşabilirler.

Green kart Çekiliş sonuçlarına nedene bakılacak?

Öncelikle şunu belirtelim ki hiçbir şekilde e-posta yolu ile veya telefon ile bildirim yapılmamaktadır. Sonuçlara resmi olarak, katılımcılara özel verilen teyit numarası (Confirmation number) kullanılarak sadece ABD Göçmenlik Dairesi Resmi sitesi’ndenhttps://www.dvlottery.state.gov/ESC/ öğrenilebiliyor, başka bir yolla öğrenilmesi mümkün değildir. Telefonla ve e-posta ile kazandığınız konusunda size bildirimler yapılabilir, bu bildirimleri dikkate almayınız.

Green Card sonuçları nasıl kontrol ediliyor?

Sonuçlarınızı kontrol edebilmek için elinizde CONFIRMATION numarası olması gerekiyor. Confirmation numarasına sahip olan katılımcılar dvlottery.state.gov/ESC adresinden sonuçları kontrol edebilirler.

Açılan sayfada Continue linkine tıkladıktan sonra karşınıza 4 farklı bilgi girilmesini isteyen bir form gelecektir. Burada dikkat edilmesi gereken birkaç nokta var.
Birincisi confirmation numarası 2017 ile başlayan 16 haneli bir numaradır. O numarayı tamamen büyük harflerle Confirmation numarası alanına yazmalısınız.
İsim kısmına ise sadece soyadınızı büyük harflerle girmelisiniz. İngilizce karakter bulunmayacak şekilde isim yazılıyor. Bu da aklınızda bulunsun.
Doğum tarihi kısmına ise sadece doğum yılınızı yazmanız yeterli.
Daha sonra en son kutudaki doğrulama kodunu boş alana yazdığınızda sonuç sayfası ile karşılaşacaksınız.

Green Card kazandığımı nasıl anlarım?

Sorgulama ekranını başarıyla doldurup gönder tuşuna bastığınızda karşınıza 2 farklı şekilde sayfa açılabilir. Ya kazandıgınızı anlatan ve üzerinde isminiz yazılı olan bir mektupla karşılaşırsınız. Ya da Kazanamadığınızı belirten iki cümlelik bir notla karşılaşırsınız. Kazanmadığınız takdirde, ekranda iki satır ingilizce bir yazı yazmaktadır. “HAS NOT BEEN SELECTED” ifadesi kalın olarak yazılmış şekilde, kısa bir not varsa. Bu kazanamadığınız anlamına gelir. Has Not Been Selected ifadesinin Türkçe karşılığı; “Seçilemediniz” demektir. “Kazanan kişiler arasında değilsiniz” şeklinde de çevrilebilir.

Kazandığınız takdirde, ekranda isminizin yazılı olduğu bir mektup çıkacaktır. Karşınızda üstünde barkod olan, sizin adınıza yazılmış uzun bir mektup görüyorsanız kazandınız demektir. Tebrik ederiz.
Artık işlemlerinize devam edebilirsiniz.

Green Card kazananlar ne yapmalı?

Green card kazandıktan sonra yapılacak olan işlemler nelerdir? Bundan sonraki süreç çok zahmetli olacak. Hatta düşündüğünüzden bile daha yorucu işlemler sizi bekliyor diyebiliriz. O yüzden mutlaka bir uzman danışmanlık firması ile görüşmelisiniz.

Green Card kazandıktan sonraki işlemler ne kadar?

Green Card kazandıktan sonra yapılacak olan işlemleri ücretsiz olarak kendiniz de yapabilirsiniz. Kendiniz yapmayı tercih ederseniz, makalenin başında bahsettiğimiz “dvlottery” sitesindeki yönergeleri takip etmeniz yeterli. Yönergelerin bazı kısımları Türkçe’dir. Fakat yoğunlukla ingilizcedir. İngilizce bilen bir tanıdığınızdan yardım almanızı tavsiye ederiz. Acele etmeden, tüm konsantrenizi vererek doldurmakta fayda var. Yoksa en ufak bir yanlış telafisi imkansız hatalara sebep olabilir. Formu ve yönergeleri çok çok iyi okuyup doldurmanız gerekiyor. Çekilişi kazanan talihlilerini form doldurma, evrak hazırlığı ve mülakat aşamalarından oluşan 9-18 aylık bir süreç bekliyor. Unutmayın çekilişi kazanan talihlilerden her sene ortalama sadece %20’sinin bu süreci başarıyla tamamlayıp green card sahibi olabildiğini belirtiyor. Tekrar belirtiyoruz. Dikkat etmezseniz bunun telafisi zor.

  • DV 2017 Green Card Sonuçları 3 Mayıs 2016 ve 6 Eylül 2016   2015 Kasım ayına kadar yapılan Green Card başvurularının sonuçları , 3 Mayıs 2016 tarihinde açıklandı .
  • DV 2017 Green Card sonuçları güncellendi.  3 mayıs 2016 tarihinde açıklanan Green Card çekilişi sonuçlarının üzerinden 4 ay sonra yeni green card kazananlar açıklandı .
  • Daha önce çeşitli vesilelerle Green Card ve DV 2017 çekiliş sistemi hakkında bilgiler vermiştim.  Bugün öğrendim ki green card sonuçları açıklanmış .
  • 3 Mayıs 2016 Çarşamba günü, gün içerisinde ABD’nin resmi sitesinde açıklanıyor .  Card Sonuçları açıklanıyor dense de açıklanacak olan 2017 Green Card Sonuçlarıdır .
  • imkanı veren Green Card ( Yeşil Kart ) 2017 yılı çekiliş sonuçları öğlen saat 12:00’de açıklandı .  Green Card 2018 yılı için başvurular Eylül 2016 tarihinde başlayacak.
  • Amerika’da yaşama ve çalışma imkanı veren Green Card ( Yeşil Kart ) 2015 ve 2016 yılı çekiliş sonuçları öğlen saat 12:00’de açıklandı .
  • .. umutsuz bir şekilde başvurduğum çekilişin sonuçları açıklandı açıklanacak !  ve çalışma hakkı sunan Green Card ’ın 2017 başvurularında sonuçlar bugün belli oluyor.
  • 2017 çeşitlilik göçmen vize kurası yönergesi (DV 2017 ).  DV programını kazananlar, bilgisayar tarafından rastgele yapılan bir çekiliş sonucunda belirlenmektedir.

Canada DV Lottery 2017
2017 Green Card Lottery Results
Green Card 2017 Application
Canadian Visa Lottery Official Site
DV Lottery 2017 Results Winners
Green Card Lottery 2017
DV Lottery 2017 Status Check
2017 Green Card Lottery Application

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir