2016’nın En İyi Android Uygulamaları

2016’nın enleri, gün geçtikçe yayınlanmaya devam ediyor. Aralık ayı boyunca pek çok sitede görebileceğimiz istatistikler ve enlerle, biz de sizlere listeleri sunmaya ve uygulamaları tanıtmaya devam etmekteyiz. Bu yazımızda, 2016’da Google Play Store üzerinden en çok indirilmiş ve en çok beğenilmiş uygulamaları inceleyeceğiz. Bu minvalde; elbette Google’ın oluşturduğu listeden yararlanacağız ve Android uygulamalarının bazılarının ücretli olabileceğini de unutmamanızı öneriyoruz.

Prisma

Bir fotoğraf düzenleme uygulamasından çok daha ötesi diye tabir edebileceğimiz bir uygulama olarak Prisma; pek çok kişinin hayatında, çok kısa sürede çok büyük bir yer edindi diyebiliriz. Özellikle pek çok konuda yapay zekanın kullanıldığını biliyoruz ancak Prisma sanatsal efektleri ile bu zekayı bir tık öteye götürdü. Fotoğraf düzenleme konusunda meraklı olsun olmasın, pek çok insan da bu uygulamayı çok sevip, üzerine çok fotoğraf paylaştı. Uzun zamandır böyle bir uygulamanın hasretini çeken Android’de; en iyi uygulama olarak seçilen ve aynı zamanda Apple Store’da da aynı ünvana sahip olan Prisma’ nın ilerleyen dönemlerde daha çok geliştirilmesi ve yepyeni filtrelerle insanları tanıştırması bekleniyor. Son dönemde filtrelerini offline konuma aktaran ve herhangi bir sorunu da kalmayan uygulamayı, Google Play Store üzerinden ücretsiz olarak indirebilir, kullanabilirsiniz.

Quik

2016’nın En yenilikçi uygulamalarından bir tanesi olan Quik de; yine Google Play Store tarafından seçilmiş en iyilerden bir tanesi. GoPro tarafından hazırlanmış bu uygulamada, muhteşeme yakın videolar oluşturabilmeniz için hemen her özellik var ve tabanda bu uygulama sadece bir video editörü olarak görülse de; videoyu bir sanat eserine dönüştürebilmeniz için tasarlanmış. Google Play Store’dan GoPro’nun oluşturduğu bu harika programı ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. Kullanıcı oylamasından 4.6 gibi oldukça yüksek bir puan alan Quik, sıklıkla video çekenler ve bunları yayınlayanlar için iyi bir tercih olacaktır.

Letgo

2016’da “en çok paylaşılan” uygulamalardan bir tanesi olup Google Play’de en iyi titrine sahip olan uygulamalardan bir tanesi Letgo’yu hemen herkes, reklamlarından ötürü biliyor. İstediğiniz eşyayı konum yakınlığıyla bilinen sistemle alıp, satabileceğiniz Letgo içerisinde hem sosyalleşerek para kazanabiliyor hem de pek çok eşyayı sahibinden, çok ucuza alabiliyorsunuz. Siz de, para kazanmak ve elinizdeki ikinci el eşyaları satmak istiyorsanız; Letgo’yu telefonunuza ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Adobe Illustrator Draw

2016’nın En İyi Android Uygulamaları içerisinde, bir diğer uygulamamız ise; Adobe’un oluşturduğu Adobe Illustrator Draw. AI olarak bilinen kısaltmasıyla bilgisayarda oldukça fazla kullanılan bu program, uygulama olarak telefonlarda ve tabletlerde kullanılabilir hale getirilmiş ve Adobe hesabına sahip olmanızla, senkronize halde pek çok yerden çizim yapabilmenize, bunları karşılaştırabilmenize olanak veriyor. Uygulamayı, Google Play Store içerisinden ücretsiz bir biçimde indirebiliyorsunuz. 2016’da En İyi Geliştirici ve Editörün Seçimi gibi ünvanlara sahip olmuş uygulama, Google’ın en güzel olarak seçtiği uygulamalardan bir tanesi olmuş ve bunu haketmiş gibi görünüyor.

2016’nın En İyi Android Uygulamaları

ARM , MIPS

Samsung Galaxy Note

Android; Google ve Open Handset Alliance tarafından, mobil cihazlar için geliştirilmekte olan, Linux tabanlı özgür ve ücretsiz bir işletim sistemidir . Sistem açık kaynak kodlu olsa da, kodlarının ufak ama çok önemli bir kısmı Google tarafından kapalı tutulmaktadır. Google tarafından ücretsiz olmasının sebebi, sistemin daha hızlı ve çabuk gelişmesi, birçok popüler marka tarafından kullanılması ve bu sayede reklamlarını daha fazla kişiye ulaşmasını sağlamaktır. Google , Android sistemi üzerinde çalışan Google Play marketteki oyun ve uygulamalar üzerinde aldığı reklamları yayınlayarak para kazanmaktadır. Android’in desteklenen uygulama uzantısı “.apk”dır.

Android, aygıtların fonksiyonelliğini genişleten uygulamalar yazan geniş bir geliştirici grubuna sahiptir. Android için halihazırda 1 milyondan fazla uygulama bulunmaktadır. Google Play Store ise, Android işletim sistemi uygulamalarının çeşitli sitelerden indirilebilmesinin yanı sıra, Google tarafından işletilen kurumsal uygulama mağazasıdır. Geliştiriciler, ilk olarak aygıtı, Google’ın Java kütüphanesi aracılığıyla kontrol ederek Java dilinde yazmışlardır.

Open Handset Alliance , 5 Kasım 2007’de Android’i kurduğunu duyurmuştur ve ardından 34 adet donanım , yazılım ve telekom şirketi, mobil cihazlar için telif hakkı olmayan bir işletim sisteminin teknolojinin gelişimi için yararlı olduğu konusunda hemfikir olmuşlardır.

Android, Linux çekirdeği üzerine inşa edilmiş bir mobil işletim sistemidir. Bu sistem ara katman yazılımı, kütüphaneler ve API C diliyle yazılmıştır. Uygulama yazılımları ise, Apache harmony üzerine kurulu Java-uyumlu kütüphaneleri içine alan uygulama iskeleti üzerinden çalışmaktadır. Android, derlenmiş Java kodunu çalıştırmak için dinamik çevirmeli Android Runtime kullanır ve cihazların fonksiyonelliğini artıran uygulamaların geliştirilmesi için çalışan geniş bir programcı-geliştirici çevresine sahiptir. Google aynı zamanda işletim sistemindeki hataları bulan kullanıcıları para ödülü ile ödüllendirmektedir.

en iyi android uygulamaları ekşi, süper android uygulamaları, android uygulamalar indir, en iyi android uygulamaları onedio, en iyi uygulamalar android, en iyi uygulamalar iphone, android uygulamalar ücretsiz, en iyi android uygulamalar 2017

2016’Nın En İyi Android Uygulamaları Özet Bilgiler

  • Bu yazımda sizlerle 2016 yılının en iyi Android uygulamaları seçimimi paylaşacağım.  Swiftkey Klavye‘ nin en beğendiğim özelliklerinden birisi, yukarıdaki ekran görüntüsünde
  • 2016 ' nın sonuna doğru yaklaşırken PC Mag bu yılın en iyi mobil uygulamalarını mercek altına aldı. İşte bu yıla damgasını vuran Android uygulamaları .
  • En iyi Android uygulamaları belli oldu. 17 Ekim 2016 Pazartesi, 15:45:35
  • 2016 ' nın sonuna doğru yaklaşırken PC Mag bu yılın en iyi mobil uygulamalarını mercek altına aldı. İşte bu yıla damgasını vuran Android uygulamaları
  • 2016 ' nın en iyi Android uygulamaları 25.12.2016. Telefonlara gelen ve birçoğu bedava olan bu uygulamaları indiren indirene
  • 2016 ' nın en iyi Android uygulamaları 'Google Play Store Ödülleri' ile belirlendi.  Diğer ödül alan uygulamaları sonraki sayfalarda inceleyebilirsiniz.
  • Google'ın San Francisco'da düzenlenen geliştirici etkinliği kapsamında " 2016 Google Play Ödülleri" sahiplerini buldu. Yılın en iyi Android uygulamalarına birlikte göz
  • Telefonlara gelen ve birçoğu bedava olan bu uygulamaları indiren indirene İşte telefonlara en çok indirilen popüler uygulamalar
  • Google, 2016 ' nın en iyi Android uygulamalarını açıkladı. En iyi 10 Android uygulaması hangileri? Google I/O etkinliği kapsamında dağıtılan ödülleri hangi uygulamalar aldı?
  • Merhaba arkadaşlar yeni yıla girerken Google 2016 yılında çıkan en iyi Android uygulamaları sıraladı.  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: 2016 ’ nın En İyi Android Oyunları Listesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir