2016’nın En İyi Android Oyunları

Her yıl, Google tarafından belirlenen bir enler listesi; hem oyun hem de uygulamalar minvalinde bu yıl da sunuldu ve “en iyi oyunlar” titrine sahip pek çok oyun, bizleri şaşırtmadı. Bugünkü yazımızda, Google tarafından seçilen ve Google Play Store’da bulunan, Android’e kolaylıkla yüklenebilir 2016’nın en iyi Android oyunlarını inceleyecek, sizler için bu oyunları olabildiğince detaylı bir biçimde tanıtmaya gayret edeceğiz.

Clash Royale

2016’nın belki de en çok hasılat yapan oyunlarından bir tanesi olan Clash Royale; aynı zamanda Google Play Store’da “en iyi oyun” seçilmeye layık görüldü. Supercell tarafından oluşturulmuş ve 2016 yılında yayına alınan oyun, Clash Of Clans ile hemen hemen aynı kurguya sahip ve oradaki etmenleri, kurguyu kullanılarak geliştirilmiş bir oyun olarak biliniyor. Google Play Store içerisinde en iyi geliştirici ve editörün seçimi gibi pek çok ünvana, kısa sürede sahip olabilen Clash Royale’de; daha çok geliştirdiğiniz ülke değil, karakterler önem kazanıyor ve burada prensten şövalyeye, pek çok karakteri güçlendirebilmeniz mümkün kılınıyor. Oyunu, Android içerisinde ücretsiz indirebilir ve zevkli saatler geçirebilirsiniz ancak şimdiden uyarmakta yarar var; oyunun müthiş bir bağımlılık hali mevcut ve bu hale dikkat etmenizde fayda var.

Championship Manager 17

En İyi Geliştirici titrine sahip Square Enix tarafından oluşturulan Championship Manager 17 de 2016’nın en iyi oyunlarından bir tanesi olarak seçilmiş ve “en rekabetçi” sınıfında yer alıyor. Google Play Store içerisinden ücretsiz indirebileceğiniz oyunda, klasik bir Futbol Menajerliği oyunu görüyor ve çevrimiçi olarak takımınızı kurup pek çok takımla ligde rekabet haline girebiliyorsunuz. Transferleri nokta atışıyla sürekli güncelleyen ve bu yönüyle “sürekli güncel” bir oyun olan Championship Manager 17, futbolu takip eden ve seven herkes için bizim de önerimiz.

The Room Three

En iyi Bağımsız Oyunlar sınıfında bulunan bir oyun olarak, 2016’nın en iyisi olmaya hak kazanan oyunlardan bir diğer; The Room Three. The Room serisinin üçüncüsü olan bu oyunda, yine zekanız ön plana çıkmak durumunda ve sizler kilitli olan odanın anahtarını bulmak için, mücadele etmek, zekanızı kullanmak, ipuçlarını olabildiğince yakalamak durumundasınız. Fireproof Games tarafından geliştirilen ve sınıfında en iyi geliştirici ünvanı da bulunan The Room serisinin pek çok dergiden de övgü aldığını belirtelim. Siz de zekanıza güveniyor ve zeka yollu oyunlarla eğlenmeyi seviyorsanız; The Room serisi, tamamı ile sizin için önerimizdir. Genelde, sıklıkla indirime giren uygulamanın normal fiyatı 13,99 TL olarak belirlenmiş.

Kelimelik

Tüm Türkiye’nin en çok oynadığı oyunlar arasında birinci sırada gösterilebilen bir oyun olarak kelimelik, tipik bir Scrabble’dan ötesi değil ancak çevrimiçi olması, Türkçe olması gibi etmenler, kendisini çekici kılabilip en iyiler arasında yerini aldırmayı da bilmiş. Google tarafından belirlenen listede, Kelimelik adlı oyunu ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

2016’nın En İyi Android Oyunları

ARM , MIPS

Samsung Galaxy Note

Android; Google ve Open Handset Alliance tarafından, mobil cihazlar için geliştirilmekte olan, Linux tabanlı özgür ve ücretsiz bir işletim sistemidir . Sistem açık kaynak kodlu olsa da, kodlarının ufak ama çok önemli bir kısmı Google tarafından kapalı tutulmaktadır. Google tarafından ücretsiz olmasının sebebi, sistemin daha hızlı ve çabuk gelişmesi, birçok popüler marka tarafından kullanılması ve bu sayede reklamlarını daha fazla kişiye ulaşmasını sağlamaktır. Google , Android sistemi üzerinde çalışan Google Play marketteki oyun ve uygulamalar üzerinde aldığı reklamları yayınlayarak para kazanmaktadır. Android’in desteklenen uygulama uzantısı “.apk”dır.

Android, aygıtların fonksiyonelliğini genişleten uygulamalar yazan geniş bir geliştirici grubuna sahiptir. Android için halihazırda 1 milyondan fazla uygulama bulunmaktadır. Google Play Store ise, Android işletim sistemi uygulamalarının çeşitli sitelerden indirilebilmesinin yanı sıra, Google tarafından işletilen kurumsal uygulama mağazasıdır. Geliştiriciler, ilk olarak aygıtı, Google’ın Java kütüphanesi aracılığıyla kontrol ederek Java dilinde yazmışlardır.

Open Handset Alliance , 5 Kasım 2007’de Android’i kurduğunu duyurmuştur ve ardından 34 adet donanım , yazılım ve telekom şirketi, mobil cihazlar için telif hakkı olmayan bir işletim sisteminin teknolojinin gelişimi için yararlı olduğu konusunda hemfikir olmuşlardır.

Android, Linux çekirdeği üzerine inşa edilmiş bir mobil işletim sistemidir. Bu sistem ara katman yazılımı, kütüphaneler ve API C diliyle yazılmıştır. Uygulama yazılımları ise, Apache harmony üzerine kurulu Java-uyumlu kütüphaneleri içine alan uygulama iskeleti üzerinden çalışmaktadır. Android, derlenmiş Java kodunu çalıştırmak için dinamik çevirmeli Android Runtime kullanır ve cihazların fonksiyonelliğini artıran uygulamaların geliştirilmesi için çalışan geniş bir programcı-geliştirici çevresine sahiptir. Google aynı zamanda işletim sistemindeki hataları bulan kullanıcıları para ödülü ile ödüllendirmektedir.

en iyi ücretsiz android oyunları, en iyi mobil oyunlar 2016, en iyi mobil oyunlar ios, en iyi android oyunları 2015, en çok oynanan android oyunlar, en iyi android strateji oyunları, en iyi android savaş oyunları, en iyi android oyunlar 2017

2016’Nın En İyi Android Oyunları Özet Bilgiler

  • Google, 2016 ’ nın Google Play’de yer alan en iyi oyunların listesini yayınladı.  Google, 2016 yılına ait en iyi 38 Android oyunlarını kategorilere ayırarak listesini yayınladı.
  • Google Play’de yer alan Android platformlu cihazlarda oynananabilen 2016 ’ nın en iyi android oyunları Google tarafından açıklandı.
  • 4 Nisan 2014, 00:59 En İyi 20 Android Oyunu .  Dünya çapında milyonlarca oyuncunun severek oynadığı Clash of Clans, Android tablet ve telefonlara giriş yaptı.
  • Bu liste burada 2017’ nin en iyi android oyunları listesi olarak da güncellenecektir.  2016’da en çok oynanan mobil oyunlar , 2016 ’ nın en iyi mobil android oyunları neler?
  • Ana Sayfa » Oyunlar » 2016 ’ nın En İyi Android Oyunları .  Belki de kraloyun gibi flash oyun sitelerinde en çok göz attığımız ve oynadığımız oyundu Online Kafa Topu.
  • En iyi 20 Android oyunu . facebook. twitter. gplus. .  Bazı popüler oyunları ücretsiz de indirebilirsiniz. İşte kesin olması gereken 20 android oyunu .
  • Çocuklar içinde en iyi aile oyunlarının bulunduğu listemize bakalım.  Sözü fazla uzatmadan 2016 ’ nın en iyi android oyunları listesine bakalım.
  • 2016 ' nın en iyi mobil oyunları listesi yapabilecek kadar yeni yıla yakınız.  Lost in Harmony Android Android için Müzik Tabanlı Kaçış Oyunu .
  • Android ’deki en iyi uygulama ve oyunların sıralandığı liste halen yüklemediyseniz vakit kaybetmemenizi  2016 ’ nın en iyi 5 TV programı. Game of Thrones. The Walking Dead.
  • Android Nougat ve Vulkan API ile zamanla daha iyi oyun deneyimi yaşayacağımız bir gerçek. Biz de bugün sizlerle, 2016 ’ nın en iyi 15 Android oyunu paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir