2016’nın En İyi Android Custom Rom’ları

Android içerisinde pek çok kez duyduğumuz Root ve Rom konuları; belki de artık hemen herkesin bildiği konular. Android’i araştırmayı ve irdelemeyi seven pek çok insan; varsayılan arayüzlerinden ve Rom dediğimiz sistemlerinden memnun olmayarak, üçüncü taraf geliştiricilerin yaptığı Custom Rom’ları telefonlarına yüklemeyi tercih ediyorlar. Açık kaynak olarak sunulan Android’de markalar tarafından geliştirmelerin olduğu gibi, üçüncü tarafta bireysel yahut grup olarak da birtakım bağımsız isimler kendi romlarını çıkarabiliyorlar ve buna genelde Custom rom deniyor. Custom Rom’lar günümüzde öyle bir hale geldi ki pek çok marka kendi Rom’unu üretmeyi bırakıp, bazı geliştiricilerin Rom’larını kullanır hale gelebiliyorlar. Bu yazımızda, 2016 Yılında geliştirilmesine devam edilen en başarılı custom rom çeşitlerini sizler için sıralayacağız. Siz de telefonunuzu önce root ederek, sonrasında ise telefonunuza uygun bir custom rom seçerek bu furyaya katılabilirsiniz.

CyanogenMod

Artık bir custom rom yerine, bir marka diyebileceğimiz CyanogenMod; günümüzde pek çok telefon markası tarafından kullanılıyor ve Xiaomi bunlardan bir tanesi. Örnek vermek gerekirse, yoluna birkaç isimle başlayıp geliştirilen CyanogenMod, kısa süre içerisinde pek çok kimse tarafından ilgi görüp heyecanla karşılandı ve bugünlere geldi. Bugün, CyanogenMod’u normal markaların Rom’larından daha fazla kullanan insanlar var ve bu Rom geliştirilmeye kaldığı yerden her zamanki aşkla devam ediyor. 2016’nın En İyi Custom Rom markası da hiç şüphesiz, CyanogenMod’du.

Dirty Unicorns

Kısa sürede büyük bir ivme yakalamayı başaran bir diğer Custom Rom ise; Dirty Unicorns oldu. Özellikle pek çok markanın pek çok modeline eklenebilmesiyle ün yapan ve geniş ekibiyle çalışmalarını sürdüren Dirty Unicorns, hem hızlı hem de özelleştirilebilir olmasıyla 2016’da öne çıkmayı başarmıştı. Siz de, özelleştirmeyi seviyor ve yeni güncellemeleri sık sık almak istiyorsanız; telefon modeliniz için Dirty Unicorns Custom Rom’u deneyebilir, cihazınızı root ettikten sonra bir rehber aracılığı ile bu Rom’u telefonunuza kurabilirsiniz.

Resurrection Remix

Pek çok markanın modeline uyum sağlayamasa da, stabilizasyonu ve özelleştirilebilir pek çok entegrasyonu ile dönemin en iyi Custom Rom’larından bir tanesi de Resurrection Remix. Pek çok insanın kullandığı ve CyanogenMod’dan sonra, belki de en çok kullanılan Rom olarak şu günlerde markalaşmaya çalışan Resurrection Remix’in eski modellerle pek anlaşamadığı aşikâr ancak güncel ve en azından bir yılı aşmamış bir telefon modeline sahipseniz; Resurrection Remix sizin için de uyumlu hale getirilebilir.

2016’nın En İyi Android Custom Rom’ları

ARM , MIPS

Samsung Galaxy Note

Android; Google ve Open Handset Alliance tarafından, mobil cihazlar için geliştirilmekte olan, Linux tabanlı özgür ve ücretsiz bir işletim sistemidir . Sistem açık kaynak kodlu olsa da, kodlarının ufak ama çok önemli bir kısmı Google tarafından kapalı tutulmaktadır. Google tarafından ücretsiz olmasının sebebi, sistemin daha hızlı ve çabuk gelişmesi, birçok popüler marka tarafından kullanılması ve bu sayede reklamlarını daha fazla kişiye ulaşmasını sağlamaktır. Google , Android sistemi üzerinde çalışan Google Play marketteki oyun ve uygulamalar üzerinde aldığı reklamları yayınlayarak para kazanmaktadır. Android’in desteklenen uygulama uzantısı “.apk”dır.

Android, aygıtların fonksiyonelliğini genişleten uygulamalar yazan geniş bir geliştirici grubuna sahiptir. Android için halihazırda 1 milyondan fazla uygulama bulunmaktadır. Google Play Store ise, Android işletim sistemi uygulamalarının çeşitli sitelerden indirilebilmesinin yanı sıra, Google tarafından işletilen kurumsal uygulama mağazasıdır. Geliştiriciler, ilk olarak aygıtı, Google’ın Java kütüphanesi aracılığıyla kontrol ederek Java dilinde yazmışlardır.

Open Handset Alliance , 5 Kasım 2007’de Android’i kurduğunu duyurmuştur ve ardından 34 adet donanım , yazılım ve telekom şirketi, mobil cihazlar için telif hakkı olmayan bir işletim sisteminin teknolojinin gelişimi için yararlı olduğu konusunda hemfikir olmuşlardır.

Android, Linux çekirdeği üzerine inşa edilmiş bir mobil işletim sistemidir. Bu sistem ara katman yazılımı, kütüphaneler ve API C diliyle yazılmıştır. Uygulama yazılımları ise, Apache harmony üzerine kurulu Java-uyumlu kütüphaneleri içine alan uygulama iskeleti üzerinden çalışmaktadır. Android, derlenmiş Java kodunu çalıştırmak için dinamik çevirmeli Android Runtime kullanır ve cihazların fonksiyonelliğini artıran uygulamaların geliştirilmesi için çalışan geniş bir programcı-geliştirici çevresine sahiptir. Google aynı zamanda işletim sistemindeki hataları bulan kullanıcıları para ödülü ile ödüllendirmektedir.

android rom indir, paranoid rom, en iyi custom rom 2016, en iyi rom içki markası, aokp rom, paranoid android, custom rom nedir, custom rom nasıl yüklenir

2016’Nın En İyi Android Custom Rom’Ları Özet Bilgiler

  • 2016 ’ nın Beklenen En İyi Bilgisayar Oyunları.  Telefonunu kişiselleştirmek isteyenlerin vazgeçilmezi olan Android custom romların en iyi olanları ile tanışın.
  • Android 'li cebinizi ve tabletinizi adeta baştan yaratmanıza izin verecek 5 Custom ROM makalemizde
  • İşte Android için en iyi Custom ROM 'lar. 12.06. 2016 / 21:00. Google tarafından geliş mobil işletim sistemi Android , pek çok firma tarafından özelleştiriliyor.
  • Android tabanlı cihazlarınızı kişiselleştirebilmek ve çeşitli sınırlamaları kaldırabilmek için yükleyebileceğiniz en iyi Custom ROM ’ ları sizler için inceledik.
  • İzle
  • En İyi Android 6.0 Marshmallow Custom ROM ’ ları ile karşınızdayız. Android 6.0 Marshmallow işletim sistemi Ekim 2015‘ten bu yana kullanılabilir durumda
  • Ana Sayfa Android Android için En İyi 3 Custom ROM .  rağmen CyanogenMod gibi rom dosyaları ile o güncellemeyi biraz daha sadeleştirip kullanmasını sağlayabiliyorlar.
  • 2016 ' nın en iyi Android uygulamaları. devamını oku Share
  • Google 2016 ’ nın En İyi Android Uygulamalarını Açıkladı.  Android 4.4’ün resmiyet kazanmasından sonra custom ROM geliştiricileri de vakit kaybetmeden kolları sıvadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir