2016’nın En Güvenilir Otomobilleri

2016’nın Enleri, pek çok kategoriden ve pek çok noktadan gelebiliyor. Özellikle teknoloji alanında, en akıllı telefonlar ve en teknolojik aygıtların belirlendiği şu yılda, otomobillerin belirlenmemesi neredeyse imkansızdı. 2016’da en sağlam ve en güvenilir otomobiller konulu bir seçkiyi ise bizler için Euro NCAP yaptı. 3 Kategoriden pek çok otomobilin göze çarptığı bu sıralamada herhangi bir birinci seçilmese de; bu otomobillerin sağlamlığı diğerlerine göre çok daha iyi ve bu durum da Euro NCAP tarafından onay alıyor. Bu yazımızda sizler için Euro NCAP’in belirlediği 2016’nın en güvenilir otomobil modellerini paylaşacak ve bu modellerin hangi kategorilere ait olduğunu da yine belirteceğiz.

Bu yılın en güvenli otomobili; kategori fark etmeksizin genel olarak Toyota Prius seçildi. Büyük ve aileyi kapsayabilecek bir araba olarak Toyota Prius’un üzerinden pek çok test yapıldı ancak darbelere dayanıklı ve emilimli kasası bu testleri başarıyla geçti. Sonunda elbette parçalanan otomobilin en güvenilir otomobil olmasının ardında elbette Toyota’nın tecrübesi yatıyor. Zira, diğer markalara nazaran hep sağlam otomobiller ürettiği bir gerçek.

Küçük aile otomobili kategorisi kapsamında ise Euro NCAP bu yıl, farklı bir markadan farklı bir araç seçti. Hyundai Ioniq, Euro NCAP tarafıondan en güvenilir küçük aile otomobili olurken bunun yanında %91 gibi bir başarı oranını da elde etti.

Küçük SUV otomobilleri kapsamında yapılan testlerde, pek çok araç gündeme geldi ve kullanıcılar da pek çok aracın “en güvenilir” olması yönünde atıflarda bulunmuştu ancak bu kategoride kazanan Volkswagen ailesinden Tiguan modeli oldu. %96 gibi büyük bir güvenlik oranı tutturan ve testlerden başarıyla geçen Tiguan, sınıfının en güvenli otomobillerinden bir tanesi.

Üç otomobil de, Euro NCAP’in seçtiği en güvenilir otomobil sınıfında yer almaya hak kazanırken, kurum yaptığı açıklamada iki araca daha dikkat çekti ve bunların da değerlendirilmeye alınmasa da, kategorileri bulunmasa da gözden düşürülmemesi gerektiğini belirtti. Bunlardan bir tanesi Mercedes-Benz ailesinin en yeni ürünlerinden E serisi iken bir diğeri Seat Ateca oldu.

Siz de, güvenilir ve sağlam otomobil arıyorsanız; kazaya karşı dayanıklı otomobil konusunda Euro NCAP’in yaptığı global listeye tamamı ile göz atabilir ve bunların arasından bir araç seçerek, hem ailenizi hem de kaza anlarında kendinizi koruyabilirsiniz. Özellikle küçük SUV serisindeki Volkswagen, Türkiye yollarında oldukça fazla kullanılabilir ve dikkat edilmesi gereken araçlardan bir tanesi olduğu da şüphesiz.

2016’nın En Güvenilir Otomobilleri

Önemli bir teknolojik buluş olan otomobilin tarihi 19. yüzyılda enerji kaynağı olarak buharın kullanılmasıyla başlar ve içten yanmalı motorlarda petrolün kullanılmasıyla devam eder. Günümüzde alternatif enerji kaynakları ile çalışan otomobillerin üretilmesi konusunda çalışmalar hız kazanmıştır.

Otomobil , ortaya çıkışından itibaren gelişmiş ülkelerde insan ve yük taşımacılığı konusunda ana ulaşım aracı olarak kendini kabul ettirmiştir. Otomotiv endüstrisi II. Dünya Savaşı ‘ndan sonra en etkili endüstri kollarından birisi olmuştur. Dünya üzerinde 1907 yılında 250.000 olan otomobil sayısı, 1914’te Ford Model T ‘nin ortaya çıkışıyla 500.000’e ulaşmış, II. Dünya Savaşı’ndan hemen önce bu sayı 50 milyonun üzerine çıkmıştır. Savaşın ardından geçen otuz yıl içinde otomobil sayısı altı katına çıkmış ve 1975 yılında 300 milyona ulaşmıştır. Dünya üzerinde yıllık otomobil üretimi 2007 yılında 70 milyonu geçmiştir.

Otomobil tek bir kişi tarafından bulunmamıştır, yaklaşık yüzyıl boyunca dünyanın dört bir yanında ortaya çıkan buluşların bir araya gelmesiyle ortaya çıkmıştır. Modern otomobilin ortaya çıkışının yaklaşık 100.000 patent alımı sonrasında gerçekleştiği tahmin edilmektedir.

Otomobil ulaşımda bir çığır açtı ve bireylerin mekân ile olan ilişkileri başta olmak üzere derin sosyal değişikliklere neden oldu. Ekonomik ve kültürel ilişkilerin gelişmesini kolaylaştırdı ve yollar , otoyollar ile park yerleri gibi devasa yeni altyapıların geliştirilmesine yol açtı. Tüketim nesnesi olarak görülmesiyle birlikte yeni bir evrensel kültüre temel oldu ve sanayileşmiş ülkelerde aileler için olmazsa olmaz bir eşya olarak yerini aldı. Otomobil, günümüz gündelik yaşamında çok önemli bir yer tutmaktadır.

Otomobilin sosyal yaşam üzerindeki etkileri her zaman tartışma konusu olmuştur. Yaygınlaşmaya başladığı 1920’lerden beri çevre üzerinde ve sosyal yaşam üzerinde olan etkileri nedeniyle eleştirilerin odağı oldu. Kullanımının artmasıyla birlikte şehir içinde tramvay ve şehirlerarası tren kullanımına karşı önemli bir rakip oldu.

20. yüzyılın sonları ve 21. yüzyılın başlarında önemli petrol krizleri ile karşılaşan otomobilin karşısında petrolün kaçınılmaz azalması, küresel ısınma ve endüstrinin genelinde uygulanan kirlilik yaratan gazların emisyonları üzerindeki kısıtlamalar gibi sorunlar bulunmaktadır. Bunların üzerine 2007 – 2009 yılları arasında yaşanan ve otomobil endüstrisini derinden etkileyen küresel finans krizi eklenmiştir. Bu kriz önemli küresel otomotiv gruplarına ciddi zorluklar yaşatmaktadır.

yılın otomobili 2016, 2016 yılın otomobili sıralaması, 2015 yılın otomobili, en iyi otomobil markası, 2016 yılın otomobili hangisi, türkiye yılın otomobili 2016, 2014 yılın otomobili, en güvenli arabalar 2016

2016’Nın En Güvenilir Otomobilleri Özet Bilgiler

  • Teknoloji Otomobil 2016 ' nın en güvenilir 25 otomobili . 24/06/2016 15:05. JD Power, otomobiller için yayınladığı “İlk Kalite Çalışması” raporunun son listesini yayınladı.
  • Ana Sayfa > Ekonomi > Otomobil > 2016 ' nın en güvenilir otomobilleri . 2016 ' nın en güvenilir otomobilleri . 1/25. Nissan Frontier.
  • Bu şekilde arabanın kalitesi ölçülmüş oluyor. Aşağıda ve sonraki sayfalarda J.D. Power ilk kalite raporuna göre 2016 ' nın en kaliteli ilk 25 otomobilini inceleyebilirsiniz.
  • en güvenilir otomobillerini de liste olarak sunan EuroNcap küçük aile otomobili , büyük aile otomobili ve küçük suv olarak 3 aracı 2016 ’ nın en güvenli otomobilleri ilan etti.
  • 2016 ’ nın en güvenilir 25 otomobili . Otomobil . Haz 29, 2016.  anket sonucunda 27 yıldır listede olmayan Premium otomobil markası Kia, 2016 yılı listesinde ilk sıralarda yer aldı.
  • İşte 2016 ' nın en güvenilir 25 otomobili .  2016 ' nın en güvenilir arabaları. Galeriyi daha rahat gezebilmek için klavyenin sol ok ve sağ ok tuşlarını kullanabilirsiniz.
  • 1. Koenigsegg CCXR Trevita Listeminizin ilk sırasında olan CCXR'nin değeri 4.8 milyon dolardır.Trevitanın   2016 ’ nın En Güvenilir Otomobilleri . Otomobil .
  • Araba Markaları.  46.000 den fazla sürücünün deneyimlerine bakılarak yapılan araştırmada en güvenilir otomobiller için bir liste hazırlandı.
  • Uluslararası Otomobil Festivali'nde (Festival Automobile International) jüri, TREZOR'u 2016 ' nın   International) jüri, TREZOR'u " 2016 ' nın En Güzel Konsept Otomobili " seçti.
  • Ana Sayfa Otomobil 2016 ’ nın en güvenilir 25 otomobili .  Bu anket sonucunda 27 yıldır listede olmayan Premium otomobil markası Kia, 2016 yılı listesinde ilk sıralarda yer aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir