2016’nın En Başarılı Filmleri

2016 bir Sinema Yılı olması açısından geçtiğimiz senelere nazaran daha çok yapıt ve daha çok ödül verdi diyebiliriz. Özellikle bu yılın şüphesiz en güzel filmleri yine Hollywood tarafından geldi. Elbette bu durum, 2016’nın En Başarılı Filmleri listesinde tartışılabilecek bir konu değil ancak başarılı bulduğunuz filmler, her sinema severe göre de değişiklik gösterebiliyor. Kimi sinematografi açısından başarılı bulup filmleri sıralarken, kimisi senaryo bağlamında filmleri değerlendirmeyi daha çok seviyor. Bizler, bu yazımızda IMDB üzerinde toparlanmış belli başlı kullanıcı listelerinden yararlanarak 2016’nın En Başarılı Filmleri listesini oluşturmaya ve elimizden geldiğince bu listede global olarak yüksek puan elde etmiş filmleri listelemeye gayret edeceğiz.

 

Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı

Marvel’ın en fazla beklenen yapıtlarından bir tanesi ve belki de geçtiğimiz seneden bu yana hayranlarının fragman fragman gözlediği bir film olan Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı, hiç şüphesiz 2016’nın en başarılı filmleri içerisinde başı çekiyor. Başrollerinde Marvel’ın bütün kahramanlarını bulabileceğiniz Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı’nda aynı zamanda bir sürpriz olarak Spider-man de bulunuyor. Iron Man vs. Kaptan Amerika savaşında, siz hangi taraftaydınız?

 

Ghostbusters

IMDB üzerinden 5,4 alsa da; bir nostalji filmi olarak Ghostbusters da bu listede olmayı hiç şüphesiz hak eden filmlerden bir tanesi. 2016’da Oldukça iyi bir hasılat yaparak zirveye çıkmayı başaran yapıt, bazı eserlerin gölgesinde kalsa da yönetmen Paul Feig’in oldukça iyi bir animasyon başarısı gösterdiğini ve filmdeki efektlerin oldukça hoş yerleştirildiğini belirtmemiz gerek. Siz de, bir nostalji olarak Hayalet Avcıları’nı izlemediyseniz; belki de izlemelisiniz.

 

Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?

Orijinal ismi ile Fantastic Beasts and Where to Find Them; Harry Potter evrenini özleyen herkesin çok beklediği ve çok istediği bir film olmayı başarmış; kısa süre içerisinde gelmemesiyle de izleyicilerini epey sabırsızlaştırmıştı. Eleştirmenlerden vizyona girdiği vakit tam not alan filmin aynı zamanda sinematografisinin de kusursuz olduğu söyleniyor. Siz de, Harry Potter evrenine meyilliyseniz; bu filmi kaçırmamanızı öneriyoruz.

 

Nefesini Tut

Orijinal ismi Cant’t Breathe ile sinema evreninin en soluksuz filmlerinden bir tanesi olmayı başaran ve Fede Alvarez’in en iyi filmi olarak nitelenen Nefesini Tut; bir gerilimden, bir diğerine sizleri saniyeler içerisinde bırakmasıyla biliniyor. Filmde, gerçekten nefesinizi tutuyor ve bir kez daha maalesef bırakamıyorsunuz. 2016’nın En başarılı filmleri arasında rahatlıkla gösterilebilecek Nefesini Tut, pek çok eleştirmen tarafından da olumlu notlara boğulmuştu.

2016’nın En Başarılı Filmleri

2015’nın en iyi filmleri, 2016 en iyi filmler türk, 2016’nın en iyi türk filmleri, 2016 en iyi filmler onedio, 2016 en iyi filmler izle, love and friendship 2016, everybody wants some, paterson

2016’Nın En Başarılı Filmleri Özet Bilgiler

  • 2016 ’ nın en başarılı fantastik yapımlarından biri de Doctor Strange’di.  2016 ’ nın en çok beklenen ve en gözde filmlerinden biri de Assassin’s Creed.
  • Bu soruya cevap veren İngiliz The Guardian gazetesi, 2016 ' nın en iyi filmlerini açıkladı.  2016 ' nın neredeyse yarısına geldik. Peki bu yıla hangi film damgasını vurdu.
  • ise toplam 73 film vizyon ile buluştu.  ile de 2016 ' nın en çok tercih edilen yapımlarından biri oldu.  yine 2000'lerden sonra yükselen ancak korku kadar başarılı olmayan "dini
  • 2016 ' nın en iyi korku filmleri . Korku filmi severler buraya. 2016 ' nın en başarılı korku filmlerini sizler için sıraladık. CROPY.
  • Diyabete ameliyatlı çözüm 29.01.2017. Başarılı Aselsan mühendisleri nasıl öldürüldü?  2016 ' nın en iyi filmleri . Güneş Sistemi'nin yapı taşlarının sırrı çözüldü.
  • Özellikle bu yılın şüphesiz en güzel filmleri yine Hollywood tarafından geldi. Elbette bu durum, 2016 ’ nın En Başarılı Filmleri listesinde tartışılabilecek bir konu değil ancak baş
  • Tam olarak 547 bin kullanıcının oyladığı ve 1.1 milyon görüntülenme alan dev ankette, en iyi filmleri sizin oylarınızla belirledik !  Dönemin en başarılı filmlerinden biri.
  • bu yıl da odak noktamıza alarak 2016 ’ nın en iyi filmleri seçkimizi oluşturduk.  tekinsiz bir hale getiren Verhoeven yılın en başarılı filmlerinden birine imza atmış kanımca.
  • 2016 ’ nın En Başarılı Castları. 24 Ocak 2017. Bir yorum bırak.  Çizgi roman uyarlaması filmler , bilim kurgu dizileri, korku filmleri milyonlarca hayran kitlesine ulaştı.
  • 2016 ` nın En Başarılı Dizileri. 2016 yılını artık geride bırakmış bulunmaktayız.Baştan sona kadar kos koca 365 gün geçirdik. Belki bazılarımız için güzel bazılarımız için ise kötü geçti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir