2016’da izlemenizi tavsiye ettiğimiz 7 yabancı dizi

2016’da izlemenizi tavsiye ettiğimiz yabancı dizi listesi oluşturduk. En iyi yeni yabancı diziler listemizde kaçırmamanız gereken oldukça başarılı yapımlar yer alıyor. Tartışmasız en güzel 2016 dizileri arasına girecek yapımlar bulunan listede birbirinden başarılı diziler yer alırken, en iyi yabancı diziler 2015 kategorisinide incelemenizi tavsiye ederiz.

En iyi yabancı diziler 2016 listemizde yer alan yapımlar;

Lucifer


Komedi, aksiyon ve polisiye dizileri arasında büyük bir kitleye hitap edecek yapımın ilk bölümünün internete düşmesiyle milyonlarca takipçi kazanmayı başardı. Tartışmasız 2016 yılının en iyi dizisi olmaya aday, kaliteli oyuncu kadrosu ve yaratıcı senaryosu ile ilk sırada yer alıyor. Konusu ise cehennemden sıkılarak dünyada yaşamaya karar veren lucifer’in yaşamını anlatacak, Lucifer kimdir ? İnsan oğlunun yaratılışıyla tanrıya karşı gelerek insanlara biat etmeyeceğini söyleyen ilk şeytan olarak bilinmektedir. Dünya’da yaşamaya başlaması bastırılmış duygularını açığa çıkartır. Tanıdığı bir kızın öldürülmesini araştırarak bir dedektifle yakınlaşması suçlarla mücadele eden bir şeytan olmasının ilk basamağı olacaktır.

The Shannara Chronicles


Fantastik diziler arasında yer alan yapım ilk tanıtımı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Elf hikayelerinden esinlenilerek hazırlanmış olan yapım 2016 yılında başlayacak en iyi yabancı diziler arasında beklenirken yüksek bütçelerle hazırlanmış olan grafik ve çekim kalitesiyle ön plana çıkan yapım filmleri aratmayacak cinsten başarılı Mtv dizisidir.

Colony


Lost ve The Walking Dead gibi yapımlardan tanıdığımız ünlü oyuncuların yer aldığı yapım 2016 yılında USA Network, ekranlarında yerini alır. Gelecekte insanlığın yok olma eşiğine geldiği bir dönemde insanlar sınıflara ayrılarak yaşamaya mahkum bırakılıyor. Koloniler halinde yaşayan insanlar direniş hareketi başlattığında üst sınıflar bunu bastırmak için içeriden bir casus tutmayı planlar, zor durumda olan bir kişiyi hedef olarak belirleyip isteği karşılığında direnişi bitirme planı yapıyor olsalar da bekledikleri gibi olmayacaktır.

The Frankenstein Code


Frankestein geri dönüyor, Fox ekranlarında gelecek 2016 dizileri arasında yer alan yapım, tanrıcılık oynayan iki bilim adamının ölüler üzerinde yaptığı çalışmalarla başlar. Deneylerinin ardından ölmüş insanları tekrar hayta döndürebileceklerini keşfeden bilim adamları çalışmaları hızlandırır ancak ölümden dönen insanlar hiç bekledikleri gibi ol
Geçmişte büyük bir izleyici kitlesine ulaşarak 9 sezonun ardından 2002 yılında final yapan dizi yeniden ve modern hali ile ekranlara çıkıyor. Başarılı dedektifler açıklanamayan doğa üst olayları araştırmaya başlar Devlet tarafından gizli tutulan bu dosyaları erişim sadece belirli kişiler tarafından yapılmaktadır. Gizli bir odada tutulan belgeler çoğalmaya başladıkça çözülmesi gereken olaylarda artacaktır. Supernaturala benzeyen diziler arasında yer alacak gibi duruyor.

Outsiders


Sons Of Anarchy tarzında çıkacak yapımların ilki olacak gibi duruyor. Konu itibariyle farklılıklar gösteriyor olsada ana temasında büyük benzerlikler taşımakta. Engebeli ve gizemli tepelerde yaşayan hukukun bile kendi kurallarının üstünden gelmediği bir bölgede yaşayan insanların hayatı anlatılacaktır. Kendi yasaları ve kurallara bağlık olarak yaşadıklara topraklara hüküm sürmektedirler ta ki bir grup yabancının bölgeye gelerek üstünlük kurmasıyla dengeler bozulur. Uzun süredir o tepelerin hakimi olan Foster ailesi arazilerinden kolay kolay vazgeçmeyecektir.

Bordertown


Yeni bir komedi, Fox 2016 yılında çıkardığı yapımlarla dikkatleri toplamaya devam edecek gibi duruyor. Komedi dizileri arasında the simpsons’a rakip olmaya hazırlanan yapım Meksika sınırında kuzey çöl bölgesinde yer alan küçük bir kasabada yaşayan iki ailenin hayatını anlatan animasyon dizisi, iki ülke vatandaşları arasında etnik, siyası , dini ve kültürel gibi faktörlerin farklılıklarından dolayı sorunlar yaşanacağını düşünen hükümet insanları kaynaştırmak adına yeni bir bölgede insanların birlikte etkileşm içerisinde yaşamasına teşvik eder. Bu konuda deneme amaçlı birlikte yaşamaya başlayan iki farklı ailenin yaşadığı komik olayları anlatılacak.

2016’da izlemenizi tavsiye ettiğimiz 7 yabancı dizi” için 6 yorum

 • 23/11/2016 tarihinde, saat 18:43
  Permalink

  The Frankestein Code diye bir dizi yok (: haberi yazarken en azından araştırmanızı biraz daha detaylı yapsaydınız diziye ilk başta lookinglass isminin önerildiği ardından ise second chance’de karar kılındığını görmüş olurdunuz. Ayrıca 2016 tavsiyeleri demişsiniz keşke debute date’lere de bir baksaydınız (:

  Yanıtla
 • 08/01/2017 tarihinde, saat 20:25
  Permalink

  ilginç bir liste olmus 🙂 biraz daha fazla dizi yazilsaydi keşke ama genede emeğinize sağlık

  Yanıtla
 • 24/01/2017 tarihinde, saat 15:44
  Permalink

  2016’da izlemenizi tavsiye ettiğimiz 14 yabancı dizi
  teşekkürler Süleyman Yeşil

  Yanıtla
 • 24/01/2017 tarihinde, saat 15:44
  Permalink

  2016’da izlemenizi tavsiye ettiğimiz 14 yabancı dizi
  teşekkürler Kazım Can

  Yanıtla
 • 24/01/2017 tarihinde, saat 15:45
  Permalink

  2016’da izlemenizi tavsiye ettiğimiz 14 yabancı dizi
  teşekkürler Özcan Kısse

  Yanıtla
 • 24/01/2017 tarihinde, saat 15:46
  Permalink

  2016’da izlemenizi tavsiye ettiğimiz 14 yabancı dizi
  teşekkürler Murat Eğer

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir