2016 Yılında Piyasaya Sürülecek 7 Efsane Oyun

016 yılında piyasaya sürülecek 7 efsane oyun ve bu oyunlar hakkında bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. Fifa 17 gibi merakla beklenen oyunlar ne zaman çıkacak diye düşünüyor olabilirsiniz. İşte 2016 yılı bitmeden çıkacak efsane oyunlar…

2016 yılının son 4 ayında piyasaya sürülecek olan ve oyun severlerin merakla beklediği oyunları sizlerle paylaşıyoruz. Fifa’dan zombieye, savaştan eğlenceye kadar her türde oyun bu yıl bitmeden oyun severlerin karşısında olacak. İşte 2016 yılının en fazla merak edilen ve sabırıszlıkla beklenen 7 muhteşem oyunu…

FIFA 17 EA Sports

 

Fifa 17 ne zaman çıkacak merak edenlerin hasreti bitiyor. 27 eylül 2016 da piyasaya sürülecek Fifa 17 futbol ve  Fifa tutkunları için 4K seçeneği sunuyor. Futbol severlerin merakla beklediği Fifa 17 bakalım nasıl olacak ve ne gibi yeniliklerle futbul hayranlarının karşısında olacak.

Mafia 3

 

Mafia 3 ne zaman çıkacağı heyecenla ve merakla beklenen bir başka oyun. Godfather severler için harika bir oyun seçeneği olacağı düşünülen Mafia 3; mafyalıkta yeni bir çığır açacağa benziyor. 2K seçeneğiyle gelecek olan Mafia 3; 7 Ekim 2016’da piyasaya sürülücek.

Dishonored 2

 

Güçleriniz olmadan da oyunu bitirme imkanı sunan Dishonored 2; 11 Kasım 2016 tarihinde piyasaya sürülecek. Arkane Studios tarafından geliştirilen bu oyun, ilk oyunun devamına ek olarak yeni güncellemelerle karşımızda olacak.

Battlefield 1

 

21 Ekim 2016 ‘da piyasaya sürülecek olan Battlefield 1; oyunseverlerin merakla beklediği oyunlardan biri. FPS oyunu olan Battlefield 1; severlerinden tam not alacağa benziyor.

Civilization 6

 

Civilization serisinin 25. yıl dönümünü kutlamak amacıyla Civilization 6’yı duyuran Firaxis Games; gelen haberlere göre pek çok yenilikleri bünyesinde barındırıyor. Baş tasarımcı Ed Beach “Civilization 6, seri temeli üzerine yeni yapılar kuruyor ve heyecan verici pek çok yeni element barındırıyor,” diyor. Bu merakla beklenen oyunun ise ekim ayı sonlarında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Dead Island 2

 

Zombie severlerin merakla beklediği oyun Dead Islan 22’nin ne zaman piyasaya sürüleceği tam belli değil. Fakat 2016 yılının sonlarına doğru çıkması bekleniyor.

Watch Dogs 2

 

GamesCom 2016 fuarında yeniden sahneye çıkan Watch Dogs bir süredir devam eden sessizliğini bozdu. 15 Kasım 2016’da piyasaya sürülecek Watch Dogs 2 oyunun tanıtımını yapan Watch Dogs;  Ubisoft  tarafından ikinici oyunun oynanış videosunu bile paylaştı.

 

2016 Yılında Piyasaya Sürülecek 7 Efsane Oyun

Önemli olaylar:

 • Askerî güçler ve polisler arasında yoğun çatışma yaşandı, sivillere ateş açıldı.
 • Türkiye Büyük Millet Meclisi bombalandı.
 • Ülke çapında darbecilere yönelik gözaltı ve soruşturmalar başladı.
 • Ülke genelinde toplamda dokuz ay süreyle olağanüstü hâl ilân edildi.
 • Darbeci olduğu iddia edilen kişilere yönelik başlayan tasfiyeler , OHAL koşullarında hükûmet tarafından genişletilerek çeşitli muhalif ve hükûmet karşıtı kesimlere karşı uygulanmaya başladı.

2016 Türkiye askerî darbe girişimi ya da darbecilerin verdiği adıyla Yurtta Sulh Harekâtı, 15-16 Temmuz 2016 tarihleri arasında Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde kendilerini Yurtta Sulh Konseyi olarak tanımlayan bir grup asker tarafından gerçekleştirilen askerî darbe teşebbüsü.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin resmî internet sitesi ve TRT ‘de yayınlanan bildiride ordunun yönetime el koyduğu ifade edilerek ülkede sıkıyönetim ve sokağa çıkma yasağı ilan edildiği açıklandı.

İstanbul’daki Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ‘nün jandarma tarafından kapatılması ile başlayan süreçte, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman ve yaklaşık 50 kadar milletvekilinin mecliste bulunduğu sırada F-16 savaş uçakları meclis üzerinde uçuş yaparak parlamentoyu dört kez bombaladı. Ankara’nın Beştepe semtinde bulunan Cumhurbaşkanlığı Sarayı ‘na bombalama girişiminde bulunulsa da başarılı olunamadı, Muğla ‘nın Marmaris ilçesinde bir otelde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ‘a karşı suikast girişiminde bulunuldu. Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar , Kara Kuvvetleri Komutanı Salih Zeki Çolak , Hava Kuvvetleri Komutanı Abidin Ünal ve Jandarma Genel Komutanı Galip Mendi darbeyi gerçekleştiren askerler tarafından rehin alındı.

Gelişmeler üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , CNN Türk ‘te FaceTime aracılığı ile gerçekleştirdiği bağlantıda darbecilere hiçbir şekilde imkan tanınmayacağını ifade ederek halkı darbeye tepki göstermek için meydanlara ve havalimanlarına çıkmaya davet etti. Çağrının ardından, Türkiye’nin birçok ilinde darbe karşıtı protesto gösterileri düzenlendi.

16 Temmuz sabahı, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Genel Müdürlüğü personelinin gerçekleştirdiği operasyonlar sonucunda darbe girişimi bastırıldı ve askerler silahları ile birlikte teslim oldu. Olaylar sonucunda 104’ü darbe yanlısı asker olmak üzere 300’den fazla kişi hayatını kaybetti, 1491 kişi yaralandı, farklı rütbelerden 8036 asker gözaltına alındı. Yargı ve sivil siyaset mensupları dahil olmak üzere toplam gözaltı sayısı 22 Temmuz tarihi ile birlikte 10 bini buldu. Bunun yanı sıra askerî, idari ve adli kurumlarda birçok kişi görevden alındı.

Gülen Hareketi destekli olduğu öne sürülen askerî darbe girişiminin ardından İstanbul Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı ve Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Türk Ceza Kanununun anayasal düzene karşı suçlar kapsamında yer alan ‘cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Büyük Millet Meclisini ve Türkiye Cumhuriyeti hükûmetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini kısmen veya tamamen yapmasını engellemeye teşebbüs’, ‘ Türkiye Cumhuriyeti Anayasası ‘nın öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya veya bu düzen yerine başka bir düzen getirmeye teşebbüs’, ‘halkı, Türkiye Cumhuriyeti hükûmetine karşı silahlı isyana tahrik’ ve ‘cumhurbaşkanına suikast’ suçlarından soruşturma başlatıldı. 21 Temmuz’da Millî Güvenlik Kurulu toplantısı sonrasında, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından anayasanın 120. maddesi gereğince üç ay süreyle olağanüstü hâl ilan edildi.

Darbe girişimi, Türkiye siyasi tarihinde 12 Eylül 1980 askerî darbesinden 36 yıl sonra gerçekleştirilen ilk askerî darbe teşebbüsü olarak kayıtlara geçti.

2016 Yılında Piyasaya Sürülecek 7 Efsane Oyun Özet Bilgiler

 • İşte 2016 yılı bitmeden çıkacak efsane oyunlar … 2016 yılının son 4 ayında piyasaya sürülecek olan ve oyun severlerin merakla beklediği oyunları sizlerle paylaşıyoruz.
 • İşte 2016 yılı bitmeden çıkacak efsane oyunlar …, Fifa 17 ne zaman çıkacak merak edenlerin hasreti bitiyor.
 • 90’lı yılların zirve noktası, 1996 yılında Nintendo 64’ün piyasaya sürülmesi ile yaşandı.  00:50. 19. Oyun Dünyasının Mihenk Taşlarını Oluşturan 7 Efsane Oyun .
 • 2016 yılının en iyi oyunları ile karşınızdayız. 2016 yılında piyasaya sürülen en iyi PC, PlayStation ve Xbox oyunlarını listeledik. Şimdiden iyi seyirler. 30.12. 2016 / 15:00.
 • 2016 yılında piyasaya çıkacak bir diğer devam oyunu da “Uncharted 4”. Serinin alt başlığı ise “A Thief's  “Nintendo”nun yarattığı efsane oyun sadece “Wii U”da oynanabilecek.
 • 2001 yılında piyasaya sürülen commandos minvalindeki oyunun 4. bölümü.  Efsane Pc Oyunları Desperados (2001). instela'da paylaş.
 • İşte başarılı olacağını umut ettiğimiz efsane oyunlar dan esinlenen filmler.  MSI GS70 6QE Stealth Pro, 2015 yılında piyasaya çıkan   Dizüstü Tem 1, 2016 .
 • NES, 2016 yılında yeni tasarımıyla geri dönüyor   Bir dönemin en popüler oyun konsolu olan ve Super Mario, Pacman, Legend of  yeniden piyasaya sürme kararı aldı.
 • Nokia 3210’un devamı olarak 2000 yılında piyasaya sürülen bu efsane telefon hem tasarımı hemde dayanıklılığı düşünüldüğünde fazla rakibinin olmadığını görmekteyiz.
 • Bana göre efsane oyunlar . Age of empires.  yılında Ensemble Studios tarafından yapılan ve Microsoft tarafından piyasaya sürülen gerçek zamanlı strateji oyunudur .
 • İnternetten Altın Al,Sat. 2016 /4Ç Kar/Zarar %18.99/81.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir