2016 Hac Kuraları Ne Zaman Çekilecek?

İki milyona yakın hacı adayının heyecanla beklediği 2016 hac kuraları yarın çekilecek. Hac kuraları, Diyanet İşleri Başkanlığında, bilgisayar ortamında, kamuoyuna önünde yapılacak.


Bu sene hac başvurusu ilk kez yapan vatandaş sayısı 581 bin 768. Geçen sene hac kurasına katılan ama hacca gidemeyen 1 milyon 178 bin 983 kişi ise kayıtları yeniledi. Hac vazifesini yerine getirmek için sabırsızlanan bir buçuk milyonu aşkın kişi, hac kurasının çekilmesini bekliyor.

Diyanet İşleri Başkanlığından yapılan açıklamaya göre hac kurasına bu sene toplam 1 milyon 760 bin 751 kişi katılacak. Kura 2 mart çarşamba günü saat 11.00’de Diyanet İşleri Başkanlığında bilgisayar ortamında ve basın önünde yapılacak.

Kura, hacı adaylarının kayıt yaptırdığı illere göre “normal, müstakil odalı ve otel” konaklama kategorilerinde çekilecek.

Vatandaşlar, kura sonuçlarını 2 mart akşam saat 21.00’den itibaren Diyanet İşleri Başkanlığının “http://hac.diyanet.gov.tr” adresinden takip edebilecek.

HAC FİYATLARI

 

Fiyatlar konaklama türüne göre değişiyor. Fiyatlar bu sene normal konaklama için 3 bin 750 dolar, müstakil konaklama için 5 bin 250 dolar ve otel için ise 6 bin 800 dolar olarak belirlendi. Hacı adayları, hac ücretlerini peşin ya da 3 taksit halinde de ödeyebilecek. Hacı adaylarından, hac için belirlenen ücretler dışında ilave herhangi bir ücret talep edilmeyecek.

KESİN KAYITLAR

Hac kesin kayıtları, 7-18 Mart’ta, her ilde yapılacak. Kutsal topraklara ilk hac kafilesinin 4 Ağustos’ta son hac kafilesinin de 5 Eylül’de gitmesi bekleniyor. Dönüşler ise 16 Eylül-16 Ekim’de gerçekleşecek.

 • Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) 2017 yılında hac kuraları ne zaman çekilecek açıkladı.  Başvurusunu yapan adaylar için ise artık 2016 hac kura çekim tarihini bekliyorlar.
 • Kutsal topraklara gitmek için başvuruda bulunan 1 milyon 760 bin hacı adayının aylardır heyecanla beklediği hac kuraları çekildi .
 • Hac kuraları ne zaman çekilecek ? Diyanet İşle.. 2. İlçe Müftüleri Kongresi Afyonkarahisar’da ..  2016 Hac Kuraları , Diyanet işleri Başkanı Prof.
 • Ana Sayfa Yasam 2016 Hac Kuraları Ne Zaman Çekilecek ?  İki milyona yakın hacı adayının heyecanla beklediği 2016 hac kuraları yarın çekilecek .
 • 2016 Hac kuraları sonuçları ne zaman belli olacak? Hac kuraları çekilişi sonuçlarını haberimizden sorgulayabilirsiniz. Hac kuraları bugün çekiliyor .
 • 2016 Şubat ayı Hac Kuraları Çekiliş Tarihi ne zaman olacak, Hacı kuraları çekildi mi 2016 ?  Daha önce 5 kez müracaat edilmiş ise adayın ismi 25 kez çekilecek .
 • Hac ibadetini yerine getirmek isteyen hacı adaylarının merakla beklediği 2016 hac kuraları ne zaman belli olacak?  için yarın Diyanet İşleri Başkanlığında kura çekilecek .
 • Kura , hacı adaylarının kayıt yaptırdığı iller bazında, "normal, müstakil odalı ve otel" konaklama türlerinde çekilecek .
 • 2016 yılı için hac kura sonuçları şuan çekilmeye başlandı.
 • zaman çekiliyor 2016 , Hac kuraları çekildi , Hac kurası 2016 , Hac kurası ne zaman ? Bir milyonu aşkın hacı adayının heyecanla beklediği bu yılki hac için kura , bugün çekildi .
 • Kanatlı, Balkon, Katlı Modeller.

Tags:,

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir