2016 Gelinlik Modası ve En Uygun Gelinlik Modelleri

2016 gelinlik modası nasıl? En güzel gelinlik modelleri hangileri? Düğün sezonu açıldı. Evlilik arefesindeki çiftleri alışveriş heyecanı sardı. Gelin adaylarının aklında ise gelinlik var. En güzel seçmek için dükkan dükkan geziyorlar. Peki hayalleri süsleyen gelinlik nasıl seçilir? Vücut tipine göre gelinlik nasıl seçilir? İşte en özel gün için en güzel gelinlik için tavsiyeler;


Aylar öncesinden başlayan alışveriş heyecanının en önemli yanı gelinlik seçimi…

Model belirlemek için onlarca katalog sayfa sayfa incelenir. Gelinlikte yılın modasını yakalamak için binlerce model gözden geçirilir.

En uygun gelinliği seçmek çok zor görünse de moda hakkında toplanan bilgiler işi kolaylaştırır. Ve hayallerdeki gelinliğe kavuşulur.  İsterseniz şimdi sizler için öncelikle 2016 yılı gelinlik modasına ve gelinliklerin detaylarına göz atalım.

2016 yılı gelinlik modasında daha sade ve zarif görünümlü modeller, nakışlar, tüller ve işlemeler ağırlıklıdır. Tek parça gelinliklerde, aşağı doğru indikçe dalga dalga yayılan, kollara ve duvaklara işenen dantel işlemeler birçok modelde mevcut. Straplez, kayık yaka ve V yaka gelinliklerin üst modellerinde oldukça popüler iken, kabarık, balık model, yarım balık model ve A kesim modeller yine ön plandadır.

Gelinlik seçiminde düğün mekanı önemli

Gelinlik seçerken düğün mekanlarını da göz önünde bulundurun. Kır düğünleri, havuz başı ya da kumsal düğünlerinde gelinlik modelleri çiçek işlemeleri, ağaç dalları şeklinde nakışlar ve tüylü etekler ile tercih edilebilir. Düğün ışıklar altında yapılacaksa işlemeli taşlar ve parlak kumaşlar gelinliği gözler önüne serer. Çok uzun olmayan ve daha rahat hareket edilecek etek boyları tercih edilmeli.

Kumsal düğünlerinde ise kısa etek ve rüzgarda uçuşan kumaşlar ile çok romantik bir gelinlik ortaya çıkabilir. Ayrıca açık alan düğünlerinde gelinliğin çok ağır ve kabarık olmasından kaçınmak gerekir. Mekana uygun hafif ve rahat gelinlikler gayet idealdir.

Klasik düğün salonlarında ise gelinlik modelinin kabarık, gösterişli ve ağır olması tercih edilebilir. İşlemeli taşlar ve parlak kumaşlar ile şık nakış detaylı gelinlikler ışıklar altında harika bir görüntü kazanır. Gelinliğin şıklığı kadar rahat hareket etmeyi sağlaması için sıkmamasına ve taşıması zor olmamasına dikkat etmek gerekir.

Gelinlik seçiminde vücut boyu önemli!

Fiziğine ve boyuna güvenen gelinler balık model tercih edebilir. Uzun duvaklar ve kuyruklar gelinliğin modelini ve işlemeleri gözler önüne serer. Kabarık bir model istiyorsanız; leğen kemiğine göre vücudu iki bölgeye bölüp, vücudun alt bölgesi uzun ise düşük bel, vücudun üst bölgesi uzun ise yüksek belli gelinlikler tercih edilmelidir. Kısa boylu gelinler yüksek bel kabarık modelleri tercih edebilirler. Topuz duvak kullanarak ya da boyun bağlamalı üst model ile boyumuzu daha uzun gösterilebilir. Ayrıca kısa boylu gelin adayları klasik uzun eteğin aksine kısa etek ya da yarım balık modeller de kullanabilirler.

Gelinlik Seçiminde Vücut Tipi

Atletik Tip Gelinlik Modelleri

Diktörtgen vücut tipi olarak da bilinir. Genelde simetrik hatlar, normal göğüs ve kalçalar, geniş omuzlar, uzun kol ve bacaklar ve düz bir vücuda sahiptir. Bu tip hatlara sahip kadınlar vücudu saran ve kıvrımlı hatlar verebilen modeller seçebilirler. Sırt ve omuz dekoltesi, aşağı indikçe belirginleşen katlar ya da dalgalanmalar, kol ve bacak uzunluğunu ortaya koyacak etek boyuna sahip bir gelinlik gayet uygundur. Geniş omuzlar için straplez yaka yerine dantel yakalar ve askılı üst model tercih edilmelidir. Omuzdan bağlı modeller ise omuzları daha fazla geniş göstereceği için tercih edilmemelidir. A kesim modeli, tüp model ve kraliyet tipi gelinlik modelleri atletik vücut tipli gelin adayları için idealdir.

İşte 2016 Gelinlik Modası ve gelinlik modelleri;

  • 2016 gelinlik modası nasıl? En güzel gelinlik modelleri hangileri?  En uygun gelinliği seçmek çok zor görünse de moda hakkında toplanan bilgiler işi kolaylaştırır.
  • Öncelikle 2016 yılı gelinliklerinin sahip olduğu detaylara göz atalım. Daha sonra düğün mekanı, vücut boyuve vücut tipine göre hangi modelin en uygun olacağını belirleyelim.
  • Bu kategorimizde bulunan 2016 gelinlik modelleri ile ilgili önerilerimizi inceleyerek 2016 modasına uygun bir gelinlik bulabilirsiniz.
  • " Gelinlik ve abiyelerimizi kişiye özel tasarlıyoruz". Sema Moda Evi » 2016 Gelinlik Modelleri .
  • 2016 Gelinlik Modası hakkında detaylı bilgi alabileceğiniz, 2016 gelinlik modellerini bulabileceğiniz bu yazımızı mutlaka okuyun.
  • Üstelik kış mevsiminin aslında beyazın bir temsilcisi olduğunu düşünürsek, mevsime uygun gelinlik modelleri ile bu konsepti yakalamak mümkün.
  • Gelinlik modelleri 2016 . Kategori: Moda 18 Şubat 2016 0 4,674 Görüntülenme.
  • Straplez gelinlik modeli 2016 yılında da moda kavramını yansıtıyor.  her vücut tipine uygun bir model olan straplez, özellikle kabarık etekli gelinliklerde karşımıza çıkıyor.
  • Tül Kol İşlemeli Vakko Gelinlik Modelleri 2016 gelinlik modasına yön veren lokomotif markalardan birisi. Sizlerle birbirinden şık modelleri katoloğunu.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir