2015’in En Çok Satan 10 Kitabı

Kitap okurlarının yüzü 2015 yılında da güldü. Bir birinden değerli yazarlar 2015 yılın da önemli eserlere imza attı. Bir çok eserin piyasaya çıktığı 2015 yılında okurların tatlı sorunu çok seçenek. Eğer hala hangi kitabı okuyacağınıza kara vermediyseniz bu yazımızı mutlaka okumalısınız. En çok satan kitaplar hangisi? Konusuna göre size hangi kitap hitabediyor? En çok yorum alan ve tartışılan kitaplar?..

İşte 2015’in en çok satan 10 kitabı ve en beğenilen kitap listesi karşınızda…

Elveda Güzel Vatanım – Ahmet Ümit


Ahmet Ümit’in kaleme aldığı tarihi roman, Osmanlı İmparatorluğu yıkılışı sonrası tranvayı konu alıyor. Şehsuvar Sami adındaki fedai ve etrafında dönen entrikalar. Yine Ahmet Ümit’en macera dolu sürükleyici bir eser. Elveda Güzel Vatanım, EVEREST YAYINLARI tarafından çıkarılmıştır.

Eyvallah – Hikmet Anıl Öztekin


Hikmet Anıl Öztekin’in eseri Eyvallah, kitapla nasıl konuşulup dertleşileceğinin bir örneği.. Yazarında bahsettiği gibi, işte bu kitap bunun için, dertleşmek için yazıldı. Yalnız olmadığını bil diye yazıldı. Muhabbet için, muhabbetle yazıldı… YAKAMOZ YAYINCILIK tarafından çıkarılan kitap 2015’in en çok okunanla ve satılanları arasında.

Şeker Portakalı – Jose Mauro De Vasconcelos


Aradan yüz yıllar geçse de bazı kitapların değeri asla geçmez. Jose Mauro De Vasconcelos’un romanı Şeker Portakalı’da bunlardan birtanesi. 1968’de yazılan ve 121. baskısı yapılan kitap 2015 yılında da halen en çok okunan kitaplar arasında. Yazar, “Kitap on iki günde yazılmıştı. Ama onu yirmi yıldan fazla yüreğimde taşıdım..” der. CAN YAYINLARI tarafından basılan kitap daha uzun yıllar raflardan inmeyecek gibi gözüküyor.

Mücella – Nazan Bekiroğlu


Nazan Bekiroğlu’nun unutulmaz eseri Nar Ağacı’nın ardından çıkardığı Mücella, yine uzun yıllar unutulmayacak bir eser. 1920-1970’li yıllar ve Mücellâ, adında bir kadın. Yine nostalji kokan bu roman TİMAŞ YAYINLARI tarafından çıkarılmıştır.

Yeşil Deniz Kabuğu – Sarah Jio


ABD’li yazar Sarah Jio’dan yine unutulmayacak bir eser. Yalnız ülkemizde değil tüm dünyada en çok satan kitaplar arasında olan Yeşil Deniz Kabuğu; aşk, gizem ve geçmişi birleştiriyor. PENA YAYINLARI tarafından çıkarılan kitabın çevirisini Fatma Zeynep Öztürk yapmıştır.

Allah De Ötesini Bırak – Uğur Koşar


Uğur Koşar’dan tasavvuf edebiyatında yeni bir eseri. Allah aşkını anlatan kitap, Allah’ın bize olan sevgisinden de bahsetmektedir. “Aşık olacaksın evet ama kalbini Allah aşkıyla yakacaksın…” İki aşk arasındaki farkı göreceğiniz bir eser. Sade dili ile okuyucularından tam not alan kitap, en çok satanlar arasındaki yerini almıştır. Kitap, DESTEK YAYINLARI tarafından basılmıştır.

Osmanlı’nın Kalbini Bekleyenler – Talha Uğurluel


Talha Uğurluel tarafından kaleme alınan eser, Osmanlı döneminde yaşamış ve bu devletin temellerinde yer alan şahsiyetleri ve hayatlarını konu almaktadır. Ebu Eyyub el-Ensarî, Ali Kuşçu, Lala Mehmed Paşa gibi önemli zaatların hayatları ve bilinmeyen yönleri anlatan bu eser, TİMAŞ YAYINLARI tarafından çıkarılmıştır.

1984 – George Orwell

1984

George Orwell’in eseri 1984, geleceği okuyan bir hayal gücü ile yazılmış sıradışı bir kitap. Kitabını bir uyarı çığlığı gibi adlandıran yazarın kurgusal geleceğe bakışı ve ayrıntıları okurları hayrete düşüren cinsten. CAN YAYINLARI tarafından çıkarılan kitabı, Celal Üster çevirmiştir.

Tutsak Güneş – Ayşe Kulin


Ayşe Kulin’den yeni romanı Tutsak Güneş, çok satanlar listesindeki yerini aldı. Tutsak Güneş, geçmişle hesaplaşmalar, düzenle çatışan tutkular ve insanı dönüştüren aşklar konularına gibi temaların yer aldığı sürükleyici bir roman. Kitap, EVEREST YAYINLARI tarafından çıkarılmıştır.

Kürk Mantolu Madonna – Sabahattin Ali


Sabahattin Ali’nin unutulmaz romanı Kürk Mantolu Madonna, 2015 yılının en çok satılan kitabı. 1941 yılında ilk defa yayınlanan kitap, bu sene 76. kez basıldı. Ve çıktığı günden bu güne kadar ençok satan kitaplar listesinde birinci sırada yer aldı. Hayata dair son derece etkileyici bir roman olan Kürk Mantolu Madonna, YAPI KREDİ YAYINLARI tarafından basıldı.

Tags: