14 Şubat, Kimine Sevgililer Günü Kimine de Mesai Demek

14 Şubat Sevgililer Günü’ne sayılı günler kaldı. Binlerce çift, bu anlamlı günde sevgilisine hediye alma telaşı içinde. Isparta ve Mersin’deki gibi gül üretim merkezlerinde ise 14 Şubat mesaisi yaşanıyor. Sevgililer günü öncesi yüz binlerce sipariş alan üreticiler, yoğun ve hareketli günler geçiriyorlar.

14 Şubat öncesinde binlerce gül siparişi alan üreticilerini tatlı telaş sardı. Gül üreticileri ihtiyaca karşılık vermek için gece gündüz çalışıyor.

Farklı renkleriyle sevgiyi ifade etmek için kullanılan güller, sabahın ilk ışıklarıyla toplanıp, özel makinelerde işlendikten sonra satışa hazır hale getiriliyor.
Tek dal kırmızı gülün Sevgililer Günü’nde 5 ile 20 lira arasında satılmasını bekleniyor.

Sevgililer Günü, her yılın 14 Şubat günü birçok ülkede kutlanan özel gündür. Kökeni, Roma Katolik Kilisesi ‘nin inanışına dayanan bu gün, Valentine ismindeki bir din adamının adına ilan edilen bir bayram günü olarak ortaya çıkmıştır. Bu sebeple bazı toplumlarda “Aziz Valentin Günü” olarak bilinir. Valentine kelimesi, Batı medeniyetlerinde hoşlanılan kişi veya sevgili anlamlarında da kullanılır.

Günümüzde, bazı toplumlarda sevgililerin birbirine hediyeler aldığı, kartlar gönderdiği özel bir gün olarak devam etmektedir. Tahminlere göre 14 Şubat günü, tüm dünyada 1 milyar civarında kart gönderilmektedir. Bunun yanı sıra hediye alımlarından kaynaklı piyasada satışlar artmaktadır.

 • 14 Şubat Özel Hediyelerini İncele.
 • 14 Şubat Sevgililer Günü ’ne sayılı günler kaldı.  Isparta ve Mersin’deki gibi gül üretim merkezlerinde ise 14 Şubat mesaisi yaşanıyor.
 • Soma’nın caddelerinde yoğun mesai .  Kimi ayrıldığı sevgiline seslendi kimi de hediye konusunda tüyolar verdi.
 • Kimisinin sevgilisi zaten yok, " Sevgililer Günü olsa ne olur, olmasa ne olur" havasında, kimisi "Bu sene de sevgili .  MS 270 yılının 14 Şubat günü Hristiyan şehitliğine gömülür.
 • Gül üreticileri 14 Şubat Sevgililer Günü için fazla mesaiye başladı.  günlerin başında 14 Şubat Sevgililer Günü 'nü gösteriyor.  Kimin duası kiminin parası diyoruz" dedi.
 • Her yıl 14 Şubat Sevgililer Günü ’nde, inanlar 1 milyardan fazla kart gönderiyor, trilyon doları bulan alışveriş yapıyor ya da milyarlarca mesaj atıyor.
 • İnsana sevgilisini anımsattığı kadar, hayatındaki romantizm yoksunluğunu da hatırlatabilen bir gün “ sevgililer günü ”.
 • Çiçekçilerin Sevgililer Günü mesaisi , Kars merkezindeki çiçekçiler, 14 Şubat Sevgiler Günü için tüm hazırlıklarını eksiksiz tamamladı.
 • Kimi icin keskelerle yada hayalerle hüzunlu Anlamsiz bir gün .  Yani şimdiki 14 Şubat sevgililer günü halini alır.  14 Şubat Sevgililer Günü . Sevgililer gününüz kutlu olsun.
 • CROPY. 14 Şubat ’ı dışarıda geçirmek isteyenleri Sevgililer Günü Mekanları‘na uğurlayalım.  Kimi daha çok sevdiğinize dair kuşkuya kapılırsınız: Hamburger.
 • Aşkınıza çok özel bir hediye mi hazırlamak istiyorsunuz? Hemen tıklayın.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir