10 Maddede Beşiktaş’ın Yeni Stadı Vodafone Arena!

Vodafone Arena özellikleri ile dikkat çekiyor. Beşiktaş yeni stadı Vodafone Arena’ya sonunda kavuştu. Resmi açılışı yapılan ve Bursaspor maçında taraftarı ile buluşacak olan stadın özelliklerini sizin için madde madde listeledik.

Devletin zirvesinin katılımıyla dün resmi açılışı yapılan Vodafone Areana ile taraftarın buluşmasına sayılı saatler kaldı. Biz de Vodafone Arena’yı rakamlarla inceledik.

İşte 10 maddede Vodafone Arena Stadı;

Stat  maliyeti 400 milyon TL


İnönü stadının yerine yapılan yeni stat için toplam 400 milyon TL harcandı.

Vodafone Arena’nın temeli 2013 Aralık ayında atılmıştı


İnönü stadı 31 Mayıs 2013’te yıkılmaya başlamıştı. Yeni stadın temeli ise Aralık 2013’te atıldı. İnönü’deki son maç Gençlerbirliği maçıydı.

İnşaat yaklaşık 900 günde tamamlandı

Açılış tarihi bir kaç kez değiştiği için bu sezona yetişmesi beklenmiyordu. Ama son dönemde yoğun bir çalışma sonucunda stat 2015-2016 liginin son haftalarına yetiştirildi.

Vodafone Arena Koltuk Kapasitesi 41 bin 903


Koltuk kapasitesi belirlenirken Beşiktaş’ın kuruluş yılına göre ayarlama yapıldı. Ve stadın koltuk kapasitesi 41 bin 903 olarak belirlendi.

Statta 147 loca 186 kişilik basın tribünü ve 162 kişilik engelli tribünü var


2.100 kişilik VIP tribünü bulunan statta 147 loca bulunuyor. Avrupa’nın en büyük basın tribünlerinden birine sahip olan Vodafone Arena’da basın tribünü kapasitesi ise 186 kişi. Statta 162 kişilik de engelli tribünü var. Ayrıca 350 araçlık otoparkı bulunan Vodafone Arena’da, tribünler ve saha çizgisi arasındaki mesafe de çok yakın.

İlk kez Hibrit Çim


105 x 65 metre ebatlarındaki saha, tamamen hibrit çimle kaplı ve bu Türkiye’de bir ilk.

Güvenlik Üst Seviyede!

 

Stat geneli 784 kamera ile izlenebiliyor. Güvenlik için toplam 20 milyon liralık bir harcama yapıldı. Vodafone Arena, Türkiye’de en son teknolojiye sahip ilk ve tek güvenlik odasına sahip; en önemli özelliği ise yüz tanıma sisteminin olması.

Tribün isimleri vefa örneği!


Vodafone Arena’da numaralı tribüne Şeref Bey, kapalı tribüne ise Baba Hakkı ismi verildi. Eskiye göre yeni açık tribün Spor Toto, eski açık tribün ise Denizbank oldu. Basın tribününe ise Vedat Okyar ismi verildi.

6 adet ‘Kartal Yuvası’ var ‘Beşiktaş Müzesi’ de planlanıyor.


Taraftaralrın alışveriş yapması ve kulübe katkı sağlaması için Kartal Yuvaları oldukça büyük ve elverişli. Beşiktaş Müzesi de yakında hizmet verecek.

Beşiktaş Kulübünün hazırladığı #EveDönüyoruz klibi

Bonus – Vodafone Arena’da İlk tezahürat

https://twitter.com/Besiktas/status/719533611360235521

Plaj Futbol Takımı

Beşiktaş, Beşiktaş Jimnastik Kulübü ‘nün, Süper Lig ‘de mücadele eden futbol takımı. 1903 yılında kurulan Beşiktaş JK‘nin, Ağustos 1911’de kurulan şubesidir. Maçlarını 2012-13 sezonuna kadar 32.086 kapasiteli İnönü Stadyumu ‘nda oynamıştır. 2012-13 sezonu sonunda kulüp, yeni stad yapım çalışmaları başlatmıştır. Yurtiçi ve yurtdışında gösterdiği performansı, kazandığı kupalar ve ilkleriyle Türkiye’nin en büyük futbol kulüplerinden birisidir.

Resmi ligler kurulmadan önceki şampiyonlukları hariç olmak üzere, toplamda 14 Süper Lig , 9 Türkiye Kupası ve 8 Türkiye Süper Kupası şampiyonluğu bulunmaktadır. Takım ayrıca 1986-87 sezonunda Şampiyon Kulüpler Kupası ‘nda çeyrek finale çıkarak tarihinin en iyi derecesini elde etti.

  • Vodafone Arena özellikleri ile dikkat çekiyor. Beşiktaş yeni stadı Vodafone Arena ’ya sonunda kavuştu.
  • Önceden ‘Eski Açık’, ‘ Yeni Açık’ olarak belirtilen üstü çatı ile örtülmemiş tribünler artık Vodafone Arena ’da bulunmuyor.  10 Kültür Kompleksi Stat .
  • Bilinmesi gereken 7 madde (Sabah).  Vodafone Arena Stadı 'na bugün oynanacak Beşiktaş Bursaspor maçıyla birlikte kavuşuyor.  10 milyon dolar harcandı.
  • Yeni stadımız Vodafone Arena ’nın bir çok özelliği bulunmakta.  Arttırılmış kapasite. Beşiktaş ’ ın yeni stadı Vodafone Arena toplam 41903 kişi kapasiteli olacak.
  • Beşiktaş için bayrakları asma vakti!  2. Yıkımına 31 Mayıs 2013'te başlanan yeni stadın temeli Aralık 2013'te atılmıştı.  13. Vodafone Arena şimdiden para basıyor.
  • Hatta daha da ileriye taşıyarak Beşiktaş ' ın yeni stadı Vodafone Arena 'da fark yaratmak istiyoruz.  ►İlginizi Çekebilir: 10 Enerji Verimli Stadyum .
  • Vodafone Arena 'da inşaat durduruldu. Beşiktaş Kulübü'nün tamamlanması için yoğun çaba sarf ettiği yeni stadı Vodafone Arena 'da çalışmalar durduruldu.
  • ForumBu Bölümde Ara. Beşiktaş 'ımızın Yeni Stadyumu Vodafone Arena [Ana Konu].  Inonu Stadi ve ismi artik misyonunu tamamlamistir.
  • Dolmabahçe’de yapımına hızla devam edilen Beşiktaş ’ ın yeni stadı Vodafone Arena 'nın kaba inşaatının büyük bölümü tamamlandı.  10 .
  • Vodafone Arena ve 11 Maddede Beşiktaş .  10 . Yollarına Kırmızı Halılar Serildi. Vodafone Arena 11 Nisan 2016’da açılıyor.  11. Yeni Stadın Hikayesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir