10 Adımda İyi Bir Futbolcu Nasıl Olunur?

10 adımda iyi bir futbolcu nasıl olunur? başlıklı konumuzda, son yüzyılın en çok ilgi gören sporlarından futbol dalında profesyonel futbolcu olmanın püf noktalarını sizlerle paylaşacağız. Futbol endüstrisi maliyetleri yüksek olduğu için çok fazla ilgi görmeye başladı. Hal böyle iken futbol oynamaya az becerisi olanlar bile profesyonel futbolcu olmanın hayalini erken yaşlarda kurmaya başladı. Aslında gençlerimizi bu yönde hayallere iten, profesyonel futbolcuların aldıkları yüksek maaşlar olsa gerek. Futbolla amatör olarak ilgilenen ve yüksek düzeyde futbol seyircisi olanlar, bu kadar basit bir işte bu kadar fazla maaş alınmasını kolay bir iş gibi algılamasından kaynaklandığını düşünüyoruz. Ama gerçekler böyle değil malesef. Erken yaştaki çocuklarımızda çokaz da olsa futbolcu kumaşı hissettiğimiz; acaba sorusu akıllara geliyor mu? O zaman doğru yerdesiniz. Nasıl futbolcu olunur? Futbolcu olmak için neler yapmalıyım? İyi bir futbolcu olmanın püf noktaları nelerdir? Benden futbolcu olur mu? gibi soruları soruyorsanız, sizin için hazırladığımız; 10 adımda iyi bir futbolcu nasıl olunur? listesine hoşgeldiniz..

Futbol Hakkında Teknik Bilgiler Edinin


Eğer hayalinizde çok iyi bir futbolcu olmak varsa; futbolu sadece yüzeysel değil a’dan z’ye her konusunu bilmekle başlayabilirsiniz. Bunu nereden öğrenebilirim? dediğinizi duyar gibiyiz. Çok fazla araştırmanıza gerek yok. Futbolu a’dan z’ye anlatan birçok kitap basılmış durumda. Bunları okuyarak profesyonel futbolculuk kariyerinize bir adım atmiş olursunuz.

Kitap Okuyun ve Entellektüel Olun


Başlığı görür görmez ne alaka şimdi? demeyin. 1978 senesinde Dünya Kupası’nı kaldıran Arjantin takımının teknik direktörü Cesar Luis Menotti’nin o dönemde yaptığı bir açıklamayı hatırlatmakta fayda var. Cesar Luis Menotti der ki; ”Sadece futboldan anlayan futboldan da anlamaz. Entellektüel yapınız ne kadar gelişirse futbol zekanız da o kadar gelişecektir.” ifadeleri bu başlığı anlamamıza fayda sağlayacaktır. Çünkü kitap okumak zekayı geliştirir ve bu da her meslekte olduğu gibi futbolda da zekanızı kullanmanızı sağlar ve unutmayın futbol bir zeka oyunudur. Çok okursanız entellektüel biri olursunuz. Peki her popüler futbolcu entellektüel midir? Tabi ki hayır. Ama farklı olmak istiyorsanız çok okuyun ve entellektüel olun.

Mevkinizi Belirlemeye Çalışın


Profesyonel futbol hayatı kısa sürenlerin bir çoğu yanlış mevki tercihlerinden kaynaklanmaktadır. Ama gerçek mevkinizi erken bir zamanda netleştirirseniz bu size çok büyük bir avantaj sağlıyacaktır kuşkusuz. Futbolu sevenler, genelde futbolun sürekli topla haşır neşir olmaktan ibaret olduğunu düşünebilir. Bu yanlış bir düşüncedir. Çünkü öyle olsaydı, kaleci ve defans diye bir mevki olmazdı. Erken yaşta hangi mevkinin adamı olduğunuzu keşfedin..

Hedef ve Vizyonunuz Olsun


Hedeflerinizi ne kadar büyük olursa, başarılarınızda o oranda ilerler. Bazen büyük hedeflere ulaşmak için çok çaba sarf etmeniz gerekebilir. Futbolcu olmakta böyle birşey. Bunun için size önerimiz; hangi futbolcu gibi başarılı olmak istiyorsanız ya da hayalinizdeki futbol takımı hangisiyse posterlerinizi yattığınız yerin duvarına asın. Her sabah kalktığınızda duvara astığınız bu posterler size hedefinizi ve vizyonunuzu hatırlatacaktır.

Futbola Mümkün Olduğunca Erken Yaşta Başlayın


Futbola ne kadar erken yaşta başlarsanız futbolcu olma şansınız bir o kadar artar. İstatistiklere göre futbola başlama yaşlarınız minumum 5 maksimum 14 yaş olmalıdır. Genç yaşta futbola başlamak var olan yeteneklerinizi geliştirmeniz için zaman ihtiyacınızı karşılayacaktır.

Zorlu Geçecek Çalışmalara Hazırlı Olmalısınız


Yazımızın başında belirttiğimiz gibi futbol oynamak yada futbolcu olmak basit bir iş gibi algılanmamalı. Profesyonel ve iyi bir futbolcu olmak çok çalışmakla doğru orantılıdır. İdmanlarınızı eksiksiz ve zamanında yapmalısınız. Hatta bazen idmanlarınızı dışında yeteneğinizin olduğu konularda ekstra çalışmalar yapmak avantaj sağlayabilir. Bazen ağır idmanlardan geçeceksiniz; hatta bu ağır idmanları şiddetli yağmur ya da kar altında yapmak zorunda bile kalabilirsiniz.

Vücudunuzu Fit Tutun


Futbol bir zeka oyunudur. Elbette ama bu vücudunuzu fit tutma zorunluluğu olmadığı anlamına gelmez. Yüksek kilolarla ve çok şişmiş göbeklerle profesyonel futbolcu olma imkanınız yok. Bu sebeple her zaman fit bir fiziğiniz olmalı.

İletişim Yönünüz Kuvvetli Olmalı


İletişim yönü kuvvetli olan insanlar, her türlü mesleki iş ortamında başarılı olurlar. Futbolda da bu çok önemlidir. Takımınızda ki hocanızla, takım arkadaşlarınızla ve oynadığınız takımın taraftarlarıyla iletişim kurmaktan kaçınmayın. Hocanızın ne istediğini anlayın, takım arkadaşlarınızla ve taraftarınızla iyi geçinin. İyi geçinmenin tek yolu ise iyi iletişim kurmaktan geçer unutmayınız.

Futbolu Basit Oynayın


Dünyanın en iyi futbolcularının bile 90 dakikalık maçlarda topla oynama süreleri 3 dakika geçmez. Futbol bakış açınız sürekli top ayağınızda kalsın ve sahanın bir ucundan bir ucuna tek başınıza topla gitmek üzerine ise, futbolculuk hayalinize şimdiden noktalamanızı öneririz. Futbol basit oyundur. Futbolu ne kadar basit oynarsanız o kadar verimli olursunuz.

Sürekli Top Oynayın


Futbolcu olmanın temel kuralı futbolu sevmekten geçer. Top oynamak sizin için hayatınızdaki en eğlenceli etkinlik olmalı. İdmanlarınız dışında bile top oynamalısınız. Profesyonel ortamınızı uygun olduğu sürece herkesle rahatlıkla top oynayabilirsiniz. Eğer etrafınızda kimse yoksa; boş kaleye sürekli şut bile çekebilirsiniz. Futbolcu olmak basit değildir ve yolu sürekli çalışmaktan geçer.

Bu yazımızdan sonra eğer futbolcu olmaya karar verirseniz. Bu listeyi evde duvarınıza asmanızı tavsiye ediyoruz. Bu listedeki bahsedilenleri yapmanız profesyonel bir futbolcu olmanız konusunda size yeterli bir yol haritası olacaktır hiç kuşkusuz.

Herkesin katkıda bulunabildiği özgür ansiklopedi Vikipedi’ye hoş geldiniz.


Vikipedi projesinin, 2003’te hayata geçen Türkçe koludur. Kurulduğu günden itibaren , internetin en geniş kaynak sitesi olma yönünde ilerlemektedir. Vikipedi, içeriği dünyanın her köşesinden gönüllü insanlar tarafından ortaklaşa hazırlanan açık kodlu, özgür, kâr amacı gütmeyen ücretsiz bir ansiklopedidir. Bu site viki teknolojisini kullanır, yani dünya üzerinde internete bağlı bilgisayarı olan herhangi bir kişi, -çok az sayıdaki korumalı sayfa dışındaki- tüm sayfalarda ekleme, çıkartma, düzenleme yapabilir. Yapılması gereken tek şey sayfanın üstünde bulunan “Değiştir” veya “Kaynağı değiştir” düğmelerinden birine basmaktır. Bu düğmeler, sayfayı değiştirmenizi ya da sayfaya ekleme yapmanızı sağlar.

Türkçe Vikipedi, diğer tüm dillerdeki Vikipedilerle birlikte, kâr amacı gütmeyen Wikimedia Vakfı ‘nın tescilli markasıdır. Vakfa ait Vikipedi’ye kardeş projeler de mevcuttur. Vikipedi’de ve kardeş projelerde, cesur olup sayfalara katkıda bulunmanız teşvik edilmekte ve istenmektedir. Siz de bilginizi bu ortaklaşa çalışma ortamında paylaşın.

Her maddede bulunan bağlantılar sizi diğer ilgili maddelere ve ek bilgilere yönlendirecektir. Vikipedi’nin yazı düzenleme kurallarına uygun olmak ve kabul edilebilir bir standartta olmak kaydıyla, bilgi eklemeniz, referans vermeniz, alıntılar eklemeniz memnuniyetle karşılanacaktır. Bilgi eklerken ya da sayfayı geliştirirken yanlışlıkla Vikipedi’yi bozacağınızdan korkmanıza gerek yoktur, çünkü diğer Vikipedistler hemen size tavsiyede bulunacaklar veya gerekiyorsa bariz hataları düzelteceklerdir. Ayrıca, Vikipedi Ansiklopedi Yazılımı “MediaWiki”, editör kaynaklı hataların kolayca geri alınabilmesini sağlayacak şekilde özenle tasarlanmıştır.

Vikipedi, esas olarak herkesin katkıda bulunabileceği sürekli genişleyen bir site olduğu için, nitelik olarak basılı başvuru kaynaklarından önemli şekilde ayrılır. Özellikle eski maddelerin daha anlaşılır ve dengeli olmasına karşın yenileri eksik, hatalı, ansiklopedik olmayan bilgilerle veya katkıda bulunmuş olan kişinin öznel yargılarıyla oluşturulmuş olabilir. Kullanıcılar, doğru bilgiye ulaşmak ve hatalı bilgilerin farkına varmak için bunu göz önünde bulundurmalıdırlar. Öte yandan, Vikipedi dinamiktir ve sürekli günceldir. İçeriğinin hazırlanması ve güncellenmesi sadece dakikalar veya saatler alır. Bütün bu hazırlama ve güncelleme işlemleri basılı ansiklopedilerde olduğu gibi aylar, hatta yıllar sürmez.

Eğer henüz yapmadıysanız, sizin birkaç dakikanızı ayırarak Vikipedi nedir, ne değildir sayfasını okumaya davet ediyoruz. Böylece Vikipedi’yi nasıl kullanacağınızı veya katkıda bulunacağınızı öğrenebilirsiniz. Ana konularla ilgili ayrıntılı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.

İyi çalışmalar!

Ayrıca bakınız: Vikipedi:Hoş geldiniz

Vikipedi ile ilgili daha kapsamlı bilgi edinebileceğiniz Vikipedi maddesi.
Yardım ile ilgili sayfaların ve iletişim yollarının bulunduğu içindekiler sayfası.
Site hakkında duyurular için duyurular sayfası.

  • Futbolcu olmak birçok insanın hayalidir.
  • Benden futbolcu olur mu? gibi soruları soruyorsanız, sizin için hazırladığımız; 10 adımda iyi bir futbolcu nasıl olunur ? listesine hoşgeldiniz..
  • İşte 10 Adımda Nasıl Profesyonel Futbolcu Olunur sorusunun cevabı!  İyi bir futbolcu olmak istiyorsanız kocaman bir göbekle ortada dolaşma şansınız hiçbir.
  • by Futbolun Hikayeleri 5 months ago. Nasıl İyi Futbolcu Olurum Nasıl Ça   by Uras Benlioğlu 2 years ago. 10 Adımda Nasıl Profesyonel Futbolcu O 5 months ago.
  • kardes 16 yasinda baslasam profesyonel futbolcu olma sansim varmi.  17 yaşındayım tekniğimi nasıl geliştirebilirim ve nasıl daha hızlı olabilirim.
  • Hey. Ben Doğukan Bugün Sizlere Nasıl Futbolcu Olunur 10 Temel Bilgiyi Anlattım. İYİ SEYİRLER. Recommended Videos. 10 Adımda Havalı Görünmek İLK VİDEOM.
  • Nasıl İyi Futbolcu Olurum Nasıl Çalım Atarım ? 4 weeks ago.  9 months ago. 10 Adımda Nasıl Futbolcu Olunur .